Gdzie pojechać na ferie zimowe?

Ferie zimowe już się rozpoczęły. Dla tych, którzy jeszcze nie mają planów, mamy kilka dobrych pomysłów na wyjazd. Znajdzie się coś zarówno dla ciepłolubnych jak i dla tych, którzy uważają, że jak jest zima, to musi być zimno i śnieg.

Dziecko na zimowisko, rodzice pod palmy

Nie da się ukryć, że choć rodzice kochają swoje dzieci, to czasem nawet od tych grzecznych chcieliby odpocząć. A dzieci, zwłaszcza te dorastające, niezbyt zachwyca perspektywa wypoczynku z rodzicami. Dlatego jednym z pomysłów jest wyjazd na ferie całej rodziny, ale nie wspólnie.

Oferta obozów i zimowisk dla dzieci i młodzieży jest bardzo urozmaicona. Od tradycyjnych, narciarskich obozów, po ferie tematyczne (np. związane z grami RPG, mangą, ferie dla dziewczynek, dla chłopców, dla fanów Harry’ego Pottera…). Wybierając zimowisko dla dziecka zwróćmy uwagę na wszystkie wymagane zezwolenia, na kompetencje kadry, a także na to, jakie rozrywki i zajęcia są przewidziane dla dzieci.

W czasie, kiedy dzieci szaleją na zimowisku pod okiem wykwalifikowanej kadry, rodzice mogą wygrzewać się pod palmą. A zimą jest w czym wybierać. Dobra pogoda w styczniu i lutym jest m.in. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, na Karaibach, w Indiach, na Sri Lance, w Tajlandii, na Bali… Warto zajrzeć do naszego artykułu, w którym podajemy 5 pomysłów na urlop w styczniu.

Wspólne ferie z dziećmi

Ci, którzy mają ochotę wyjechać na ferie całą rodziną, także mają w czym wybierać. Bardzo dobrym pomysłem będzie hotel z aquaparkiem, gdzie doskonale bawić się będzie cała rodzina i nawet nastoletni buntownicy przestaną się dąsać. Tu polecamy egipski Jungle Aquapark – największy park wodny w całym Egipcie, z 30 zjeżdżalniami o różnym stopniu trudności. A jeśli Egipt Was zainteresował, polecamy tekst „10 najlepszych hoteli w Egipcie

Doskonałym pomysłem będzie również wyjazd do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Mnogość atrakcji wręcz zapiera dech w piersiach: parki rozrywki o różnej tematyce, moto-park Formuły 1, a dla spragnionych śniegu – słynny zimowy park pod dachem – Ski Dubai. Więcej na ten temat w tekście „Top 10 atrakcji Emiratów

Na koniec – wersja dla tych, którzy kochają „prawdziwą” zimę. Zaśnieżone, zadbane stoki Austrii, Włoch, Szwajcarii czy Czech z pewnością zachwycą adeptów narciarstwa. Gdyby jednak te popularne lokalizacje się znudziły, my polecimy nieco mniej oblegane, a warte uwagi: Sierra Nevada w Hiszpanii oraz Andora.

 

 

 

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>