Focus na ciepłe bezpieczeństwo: Emiraty, Gambia, Zanzibar

Nie ma co ukrywać. Po ostatnich dramatycznych wydarzeniach w Paryżu turystyka wyjazdowa zmienia oblicze. Widzimy to nader wyraźnie. Nie cena jest już dla naszych klientów najważniejsza, a bezpieczeństwo. Stawiamy na przemyślane i sprawdzone aktualnie kierunki, które co prawda nie wyeliminują, ale zminimalizują ryzyko sytuacji niepożądanych. Ok, ale co wybrać późną jesienią, a w zasadzie w przededniu zimy, zamiast ogarniętego niepokojem Egiptu i innych krajów Afryki Północnej? Gdzie polecieć, jeśli Wyspy Kanaryjskie nas nie interesują, bo te ciepło jest tam takie bardziej teoretyczne, a nie stać nas mentalnie lub finansowo na Daleki Wschód, fidelowską wciąż jeszcze Kubę czy Kenię?
Potrząsnęliśmy zasadniczo dostarczanymi do sprzedaży ofertami i mamy odpowiedź. Polecamy Wam:  Zjednoczone Emiraty Arabskie, Gambię i Zanzibar. Ma być bezpiecznie, wygodnie, kolorowo, ciepło i co najważniejsze relatywnie tanio.

Ostatnie dwa tygodnie przyniosły nie tylko zwątpienie, ale wręcz zatrzymanie myślenia o podróżowaniu. W internecie czytamy, że w wielu organizatorów odnotowało nawet rezygnację z zaplanowanych wcześniej przez klientów wyjazdów. Wszystko przez ogarniający nas społecznie brak poczucia bezpieczeństwa. Staramy się szeroko omijać kierunki potencjalnie niebezpieczne. Sprawdzamy rekomendację MSZ, zamieniamy weekendy w stolicach zachodniej Europy na ich odpowiedniki w części środkowo-wschodniej, zaczynamy szukać kierunków alternatywnych dla wyjazdów stricte wypoczynkowych. I fajnie.
To rozsądna i dobra tendencja, choć oczywiście nie zagwarantuje nam ona pełnego bezpieczeństwa. Trzeba pamiętać, że większość kierunków turystycznych i wypoczynkowych do jakich się wybieramy zdominowana jest przez inną kulturę, religię, zwyczaje. Nie znaczy to jednak, że każdy kraj, gdzie dominującą religią jest np. Islam musi być utożsamiany z tym co robią członkowie organizacji terrorystycznych. Wielu muzułmanów na całym świecie odcina się kategorycznie od działań islamistów i dżihadystów. Nie można mierzyć wszystkich jedną miarą. Wyznacznikiem postrzegania w aspekcie bezpieczeństwa powinna więc być nie tylko dominującą w danym miejscu religia, ale pogłębiona widza o danym kierunku i sprawdzenie go w każdym aspekcie przed wyjazdem.
Można jednak i trzeba szukać nowych miejsc, w których ryzyko będzie minimalne, świat kolorowy i pachnący słońcem, a cena nie przyprawi nas o zawrót głowy. Podróżowanie jest przecież takie piękne.

Gdzie w takim razie jechać?

Nasz szef sprzedaży, Michał Laskowski wraz ze swoim zespołem wykonał ostatnio morderczą pracę. Przeanalizowali oni wspólnie praktycznie całą dostarczaną do sprzedaży ofertę. W jej zasobach poszukiwali alternatyw dla całorocznego Egiptu (ceny od 1090 zł) i cieszących się stałym zainteresowaniem Kanarów (ceny od 1799 zł). Podstawowe filtry jakimi się kierowali były oczywiste: najważniejsze jest bezpieczeństwo, fantastyczna pogoda, wygoda prostego i szybkiego transportu, szeroki wybór bazy hotelowej i formatów pobytowych oraz to co najważniejsze relatywnie niska cena. Niska, jak na tak atrakcyjne kierunki oczywiście.
Każdy z proponowanych kierunków prześwietlony został pod względem aktualnej rekomendacji MSZ i zaleceń WHO, obecności światowych i polskich biur podróży oraz przebywających systematycznie turystów.

Zjednoczone Emiraty Arabskie

Zdecydowanie najbardziej znana i lubiana przez naszych rodaków alternatywa ciepłego wypoczynku późną jesienią i zimą. Relatywnie blisko, szybko, luksusowo, bezpiecznie. Do Dubaju w ZEA dolecimy już w 5,5 godziny najbardziej prestiżowymi liniami świata Emirates z Warszawy. To już frajda sama w sobie. Inne rozwiązanie to np. bezpośredni lot czarterowy Travel Service z Katowic do Ras Al Khaimah.  Podkreślamy, że ZEA posiadają pozytywna rekomendację MSZ i WHO. Temperatury powietrza od 25 do 30°C  i wody nawet do 27°C. ZEA, a zwłaszcza ich miasta-wizytówki, Dubaj i Abu Dhabi to synonim nowoczesności, luksusu, otwartości i wielkich możliwości. Przenikająca się hipernowoczesność z wielowiekową tradycją i kulturą arabską daje niewyobrażalne wręcz połączenie. Kapiące złotem centra handlowe, np. Malls to idealne miejsce, aby poszaleć na zakupach. Zwłaszcza tuż po nowym roku, kiedy startują słynne na całym świecie wyprzedaże. Kto wie, może w holu jednego czy drugie centrum spotkamy Paris Hilton?  Idealnym magnesem dla małych i dużych chłopców  jest  znany z relacji telewizyjnych tor Formuły 1 – Ferrari World. Innym magnesem może być dzień relaksu w Yas WaterWorld, jednym z największych parków wodnych na świecie. W ZEA od wielu lat obecne są nasze biura podróży, które wypracowały naprawdę atrakcyjne ceny. W chwili obecnej w systemie rezerwacyjnym naszej wyszukiwarki mamy aż  245 ofert do ZEA, przygotowanych przez 11 biur podróży. Ceny zaczynają się już od (uwaga!) od 2148 zł!

