5 pomysłów na urlop w czerwcu

Czerwiec – już prawie wakacje, ale jeszcze nie szczyt turystycznego sezonu. To dobra pora na wyjazd na urlop. Pogoda piękna, a wszelkie turystyczne atrakcje już dostępne.Co polecamy w czerwcu?

Djerba (Tunezja)

Djerba jest wyjątkową wyspą, od czasów rzymskich połączoną z lądem groblą. To właśnie Djerba jest wspominana w Odysei Homera – mityczna kraina Lotofagów, w której każdy przybysz zapominał o wszystkim zatracając się w jej pięknie.

Sprawdź oferty wycieczek do Tunezji

Djerba ma wyjątkowy mikroklimat, który sprawia, że co roku odwiedza ją wielu turystów. Wysokie temperatury panują tam cały rok. W lecie sięgają one nawet 40 stopni, a zimą – 20. Djerba słynie z pięknych, piaszczystych plaż, malowniczych krajobrazów i doskonałej oferty hoteli spa. To jeden z najważniejszych w Tunezji ośrodków thalassoterapii, czyli zabiegów z zastosowaniem wody morskiej, roślin i alg.

Kemer (Turcja)

Na Riwierze Tureckiej jest wiele miejsc, które moglibyśmy polecić bez mrugnięcia okiem. Należy do nich Kemer – miasto i region na zachodnim wybrzeżu Zatoki Antalya. Wybrzeże usytuowane jest wzdłuż stromych opadających w morze stoków górskiego łańcucha Beydağları.

Sprawdź oferty wycieczek do Kemer

Samo miasto Kemer jest idealną bazą wypadową do zwiedzania okolicy, a jak wiadomo, atrakcji do obejrzenia w tej części Turcji nie brakuje. W Kemer znajdują się hotele różnej klasy i wielkości, więc z całą pewnością każdy znajdzie idealne miejsce dla siebie i bliskich. W Kemer panują dobre warunki do uprawiania sportów wodnych.

Durres (Albania)

Położone nad Adriatykiem Durres jest jednym z ważniejszych albańskich ośrodków turystyki i drugim co do wielkości miastem w Albanii.

Sprawdź oferty wycieczek do Durres

Posiada długą i bogatą historię. Warto tam zobaczyć pozostałości antycznych murów miejskich, rzymskiego amfiteatru i forum, jak również ruiny rzymskich term z II wieku. Polecamy także wybrać się do Muzeum Archeologicznego z nowoczesną ekspozycją poświęconą kulturze starożytnej.

Oczywiście możemy liczyć także na piękną pogodę i beztroskie plażowanie. Albania nieraz już była przez nas opisywana jako bardzo ciekawy, nie całkiem jeszcze skomercjalizowany kierunek wakacyjny.

Przeczytaj także:

Majorka (Hiszpania)

„Niebo jak turkus, morze jak lazur, góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie” – tak pisał o Majorce Chopin i zapewniamy, że nie koloryzował. Był autentycznie zachwycony pięknem tej wyspy, na której mieszkał przez pewien czas wraz z George Sand.

Sprawdź oferty wycieczek na Majorkę

Krystalicznie czyste Morze Śródziemne, zatoki wdzierające się w głąb lądu, otwartość i gościnność Majorkańczyków połączona z doskonałym standardem hoteli to największe zalety tej pięknej wyspy. Majorka jest największą wyspą w archipelagu hiszpańskich Balearów. Panuje tu łagodny i ciepły śródziemnomorski klimat, dzięki czemu temperatura w lecie zwykle przekracza 30 stopni Celsjusza.

Bałkany – wycieczki objazdowe

Bałkany to region wyjątkowy, pełen niesamowitego kolorytu, mieszanka kultur, różnorodnych zwyczajów i przepiękne, zapierające dech w piersiach krajobrazy. Ci, którym nie odpowiada wylegiwanie się na plaży, powinni postawić na wycieczki objazdowe. W 7-10 dni można zwiedzić naprawdę wiele miejsc w różnych krajach i poznać prawdziwe Bałkany, niekoniecznie tylko w wersji na użytek turystów. Albania, Chorwacja, Macedonia, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina. Trudno wybrać jeden kierunek, więc… zwiedzajmy wszystkie. Można również wybrać formułę wypoczynku ze zwiedzaniem i część czasu poświęcić na objazd, a potem wypoczywać w hotelu. Czerwiec to idealny czas, by dać się ponieść przygodzie :)

Przeczytaj także gdzie pojechać na urlop w kolejnych miesiącach roku:

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>