TOP 10 wycieczki objazdowe po południowej Europie

Południe Europy ma w sobie wyjątkowy czar i urok. Znajdziemy tam nie tylko słońce, plaże, aromatyczne owoce, zielone gaje oliwne czy winnice, ale przede wszystkim niezliczona liczbę bezcennych zabytków. Dlatego  Chorwacji, Francji, Włoch, Hiszpanii, czy Portugalii Polacy jeżdżą nie tylko po to by nacieszyć się słońcem. Ciągnie ich tam chęć poznania świata i przebogatej historii tej części Starego Kontynentu.

Organizatorzy co roku przygotowują bardzo różnorodne imprezy objazdowe po krajach leżących na południu Europy. Niewątpliwymi liderami pod tym względem są Itaka i Rainbow Tours. Jednak także inne biura nie pozostają obojętne na potrzeby miłośników zwiedzania. Ciekawe objazdówki znajdziemy w ofercie Grecos Holidays, czy Liekier.

Programy są bardzo różnorodne. Ważnym kryterium, które trzeba wziąć pod uwagę szukając „objazdówki” jest rodzaj transportu. Wycieczki samolotowe polecamy tym, którzy mają mniej czasu i cenią sobie wygodę. Popularna „autokarówka” to nieco większy wysiłek, oferty tego typu są jednak sporo tańsze. Wspólne podróżowanie autokarem z grupą ma też swój urok.

Wybraliśmy 10 zróżnicowanych programów objazdowych po różnych zakątkach południowej Europy, które od wielu sezonów cieszą się uznaniem klientów.

 

1. Chorwacka Lista Przebojów –  Chorwacja

Organizator: Itaka
Transport: autokar
Czas trwania: 6 dni
Cena od: 1135 zł/os

To naprawdę przebojowy program. Nie da się oczywiście w ciągu 6 dni zobaczyć wszystkiego, co w Chorwacji warte zobaczenia, jednak Itaka zaplanowała wyjazd tak, by turyści mogli się prawdziwie zachwycić tym krajem.  W programie zwiedzanie miast, których historia sięga czasów starożytnych Zadar, Sibenik, Split, Trogir, Dubrownik, a także niezwykłych zjawisk przyrodniczych m.in. Jeziora Plitwickie.


2. Rzymskie Wakacje – Włochy
Organizator: Itaka
Transport: autokar
Czas trwania: 5 dni
Cena od: 999 zł/os.

Rzym i Watykan w pigułce, a raczej w sporej pigule – Itaka zaprasza na intensywne zwiedzanie Wiecznego Miasta. Uczestnicy wycieczki zaglądają do najbardziej znanych zakątków Rzymu. W programie obowiązkowa wizyta na największych rzymskich Piazza, Usta Prawdy, Kapitol z Muzeami Kapitolińskimi ze słynną Wilczycą Kapitolińską i oryginałem posągu Marka Aureliusza, plac Wenecki z Ołtarzem Ojczyzny, Fora Cesarskie z kolumną Trajana, wejście do Forum Romanum i Koloseum, Palatyn. Po 5 intensywnych dniach we włoskiej stolicy wyjeżdżają z przekonaniem, że… koniecznie zajrzeć trzeba tu jeszcze raz!


3. Paryż-Disney, Francja w miniaturze dla wygodnych – Francja

Organizator: Rainbow Tours
Transport: autokar
Czas trwania: 6 dni
Cena od: 1249 zł/os.

To program dla dużych i małych, ten program z powodzeniem polecić można rodzinom z dziećmi. Rodzice docenią ciekawy program zwiedzania Paryża, dzieciaki poszaleją w podparyskim Disneylandzie. Wycieczka trwa co prawda zaledwie 6 dni, ale to świetna okazja, żeby zachwycić się francuską stolicą, a przy okazji nieźle się zabawić.


 

 

4. Klasyczna Hellada – Grecja

Organizator: Rainbow Tours
Transport: autokar
Czas trwania: 13 dni
Cena od: 1571 zł/os.

