5 pomysłów na urlop w grudniu

Grudzień kojarzy się ze Świętami Bożego Narodzenia, śniegiem i zimnem. Nie każdy jednak lubi spędzać urlop pośród zaśnieżonych górskich szczytów. Dla tych, którzy chcą spędzić grudniowe wakacje pod palmami, przedstawiamy znakomite pomysły i kierunki.

1. Marsa Alam (Egipt)

Egipskie Marsa Alam to wyjątkowe miejsce, różniące się specyfiką od Hurghady czy Sharm el Sheikh. Ten najbardziej na południe wysunięty kurort w Egipcie słynie z ogromnego bogactwa fauny i flory. Jedną z największych atrakcji regionu jest plaża Al Dabab, słynna z występujących tam licznie żółwi.

Sprawdź oferty wypoczynku w Marsa Alam

Szanse zobaczenia żółwia, delfina czy ośmiornicy podczas nurkowania są ogromne. Marsa Alam to region bardzo ceniony przez nurków, którzy przybywają tam z całego świata. W pobliskim parku narodowym można zobaczyć kopalnie szmaragdów pochodzące z czasów starożytnych.

  • Temperatura powietrza w Marsa Alam w grudniu: 22-30 stopni.
  • Temperatura wody w Marsa Alam w grudniu: 22-25 stopni

2. Agadir (Maroko)

300 słonecznych dni w roku i doskonałe warunki do wypoczynku przez cały rok – to już wystarczająco przemawia za tym największym marokańskim kurortem. Życie tętni tam przez cały czas. Swoje miejsce odnajdą tam zapaleni plażowicze jak i miłośnicy klubowych rytmów i całonocnych imprez.

Sprawdź oferty wypoczynku w Agadirze

Niestety, w wyniku trzęsienia ziemi w latach 60. XX wieku miasto zostało niemal całkowicie zniszczone, a po odbudowie różni się od innych miast Maroka. Jednak idealnie nadaje się na pełen rozrywek urlop. Agadir słynie również z wyśmienitej kuchni, której możemy skosztować w jednej z licznych knajpek i restauracji.

  • Temperatura powietrza w Agadirze w grudniu: 18-24 stopni.
  • Temperatura wody w Agadirze w grudniu: 19-21 stopni.

3. Cancun (Meksyk)

Cancun to miasto zbudowane tylko z powodu turystyki. Zostało zbudowane w latach 70. XX wieku w pobliżu małej wioski rybackiej Puerto Juárez na wschodnim wybrzeżu półwyspu Jukatan. Co roku ściągają tam ponad 2 miliony turystów z całego świata. Nie bez powodu, bo w Cancun znajdzie się rozrywka dla każdego.

Sprawdź oferty wypoczynku w Cancun

Turyści szczególnie cenią sobie plaże Cancun, które w większości są ogólnodostępne i nie zagrodzone. Wprost idealne na relaks i spacery brzegiem Morza Karaibskiego. Ogromną atrakcją wybrzeża jest piękna rafa koralowa: można ją eksplorować nurkując, ale można również wybrać się na wycieczkę łodzią ze szklanym dnem, co pozwoli podziwiać piękno podwodnego świata.

W okolicy są świetne warunki do surfingu, dlatego do Cancun ściąga sporo wielbicieli tego sportu.

  • Temperatura powietrza w Cancun w grudniu: 26-29 stopni.
  • Temperatura wody w Cancun w grudniu: 26-29 stopni.

4. Sal (Wyspy Zielonego Przylądka)

Republika Wysp Zielonego Przylądka to kierunek wciąż niezbyt popularny wśród polskich turystów. Warto jednak to zmienić, bo archipelag to doskonałe miejsce na urlop. Nie ma tam jeszcze masowej, komercyjnej turystyki, przez co wyspy nazywane są często ostatnim rajem na ziemi. Brak tłumów nie oznacza jednak, że na wyspach nie ma dobrych hoteli. Przeciwnie – są i to takie, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających gości. Archipelag tworzy 10 wysp i 8 wysepek, które dzielą się na dwie grupy: Wyspy Zawietrzne (Ilhas de Barlavento), na które składają się: Sant Antão, São Vicente, Santa Luzia, São Nicolau, Sal i Boa Vista oraz wyspy Nawietrzne (Ilhas de Sotavento), w których skład wchodzą: Maio, Santiago, Fogo i Brava. My proponujemy na grudniowy wyjazd wyspę Sal. Pierwsze wrażenie po przybyciu może lekko szokować: jest tam niewiele roślinności, co przywodzi na myśl pustynię. Jednak Sal może poszczycić się wyjątkowo pięknymi plażami z pudrowym, białym piaskiem. Miłośnicy sportów wodnych ucieszą się z doskonałych warunków do kitesurfingu i windsurfingu. Atrakcją jest kolorowa, urokliwa miejscowość Santa Maria, pełna barów i restauracji serwujących lokalną kuchnię opartą na rybach i owocach morza.

  • Temperatura powietrza na wyspie Sal w grudniu: 27-29 stopni.
  • Temperatura wody na wyspie Sal w grudniu: 22-24 stopni.

5. Salalah (Oman)

Salalah to stolica prowincji Dhofar w południowym Omanie. To również drugie co do wielkości miasto tego kraju. Wyglądem przypomina Karaiby: mamy tam piękne strzeliste palmy, biały piasek, lazur wody – widok jak z pocztówki. Plaże są ogromnym atutem regionu mającego rozwiniętą linię brzegową. Podczas spaceru można natknąć się na wynurzające się z wody delfiny! W Salalah panują też warunki wprost idealne do żeglarstwa, surfingu i innych sportów wodnych. Co ciekawe, dawniej Salalah słynęła z wytwarzania kadzidła, które było cenniejsze nawet od złota. Obrót kadzidłem był w starożytności tym, czym dziś jest obrót ropą naftową. Będąc w Salalah warto odwiedzić Muzeum Kadzidła i zakupić związane z nim pamiątki.

  • Temperatura powietrza w Salalah w grudniu: 27-30 stopni.
  • Temperatura wody w Salalah w grudniu: 24-26 stopni.

Przeczytajcie również nasze inne zestawienia pomysłów na urlop!

 

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>