Top 10: Nietypowe restauracje świata

1. The Labassin Waterfall Restaurant, Filipiny

Bar przy basenie w letnich kurortach to za mało? Więcej wrażeń dostarcza restauracja u stóp wodospadu na Filipinach. Serwowane na bambusowych stołach specjały lokalnej kuchni przyciągają tłumy turystów. Jest to niezwykła atrakcja dla kulinarnych smakoszy, ale również dla … ornitologów, gdyż w kurorcie znajduje się ponad 600 gatunków ptaków.

 

 2. Restauracja Fangweng, Chiny

Sprawdź:
Oferty do Chin

Aby przetrwać w górach, nie musisz już zabierać ze sobą plecaka z jedzeniem. Przynajmniej nie w Chinach. Znajdująca się w skałach restauracja Fangweng oferuje nie tylko smaczny posiłek, ale także zachwycające widoki rozciągające się wzdłuż wąwozu Xiling.

 

 3. Huashan Teahouse, Chiny

Co trzeba zrobić dla filiżanki chińskiej herbaty? Przejść na palcach wokół góry na przybitych do niej deskach, a następnie wspiąć się na jedne z najbardziej stromych schodów świata. Wyzwanie nie dla każdego. Huashan Teahouse to restauracja dla ludzi o mocnych nerwach.

 

 4. Ithaa Undersea Restaurant, Malediwy

Na Malediwach skosztować można kuchni fusion. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że restauracja Ithaa Undersea znajduje się 5 metrów pod wodą! Aby zjeść posiłek, podziwiając podwodne życie, należy zarezerwować stolik z ogromnym wyprzedzeniem. Restauracja co prawda czynna jest codziennie, jednak tylko przez godzinę.

 

 5. Lainio Snow Village Restaurant Ice, Finlndia

Choć ta restauracja ma swój urok, to ciepłym i przytulnym miejscem zdecydowanie nie można jej nazwać. Mury, stoły, krzesła – wszystko wykonane jest z lodu. I nie ma mowy nawet o ciepłej zupie na rozgrzewkę, gdyż restauracja serwuje tylko zimne posiłki.

 

 6. Yellow Restaurant Treehouse, Nowa Zelandia

Restauracji otoczonych zielenią drzew jest wiele. Spotkać taką na drzewie jest o wiele trudniej. Yellow Treehouse w Nowej Zelandii usytuowana jest na sekwoi, ok. 10 metrów nad ziemią. Choć restauracja znajduje się w malowniczym miejscu, nie polecamy jej każdemu. Na pewno nie tym, którzy mają lęk wysokości.

 

 7. Buns and Guns, Bejrut

„Kanapka może Cię zabić” to motto jednej z restauracji w Bejrucie. Dźwięki strzałów, siatki maskujące, broń na ścianach. Posiłki o nazwach kojarzących się z wojskiem są podawane przez kelnerów w wojennych strojach. Utrzymane w wojskowym stylu miejsce fascynuje i przyciąga miłośników kulinarnej przygody.

 

 8. The Stinking Rose, San Francisco

Na przystawkę pesto z czosnkiem podane z pieczywem czosnkowym. Kurczak w czosnku jako danie główne. Na deser lody czosnkowe, a do tego martini o smaku… czosnku! Takie menu znajduje się  w restauracji The Stinking Rose w San Francisco. Jak można zauważyć, przeznaczona jest wyłącznie dla miłośników czosnku. Sądząc po nazwie, zapach w środku może być niezbyt przyjemny. Dlatego też nie radzimy przychodzić tu na pierwszej randce.

 

9. Barbie Cafe, Tajwan

Motyw przewodni tego miejsca jest oczywisty. Różowe ściany, podłogi, sufit, krzesła, stoły, a jakby tego było mało nawet kelnerzy ubrani są na różowo. A co najważniejsze – dania podawane są z licznikiem kalorii. Każda Barbie musi przecież dbać o figurę!

 

10. Kayabuki, Tokio

Sprawdź:
Oferty do Tokio

Do tego lokalu klientów przyciągają… małpy! I nie są to restauracyjne maskotki, tylko kelnerzy. Małpy: Yatchan i Fukuchan pracują tam dwie godziny dziennie. Podają drinki, rozdają gorące ręczniki do umycia rąk, a w zamian dostają napiwki w postaci sojowych krążków.

 

Zdjęcia:
The Stinking Rose, fot. missizii
Barbie Cafe, fot. Tsung Chi Hwei/Facebook
Kayabuki, Tokio, fot. A.Y. Ikeda
Fangweng, Chiny, fot. Easy Tour China
Finlandia, fot. Snow Village

  1. Pingback: Te restauracje Cie zachwycą ! – Silfor Blog – dla lubiących podróże, kuchnie i piękne widoki !

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>