To co w Grecji najważniejsze do zobaczenia: Ateny i Antyczne Delfy, Meteory – klasztory na skałach, Korynt, Mykeny i Epidauros, Olimpia i Saloniki, Djavola Varos. Niezwykłe przeżycia dla miłośników Starożytności.


5. Klasycznie po Grecji – Grecja

Organizator: Grecos Holiday
Transport: samolot
Czas trwania: 7 dni
Cena od: 2260 zł/os.

Grecos Holiday zaprasza do Grecji na wyprawę samolotem. Organizatorzy proponują podróż wokół kontynentalnej Grecji. Pięć regionów, pięć pasm górskich, dwa morza. Dużo zabytków, masa historii i spora dawka mitów. Na dokładkę piękne krajobrazy, słońce i grecka kuchnia.  Wyprawa dla każdego, kto chce odkryć klasyczną Helladę.

Sprawdź ofertę!

6. Paryska Przygoda – Francja

Organizator: Liekier
Transport: samolot
Czas trwania: 7 dni
Cena od: 4622 zł/os.

To naprawdę spora dawka Paryża. Program zaplanowany na 7 dni z przelotem samolotem. W programie znalazły się oczywiście obowiązkowe punkty do zobaczenia podczas wizyty we francuskiej stolicy, jednak główny nacisk kładzie się na zabawę. Stąd wizyta w Disneylandzie, w parku Asterixa i na dokładkę Walt Disney Studios! Niezła propozycja dla dorosłych, którzy chcą choć na chwilę poczuć się znów jak dzieci.

 

7. Strelicje na Klifach – Madera, Portugalia

Organizator: Itaka
Transport: samolot
Czas trwania: 7 dni
Cena od: 2399 zł/os

Wyspiarskie oblicze Portugalii – Madera. Ta niewielka wyspa ma sporo do zaoferowania i podczas tygodniowego programu zwiedzania nikt nie ma prawa się tu nudzić. Program Itaki to świetne połączenie wycieczki objazdowej i wypoczynku nad morzem. Podczas wycieczki noclegi zaplanowane są bowiem w jednym hotelu, a każdego dnia uczestnicy wyruszają na jedną z pięknych, krajobrazowych tras. W programie zwiedzanie stolicy Madery z wizytą na barwnym targu i degustacją maderyjskich win.


 

8. Luzytania wczoraj i dziś – Portugalia

Organizator: Rainbow Tours
Transport: samolot
Czas trwania: 7 dni
Cena od: 22549 zł/os

Kontynentalna Portugalia w pigułce. Program intensywny i niezwykle zróżnicowany. Trasa: Lizbona – miasto markiza Pombala, klasztory UNESCO – Hieronimitów, Alcobaca i Batalha, Fatima i Braga – ośrodki religijne, winne Porto, akademicka Coimbra, kaplica czaszek w Evorze. Dla chętnych możliwość zaplanowania dodatkowego, tygodniowego wypoczynku w  Algarve lub na wybrzeżu Costa De La Luz.


9. Włoski niezbędnik dla wygodnych – Włochy

Organizator: Rainbow Tours
Transport: autokar
Czas trwania: 7 dni
Cena od: 1550 zł/os.

Świetna, niedroga propozycja dla wszystkich, którym marzy się odwiedzenie najsławniejszych zakątków Włoch. W programie Rzym, Asyż, Watykan, Wenecja, Florencja, a podczas podróży autokarem przez Włochy można podziwiać niezwykłe krajobrazowe bogactwo tego kraju.

 

10. Zapach wina i lawendy – Chorwacja

Organizator: Rainbow Tours
Transport: samolot
Czas trwania: 7 dni
Cena od: 1506 zł/os.

Rainbow Tours zaprasza na podróż przez trzy niezwykłe kraje lezące nad Adriatykiem: Chorwacja, Czarnogóra, Bośnia i Hercegowina. Ponieważ lecimy samolotem, na miejscu do zagospodarowania az 7 dni, podczas których uczestnicy odwiedzają Split, Trogir, Wyspę Korculę, Dubrownik, Budvę, malowniczy Kotor, a także zajeżdżają do sanktuarium w Medjugorie w Bośni i Hercegowinie.


Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>