TOP 10 najoryginalniejszych wycieczek (infografika)

Choć polscy turyści ciągle najchętniej korzystają z wypoczynku w Egipcie, Turcji czy Tunezji, organizatorzy coraz częściej przygotowują dla nich także oferty nietypowe. Wybraliśmy 10 wycieczek, które wydały nam się szczególnie godne uwagi. Organizatorom gratulujemy pomysłowości, a turystów zachęcamy do wyruszenia w taką oryginalną podróż!

 

TOP 10 najoryginalniejszych ofert turystycznych

 1. Wizyta u św. Mikołaja
  Rainbow Tours zaprasza na jednodniową wycieczkę do wioski Św. Mikołaja w lapońskim Rovaniemi. Temperatura grubo poniżej zera, ale niezliczone atrakcje rozgrzeją wszystkich do czerwoności.
 2. Route 66 żywa legenda
  Z Chicago do Los Angeles wzdłuż legendarnej autostrady 66 – wyrusz w podróż, której pozazdrościłby nawet Easy Rider. Zaprasza Rainbow Tours.
 3. Na rosyjskim szlaku – rejs po Rosji
  Wybierz wygodny statek zamiast kolei transsyberyjskiej i wypłyń w emocjonujący rejs po Rosji z Trade&Travel Company.
 4. Argentyna i Antarktyda
  Najpierw zatańcz argentyńskie tango, a potem postaw stopę na lodach Antarktydy. Na wyprawę do Argentyny i krainy wiecznego lodu zaprasza Logostour.
 5. Sylwester w Uzbekistanie
  Nie Paryż i nie Rzym, a uzbekistańska Samarkanda -”stolica nad stolicami” i jedno z najstarszych miast świata jest według RainbowTours najlepszym miejscem na spędzenie tegorocznego Sylwestra.
 6. Narty w Bułgarii – Borovec, Góry Riła
  Kiedy zimą rozpoczyna się szturm na Alpy, warto wybrać się do… Bułgarii. W malownicze Góry Riła, które gościły Puchar Świata w narciarstwie alpejskim zaprasza biuro Otium.
 7. Pielgrzymka do Meksyku
  Do Częstochowy na piechotę, a do Meksyku samolotem! Na pielgrzymkę do kraju tortilli i chilli zaprasza Trade&Travel Company. W programie codzienna Msza Święta.
 8. Wycieczka po Iranie
  Ecco Travel zaprasza do olbrzymiego kraju, olbrzymich kontrastów i wielkiej historii. Dla chętnych przejażdżka na latającym dywanie!
 9. Ziomal w Dorzeczu Amazonki
  Elo! Najpierw kopsniemy się do Rio de Janeiro – stolicy samby i piłki nożnej, potem dajemy na połów piranii w wodach Amazonki. Te klawe balety ustawia Itaka. Yo!
 10. W drodze do Albanii
  Itaka zabiera turystów na wyprawę przez Bałkany, a stacją końcową jest Albania. Przez lata odizolowana i niedostępna, jest krajem miłych i gościnnych ludzi.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>