Oferty do Zjednoczonych Emiratów Arabskich

Gambia

Posiada, podobnie jak Emiraty i Tanzania, pozytywną rekomendację MSZ i WHO. Także tu stale obecni są najwięksi światowi i polscy touroperatorzy oraz ich właśni pracownicy. Lecąc z Warszawy do stolicy kraju, Banjul, zaliczyć co prawda musimy techniczne międzylądowanie na Gran Canarii. Mimo to, cały lot trwa tylko 9,5 godziny. Temperatury powietrza na Wybrzeżu oscylują wokół 27-32°C, zaś wody nie wiele mniej, 25-27°C. Rozpoczynający w tej części Afryki porę suchą listopad i grudzień są idealnymi miesiącami na relaksujący wypoczynek. Gambia to najmniejsze państwo Afryki (pasek o szerokości 50 km), otoczone wokół przez Senegal i Ocean Atlantycki. Na terenie Gambii znajdują się dwie wyjątkowe atrakcje wpisane na listę UNESCO: Wyspa James oraz położone nad brzegiem Atlantyku miasteczko Albreda. Region ten jest znany jako ojczyzna Kunta Kinte, głównego bohatera słynnej książki „Roots”. Gambia, oprócz fantastycznej afrykańskiej fauny i flory jest doskonałym miejscem na beztroski wypoczynek, a także niespieszne zwiedzanie. Podobno w Gambii czas płynie zdecydowanie wolniej.  Warty podkreślenia jest tu fakt, że w Gambii zniesiono ostatnio dla turystów wizy do pobliskiego Senegalu i konieczność szczepienia się przeciwko żółtej febrze.
W naszej ofercie dostępnych jest w tej chwili 14 różnych ofert do Gambii, przygotowanych przez  2 touroperatorów. Ceny imprez zaczynają się już od niespełna 1799 zł za osobę. Wow! I to jest cenowa alternatywa dla Egiptu i Kanarów. O kolorach takich wakacji nawet nie wspominając.

Oferty do Gambii:

Zanzibar

Także tu notujemy pozytywną rekomendację MSZ i WHO. Jest bezpiecznie. Podkreśla to także stała obecność największych krajowych biur podróży z pełną opieką polskich rezydentów i przewodników. Tylko 8 godzin wygodnego, bezpośredniego lotu z Warszawy Dreamlinerem. Przy takiej perspektywie podróży, jaką opisaliśmy już na blogu, wakacje zaczynają się już na lotnisku w Warszawie. Temperatury powietrza od 21°C w nocy do 31°C w dzień i wody nawet do 27°C. Mistyczna wręcz Tanzania to nie tylko bajeczne plaże i turkusowy Ocean na Zanzibarze, na którym urodził się m.in. Freddie Mercury. To także przemili, otwarci na gości gospodarze, bajeczne hotele, fantastyczna przygoda z afrykańską przyrodą. Na gości czekają m.in. wpisane na listę UNESCO parki narodowe: Manyara, Serengeti, Ngorongoro, TarangireSafari.
W tej chwili, mamy dla Was 34 oferty przygotowane przez 3  wiodących na kierunku touroperatorów, których ceny zaczynają się już od 6099 zł  za osobę przy 13 dniowym wyjeździe. Warto podkreślić, że Tanzania, a zwłaszcza Zanzibar to jeden z ulubionych kierunków dla naszych rodaków zaczynających swoją przygodę z turystyką egzotyczną. I wcale się im nie dziwimy.
O ile liczby dostępnych ofert i cen wyjazdów do Egiptu w tej chwili nie przebije praktycznie żaden kierunek, o tyle negatywna rekomendacja podróżnicza MSZ powinna budzić co najmniej daleko idącą ostrożność.
Tymczasem, porównując jednak ceny imprez na Wyspy Kanaryjskie oraz np. do Gambii, a także jakość hoteli, czasu przelotu i przede wszystkim wysokości temperatur powietrza i wody trudno oprzeć się pokusie nowej kolorowej i jakże o tej porze roku atrakcyjnej ofercie podróżowania.
Na koniec trzeba podkreślić, że wyjazdy w kierunkach egzotycznych wymagają sprawdzenia indywidualnych przepisów wizowych, dat waż ości paszportów (nie polecimy na dowód) oraz zaleceń zdrowotnych. Nigdzie nie ma obecnie żadnego zagrożenia chorobowego i epidemiologicznego, ale bardzo ważna jest profilaktyka malaryczna i w razie konieczności szczepienia ochronne.
Jak zawsze, wszystkim zainteresowanym służmy pomocą. To co? Kto z Was leci na plażę?

Oferty do Zanzibaru:

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>