TOP 10: Oceanaria świata

Zjednoczone Emiraty Arabskie, Dubai Mall Aquarium

Dubai Mall, największa galeria handlowa świata, jest częścią wartego 20 miliardów dolarów kompleksu Burj Dubai. W centralnym punkcie obiektu znajduje się gigantyczny zbiornik o pojemności 10 milionów litrów. W akwarium żyje ponad 33 tysiące stworzeń, w tym 400 rekinów i mant. Oceanarium wpisane jest do Księgi Rekordów Guinnessa, jako największa akrylowa powierzchnia, mierzy ona bowiem 8,3 m na 32,88 m i ma grubość 75 cm.
Fot. PGBrown1987

1 of 10

Spotkać się oko w oko z rekinem, przyjrzeć się z bliska płynnym ruchom płaszczki, albo obserwować przepływające nad głową barwne ławice ryb – oceanaria to miejsca, w których możemy doświadczyć podwodnej przygody bez konieczności wkładania stroju płetwonurka. Wybraliśmy dla Państwa dziesięć morskich parków, rozsianych po całym świecie. Może warto tam zajrzeć podczas podróży? Niezwykłe oceanaria znaleźć można nie tylko w odległym Szanghaju, czy Australii, ale także w Hiszpanii, Włoszech, czy Turcji.

Póki co miano największego na świecie oceanarium należy się Georgia Aquarium w Atlancie, USA. Jednak już w grudniu 2012 o ten zaszczytny tytuł walczyć będzie Marine Life Park w Singapurze. Oto film reklamujący to niezwykłe przedsięwzięcie.

Inne galerie:

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>