Schody do nieba. Najniebezpieczniejsze schody świata

Jeśli macie lęk wysokości, lepiej tego nie oglądajcie. Wchodzenie pod górę zwykle bywa trudne, są jednak takie miejsca na Ziemi, w których wejście po schodach to wyzwanie dla prawdziwych śmiałków. Zobaczcie niezwykłe schody, czasem przyprawiające o zawrót głowy i sami oceńcie, czy mieli byście ochotę i odwagę się po nich wdrapać.

 

 

1. Chand Baori, Indie

Choć to schodzenie w dół wystarczy spojrzeć na plątaninę schodów, by poważnie zastanowić się, czy jesteśmy gotowi podjąć to wyzwanie. Dotarcie na dno szybu wymaga pokonania 3,5 tysiąca schodów na 13 poziomach.

Fot. selmerv, flickr.com

2. Machu Picchu, Peru

Mistyczne sanktuarium Machu Picchu zawdzięcza swoją sławę między innymi swej niedostępności. By dotrzeć na szczyt trzeba pokonać tysiące schodów, z których wiele jest zniszczonych przez czas i stąpających codziennie tą droga turystów.


Fot. David Stanley, flickr.com

 

 

3. Wodospad El Pailón del Diablo, Ekwador

Uwaga ślisko! Źle. Uwaga ekstremalnie ślisko! Schody wiodące do kanionu uformowanego przez wodospad El Pailón del Diablo w Ekwadorze.Podczas wspinaczki niezbędne sa kalosze i płaszcz przeciwdeszczowy.

Fot. Guellec31′s, flickr.com

5. El Peñon de Guatapé, Kolumbia

Wspinaczka na wznoszącą się na 200 m.n.p.m. górę El Peñon de Guatapé, wymaga pokonania 635 schodów. To zdecydowanie nie jest wyprawa dla osób o słabym sercu. Morderczy wysiłek w upale zostaje jednak sowicie wynagrodzony przez roztaczający się ze szczytu widok.

Fot. Hugo Quintero, flickr.com

6. Góra Taihang, Chiny

Nawet najtwardszym wspinaczom grozi tu zawrót głowy. Schody wznoszące się na niemal 100 metrów w górę zbudowano na granicy dwóch chińskich prowincji Henan and Shanxi. Schody zostały przymocowane do ściany góry Taihang. Nie każdy jednak może zdobyć ten niecodzienny szczyt. Jeśli masz taki plan musisz zdążyć przed ukończeniem 60 roku życia.

7. Góra Hua, Chiny

Szlak, który wiedzie do taoistycznej świątyni uważany jest za najtrudniejszy na świecie. Zawieszone nad przepaściami ścieżki w wielu miejscach mają niecałe 30 cm szerokości. W innym miejscu schody wznoszą się niemal pionowo. Zdecydowanie dla odważnych.

Na którą ekstremalną wycieczkę macie ochotę?

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>