Top 5: Gdzie wyjechać na Walentynki?

Nawet jeśli irytują nas wszechobecne serduszka na sklepowych witrynach, to i tak wyjazd we dwoje jest z pewnością świetnym pomysłem na spędzenie czasu. Walentynkowe podróże zbliżają i pozwalają poznać nowe, ciekawe miejsca.

Lizbona (Portugalia)

Lizbona nie jest pierwszym skojarzeniem z miejscami dla zakochanych. A jednak to miasto z całą pewnością zachwyci niejedną parę. Przede wszystkim w lutym nie ma tam tłumów turystów, więc nie musimy obawiać się, że nie znajdziemy ustronnego zakątka na randkę.

A jest oczywiście co zwiedzać i gdzie spacerować.Warto zwiedzić najstarszą część miasta – Alfamę oraz symbol Portugalii – nieco odległą Belem. Koniecznie trzeba pojeździć tramwajami, zjeść pyszną kolację słuchając fado i pooglądać miasto z kilku punktów widokowych. Najważniejsze zabytki, absolutne „must see” w Lizbonie to Zamek Św. Jerzego, Katedra Sé i Klasztor Hieronimitów w Belém.

Wiedeń (Austria)

Wiedeń  to bardzo romantyczne miasto. Tak naprawdę spokojnie może w tym konkurować z Paryżem :) Wsłuchując się w piękne takty walca „Nad pięknym modrym Dunajem” jecie tort Sachera w słynnej Cafe Sacher i już niczego nie trzeba do szczęścia… A potem spacer do zbudowanego w XVIII wieku pałacu Eugeniusza Sabaudzkiego i już można podziwiać przepiękny obraz Gustava Klimta „Pocałunek”.

Wiedeń zimą jest naprawdę przepiękny. Piękne miejsca na romantyczne spacery, niezliczona liczba kafejek i restauracji. Romantyczny pobyt w Wiedniu nie powinien zakończyć się bez wizyty w Operze Wiedeńskiej. W czerwono-złotym audytorium w kształcie podkowy odbywają się najlepsze widowiska operowe i baletowe, do których muzykę zapewnia wielokrotnie nagradzana orkiestra Wiener Philharmoniker.

Paryż (Francja)

Nie może zabraknąć w naszym rankingu Paryża. To miasto jako pierwsze przychodzi na myśl, kiedy myślimy o walentynkowych wyjazdach. Nic dziwnego, stolica Francji w trakcie Święta Zakochanych wręcz eksploduje czerwonymi serduszkami na każdym kroku. Warto wybrać się na Montmartre. To najbardziej urokliwa i klimatyczna dzielnica Paryża. Po przyłączeniu jej do miasta w 1860 roku stała się ulubionym miejscem bohemy artystycznej. To właśnie tu tworzyli Pablo Picasso, Vincent Van Gogh oraz Claude Monet. Spotkać tam można wielu artystów.

Oczywiście wizyta w Paryżu nie może się obyć bez Wieży Eiffla i wizyty w Luwrze. Może i typowe, ale jakie urocze i piękne.

Barcelona (Hiszpania)

Stolica Katalonii często bywa natchnieniem poetów i pisarzy. Nic dziwnego, jest w niej coś, co przyciąga, magnetyzm i niesamowity klimat. Urokliwe uliczki, secesyjne kamienice, restauracyjki i kawiarnie. Miasto idealne na romantyczny wyjazd.

Obowiązkowym punktem programu jest oczywiście Sagrada Familia – jeden z najbardziej nieprawdopodobnych kościołów, jakie kiedykolwiek powstały.To największe dzieło mistrza Antonio Gaudiego. Budowę rozpoczęto pod koniec XIX wieku, ale z powodu rozmachu i wciąż zmieniających się planów głównego architekta, prace ciągnęły się do śmierci mistrza do 1926 roku. Budowę wznowiono w końcu lat 50. i w 2000 roku gotowa była połowa świątyni. Ukończenie prac planuje się dopiero na 2035 rok.

A zamiast przewodnika turystycznego może wybierzecie się w podróż śladami bohaterów „Cienia wiatru”?

Rzym (Włochy)

Dlaczego nie zrobić sobie rzymskich wakacji w lutym, na walentynki? Wieczne Miasto kochanków, namiętności, niezapomnianych wrażeń i wyjątkowych wspomnień. Rzym ma fascynującą moc przyciągania i rozkochiwania w sobie każdego, kto choć raz go zobaczy.
Będąc w stolicy Włoch, koniecznie musicie zobaczyć Fontannę di Trevi, zwłaszcza jeśli lubicie klasykę kina. Po filmie „Słodkie życie”(La Dolce Vita) z 1960 roku  w reżyserii Federico Felliniego stała się sławna na całym świecie, a scena kąpieli Sylvii, granej przez Anitę Ekberg, należy do najsłynniejszych w dziejach kina. Fontanna di Trevi jest miejscem spotkań wielu zakochanych par. Wrzucają one do fontanny drobne monety, aby zapewnić sobie powrót do Rzymu.

Natomiast na północ od centrum Rzymu znajduje się most Ponte Milvio, słynny most zakochanych.To właśnie tutaj pary z całego świata przyjeżdżają, aby na lampach i barierach mostu zawiesić kłódki miłości. Kłódkę z wypisanymi imionami zamykają na kluczyk, który następnie wrzucają w rwący nurt Tybru.

Jakie są Wasze pomysły na Walentynki?

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>