Djerba – tunezyjska oaza spokoju

Kto z wakacji w Tunezji wrócił zadowolony, koniecznie musi wybrać się również na Djerbę. Choć to tunezyjska wyspa, jej klimat całkowicie różni się od atmosfery na kontynencie. Bajeczna cisza nad ciepłym, niemal pozbawionym fal morzem, niekończące się piękne plaże, a także wspaniałe warunki klimatyczne sprawiają, że wyspa stwarza doskonałe możliwości wypoczynku. Nic więc dziwnego, że ten, kto zawita na wyspę zwaną „krainą ludzi szczęśliwych”, nie chce już jej opuścić.

Djerba położona jest u południowo-wschodnich wybrzeży Tunezji. Ta największa wyspa Afryki Północnej znajduje się ok. 300 km od Sousse i Monastir. Z Kontynentem połączona jest 7-kilometrową wybudowaną jeszcze za czasów Rzymian groblą. Łatwo dostać się tam również samolotem. Międzynarodowe lotnisko Mellita znajduje się  pobliżu największego miasta wyspy Houmt Souk, z którego szybko i sprawnie dojechać można do wszystkich wakacyjnych kurortów.

Podobnie jak w Tunezji sezon turystyczny trwa tu od kwietnia do listopada. Jednak ze względu na panujące warunki klimatyczne, na Djerbie wypoczywać można również zimą. Przez górujące na niebie niemal przez cały rok słońce (ok. 340 słonecznych dni w roku) wyspa nazywana jest śródziemnomorskim Thaiti.

Djerba urzeka kolorami. Bajkowa roślinność i krzewy, palmowe gaje, zadbane wioski, bajeczne targi, no i wspaniałe hotele. Do tego wszystkiego białe piaski plaż, lazur ciepłego morza i szafir nieba. To wszystko sprawia, że wakacje na Djerbie stają się niezapomniane i pełne wrażeń.

Djerba to region bardzo chętnie odwiedzany przez turystów. Ze względu na szereg atrakcji miejsce to często staje się ulubionym wakacyjnym kierunkiem. Wzdłuż 20-kilometrowego wybrzeża północnej i wschodniej części wyspy znajdują się hotele o różnej klasie i standardzie. Znaleźć tu można również pola golfowe oraz kasyna. Miłośnikom aktywnego wypoczynku wyspa oferuje wiele miejsc, w których możliwe jest uprawianie sportów wodnych, popularne wyprawy na połów ryb, a także przejażdżki konną po plaży.

Djerba to także burzliwa historia i zachowane po niej zabytki: fenickie ruiny Meninx, meczety charydżyckie i ibadyckie czy budowle z okresu imperium osmańskiego. Będąc na wyspie, warto odwiedzić największe miasto Houmt Souk, słynącą z oryginalnej, wyrabianej w tradycyjny sposób ceramiki – wioskę Guellala, a także Muzeum Tradycji i Sztuki Ludowej.

Choć miejsc, które na Djerbie warto zobaczyć jest sporo, wyspę ze względu na jej niewielki rozmiar można w całości zwiedzić w jeden dzień. Tym jednak, którzy pragną odkryć jej wszystkie tajemnice polecamy wycieczki fakultatywne.

Wycieczki fakultatywne:

  • Zarzis
  • Haumt Souk
  • Midoun
  • Ksar Ghilane – Matmata
  • Douz
  • Wycieczka dookoła wyspy
  • Rejs na wyspę flamingów

 

Wybrane oferty wypoczynku na wyspie Djerba

 

Riu Palace Royal Garden
Kategoria: 5*

Niezwykle ekskluzywny hotel urządzony w tunezyjskim stylu, z dbałością o najmniejsze szczegóły. Położony jest 6 km od centrum Midoun. W pobliżu znajduje się 27-dołkowe pole golfowe. Hotel gwarantuje szereg atrakcji sportowych oraz rozrywkowych, a także udogodnienia dla rodzin z dziećmi.

 

Sentido Djerba Beach
Kategoria: 4*

To stylowy hotel z eleganckim wystrojem, doskonałą obsługą i pysznym jedzeniem. Położony przy najpiękniejszej plaży na Djerbie (Sidi Akkour)stanowi doskonałe miejsce na wypoczynek w gronie rodziny, przyjaciół, a także na romantyczny wyjazd we dwoje.

 

Riu Palm Azur
Kategoria: 4*

Komfortowy, położony bezpośrednio przy piaszczystej plaży hotel otoczony jest wspaniałym palmowym ogrodem. Ze względu na urozmaicony program animacyjny oraz bogaty plan zajęć sportowych jest idealnym miejscem dla miłośników aktywnego wypoczynku. To również doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Zabawy w mini klubie Riu Land sprawią, że każde dziecko spędzi tu niezapomniane wakacje.

 

Minotel Djerba Resort
Kategoria: 3*

Ten hotel to gwarancja dobrej zabawy. Bogaty program animacyjny, baseny oraz aqua park zapewnią rozrywkę, która sprawi, że wakacje na Djerbie zaliczać się będą do najbardziej udanych. Piękna okolica i zadbany hotel to dodatkowe atuty, które zachęcają do wyboru właśnie tego miejsca.

 

 

 

Zdjęcia:
Djerba, fot. Booking Djerba
Plaża, Djerba, fot. Orkhan
Frt Borj El, Djerba, fot. Ghar El Melh Photo Citizen59

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>