5 pomysłów na urlop w marcu

W marcu jak w garncu – mówi polskie przysłowie. Jednak na szczęście nie wszędzie o tej porze roku panuje kapryśna i nieprzyjemna pogoda. Prezentujemy marcowe pomysły na wyjazd z rodziną lub przyjaciółmi.

Honolulu (Hawaje)

Honolulu to stolica i największe miasto Hawajów – egzotycznego stanu USA. Turystów przyciąga tam ciekawa kultura i oczywiście doskonała pogoda. Przez cały rok panuje tam temperatura powyżej 25 stopni, a woda jest idealna do kąpieli i uprawiania sportów wodnych.

Honolulu leży na wyspie Oahu.To istny tropikalny raj pełen palm kokosowych , pięknych plaż i zjawiskowych krajobrazów. Miasto tętni życiem przez całą dobę. Jedna z dzielnic miasta nazywa się Waikiki – od nazwy przepięknej i znanej plaży wchodzącej w jej skład. Wzdłuż plaży ciągną się luksusowe hotele.

Sprawdź oferty wycieczek na Hawaje

Jednymi z największych atrakcji jest przylegający do miasta port Pearl Harbour oraz Hanauma Bay – zatoka w kraterze wulkanu.

Samana (Dominikana)

Ten region Dominikany jest wciąż trochę niedoceniany – niesłusznie. Bowiem nie tylko leży w jednej z najpiękniejszych zatok świata - Zatoce Samańskiej, ale i zapewnia turystom moc wrażeń.

Sprawdź oferty wycieczek na Dominikanę

Piękno plaż i doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych to oczywiste na całym wybrzeżu Dominikany, ale Samana ma coś jeszcze – wieloryby. Już przed wieloma wiekami humbaki upodobały sobie właśnie to miejsce na odbywanie godów. Świadczą o tym rysunki odkryte w starożytnych jaskiniach w tym regionie. Jest to ogromna turystyczna atrakcja i duma całego kraju: humbaki są gatunkiem zagrożonym i każde narodziny cieszą wyjątkowo.

Hanoi (Wietnam)

Wietnam to niezwykle ciekawy kraj, który pomimo wielu lat kolonizacji zachował swoją kulturową odrębność. Najważniejszym punktem na turystycznej mapie Wietnamu jest stolica kraju – Hanoi.Co ciekawe, w mieście tym większość zabytkowych budowli znajduje się nad jeziorami lub w pięknych ogrodach.

Sprawdź oferty wycieczek do Wietnamu

Nad Hoan Kiem, zwanym Jeziorem Odzyskanego Miecza, znajduje się świątynia Ngoc Son, do której wiedzie drewniany, czerwony Most Wschodzącego Słońca. Świątynię wybudowanow XIX wieku ku czci księcia Trần Hưng Đạo. Władca zasłynął z odparcia trzech inwazji Mongołów.. Nad Jeziorem Zachodnim podziwiać możemy pagodę Trân Quôc, w której znajduje się wyjątkowa rzeźba Buddy w stanie nirwany.  W Hanoi warto wybrać się również  do Muzeum Etnologicznego w dzielnicy Cau Giay. Przedstawiono tam życie codzienne kilkudziesięciu różnych ludów  zamieszkujących Wietnam.

Bardzo ważnym zabytkiem jest w Hanoi Mauzoleum Hồ Chí Minha – monumentalna budowla ulokowana na placu Ba Đình w Hanoi, w której spoczywa wietnamski przywódca Hồ Chí Minh, twórca Demokratycznej Republiki Wietnamu.

Costa del Sol (Hiszpania)

Hiszpańskie słoneczne wybrzeże może być dobrym kierunkiem na wyjazd właśnie teraz, przed sezonem. Co prawda nie możemy liczyć na upał, ale temperatura potrafi wynieść nawet 20 stopni. Jest to doskonały klimat do zwiedzania. Czasem latem plażowanie zabiera nam tyle czasu, że brak go na odwiedzanie muzeów czy podziwianie zabytków. Marzec jest więc dobrą porą, by nadrobić zaległości.

Będąc na Costa del Sol należy koniecznie odwiedzić Malagę. To słynne miasto jest ojczyzną wybitnego malarza Pabla Picassa i aktora Antonio Banderasa. Jeśli odwiedzicie Malagę, koniecznie udajcie się na zwiedzanie Alcazaba – ruin twierdzy, wybudowanej przez Rzymian i przebudowanej w IX w.przez Maurów. Wewnątrz znajduje się muzeum archeologiczne a tuż obok – ruiny teatru rzymskiego.

Laax (Szwajcaria)

Na koniec propozycja dla tych, którym śnieg, narty i snowboard wciąż się nie znudziły. Dobrym kierunkiem będzie Szwajcaria, a konkretnie kurort Laax w Gryzonii.

Sprawdź oferty wycieczek do Szwajcarii

To prawdziwe zagłębie sportów zimowych. Są tam doskonałe warunki śniegowe, a stoki przygotowane perfekcyjnie. Zresztą Laax to całoroczny kierunek – wiosną i latem można tam uprawiać trekking i rowerowe przejażdżki.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>