Ecco Holiday ubezpiecza dodatkowo

Ecco Holiday wprowadza dla swoich klientów dodatkowe ubezpieczenie, które gwarantować ma zwrot całości dokonanej wpłaty z tytułu niezrealizowania umowy przez organizatora. Koszt ubezpieczenia ponosi organizator, a polisą objęci są klienci podróżujący pod marką Ecco Holiday oraz Ecco Travel. Brzmi obiecująco. Ciekawostką jest natomiast to, że ubezpieczycielem jest SKOK, właściciel spółki Ecco Holiday.
Ubezpieczenie „Bezpieczna Wpłata” wygląda niezwykle atrakcyjnie: płaci organizator, klient ma pewność, że jeśli wycieczka nie dojdzie do skutku z winy organizatora, otrzyma zwrot wpłaconych pieniędzy. Pewien znak zapytania pojawia się jednak, kiedy w regulaminie wyczytamy, że ubezpieczycielem jest Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych (TUW SKOK), które powiązane jest kapitałowo ze spółką Ecco Holiday.

Jak pisze w swoim komunikacie Ecco Holidays, firma nie widzi w najbliższym czasie szans ani na zmiany w ustawie, ani na podjęcie stanowczych działań chroniących bezpieczeństwo polskich turystów przez krajową branżę turystyczną. Trudno nie zgodzić się ze stanowiskiem Ecoo Holidays, że to obowiązkiem touroperatora jest zabezpieczenie wszystkich uczestników rynku tak, aby wybierając wakacje, klienci mogli skoncentrować się wyłącznie na poszukiwaniu najodpowiedniejszej oferty.

Dodatkowe ubezpieczenie zabezpiecza zdaniem firmy interesy klienta, a jednocześnie nie naraża na straty finansowe jego i agenta. Spółka liczy na to, że inni organizatorzy pójdą w jej ślady.

Nowe ubezpieczenie dotyczy nie tylko nowych rezerwacji, ale również wszystkich dokonanych wpłat na poczet wyjazdów z oferty Ecco Holiday i Ecco Travel, które odbędą się w przyszłości.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>