10 powodów, dla których warto pojechać do Tunezji

Tunezja kojarzy się przede wszystkim z beztroskim wypoczynkiem na plaży, ale plaże to tylko jeden z wielu powodów, dla których Tunezję warto odwiedzić. Oto zestawienie 10 argumentów na rzecz wakacji w Tunezji!

 

1. Plaże

Plaże w Tunezji są fantastyczne! Szerokie, w większości piaszczyste i z łagodnym wejściem do morza. Nie brakuje również tajemniczych, uroczych małych zatok, w których można zaszyć się przed tłumem. Plaże tunezyjskie są także dość czyste, choć najwyższy standard jest oczywiście na plażach należących do hoteli.

2. Klimat

Tunezja charakteryzuje się łagodnymi zimami i upalnymi latami. Jest to miejsce, w którym można wypoczywać w zasadzie cały rok, w zależności od preferencji. Lato jest bardzo słoneczne, więc pogoda gwarantowana!

3. Zabytki

Tunezja to również ciekawy kraj dla miłośników historii starożytnej. Sporo tam pozostałości po budowlach rzymskich i fenickich. Możemy wybrać się na zwiedzanie Kartaginy – miasta, przed którym drżało imperium rzymskie. Perłą wśród tunezyjskich zabytków jest koloseum El-Jem – trzecie największe koloseum na świecie (po tych w Rzymie i Kapui). Jest ono lepiej zachowane od koloseum rzymskiego.

4. Kuchnia

Kuchnia tunezyjska należy do najostrzejszych na świecie. Łączy w sobie wpływy arabskie i śródziemnomorskie. Sekretem wyśmienitego smaku potraw są zioła i szczodrze dodawane przyprawy. Jedzenie jest zawsze pełne intensywnych barw. Kuchnia tunezyjska bazuje przede wszystkim na baraninie, jagnięcinie, pomidorach, owocach morza i papryce chili. Tunezyjczycy w zasadzie nie uznają fast-foodów i w ogóle pośpiechu w przygotowaniu posiłków.

5. Golf

Nie wszyscy wiedzą, że w Tunezji panują rewelacyjne warunki do gry w golfa, a pola golfowe projektowane są przez najlepszych architektów krajobrazu. Niektórzy wręcz żartują, że w Tunezji każde pole golfowe staje się rezerwatem przyrody.

6. Dla zakochanych

Tunezja to dobre miejsce na podróż poślubną lub romantyczny wypad we dwoje. Prześliczne zachody słońca i niezwykły klimat sprawia, że miesiąc miodowy w Tunezji będzie naprawdę wyjątkowym przeżyciem.

7. Ceramika

Wyroby ceramiczne z  Nabul i Guellala są słynne na całym świecie. Zwiedzając Tunezję pomyślmy o zakupie ręcznie wykonanych ceramicznych pamiątek, które ozdobią znakomicie każde wnętrze.

8. Bazary

Zakupy na tunezyjskim bazarze to prawdziwa przygoda. Na pewno warto zarezerwować sobie na nie trochę czasu, bo Tunezyjczycy nigdzie się nie spieszą. Koniecznie na bazarze należy się targować – należy to do dobrego obyczaju. Nie obawiaj się więc negocjować ceny.

9. Sahara

Podczas pobytu w Tunezji warto skorzystać z wycieczki na Saharę. Surrealistyczny krajobraz słonego jeziora Chott El Djerid może przyprawić o zawrót głowy. Sahara zadziwia mnogością krajobrazów, nie są to wcale góry piasku i nic poza tym. Saharę można oglądać z wielbłądziego grzbietu i to chyba jest najlepsza perspektywa.

10. Ceny wycieczek

Tunezja jest jednym z tańszych krajów jeśli chodzi o ceny wycieczek, dlatego też jest to jedno z najchętniej odwiedzanych państw przez turystów. Jeśli nie chcecie więc wydawać dużej sumy pieniędzy, warto rozważyć wycieczkę do Tunezji.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>