Itaka Lato 2013: Pierwsza dawka letnich emocji

Trafiły już do nas pierwsze dwa z sześciu katalogów z ofertą przygotowaną na Lato 2013 przez Itakę. W katalogu wycieczkowym doliczyliśmy się ni mniej ni więcej, a 204 propozycji różnych programów zwiedzania zakątków bliskich i dalekich, od Europy, przez Egipt, Izrael, Jordanię, po Indie, Wietnam, Mongolię i obie Ameryki. Niemało wśród nich nowości – aż 60. Katalog wypoczynkowy, nie mniej imponujący: nowe kierunki i hotele. Zawiera on oferty wypoczynku w Hiszpanii (w tym na Wyspach Kanaryjskich), Portugalii, Włoszech, Chorwacji i Czarnogórze.

Itaka dawkuje nam emocje związane z poznawaniem oferty biura na sezon Lato 2013 i na początek oddaje do rąk klientów tylko dwa z serii katalogów. Jednak ich zawartość utwierdza nas w tym, że taktyka organizatora jest słuszna – większa dawka wrażeń mogłaby przyprawić o zawrót głowy.

Wystarczy wrzucić okiem na spis treści w katalogu z wycieczkami objazdowymi, żeby stwierdzić, że będzie, w czym wybierać. Popularne kierunki wyjazdowe takie jak Włochy czy Francja, to kilkadziesiąt różnych propozycji do wyboru. W sumie na nadchodzący letni sezon Itaka przygotowała ponad 200 różnych programów objazdowych.

Wśród nowości zwracają uwagę dwie wycieczki po Zjednoczonych Emiratach Arabskich: Z Szejkiem w galerii i Cuda na piasku. Podczas drugiej z wycieczek odwiedzimy także mało znany polskim turystom kraj, sąsiadujący z Emiratami Oman. Podróżnicy mogą także wybrać się z Itaką do Malezji i zwiedzić Japonię – Kraj Wschodzącego Słońca.  Z bliższych wyjazdów trzy nowości na portugalskich Azorach: Herbatka pod wulkanem, Azory i wieloryby oraz Z Azora na Azora. Są też trzy nowe programy zwiedzania Ukrainy: Dumki i sonety, Delicje z Krymem, oraz Krymskie łakocie.

Wszystkie proponowane przez Itakę wycieczki oznaczone są odpowiednią kategorią  ułatwiającą podjęcie właściwej decyzji: dla bywalców, dla odważnych, dla odkrywców, dla wygodnych, romantyczna podróż oraz zwiedzanie i wypoczynek.

W pierwszym z serii katalogów z ofertami wypoczynkowymi 5 krajów i 24 kierunki, a wśród nich trzy nowości: Formentera  - wyspa w Archipelagu Balearów położona na południe od Ibizy, hiszpańskie wybrzeże Costa Blanca i oraz Kalabria we Włoszech.  Tutaj też w podjęciu decyzji pomagają piktogramy, m.in.: serwis plażowy w cenie, wifi gratis, wypocznij z rodziną, postaw na aktywność. Itaka ma też coś dla nowożeńców. W wyselekcjonowanych hotelach czeka na Młodą Parę butelka wina, romantyczna kolacja, śniadanie do łóżka, albo romantyczna fotografia.

Dodatkowo, jak co roku wybrane hotele oferujące najwyższą jakość świadczonych usług, oznaczone są symbolem „Żagiel Itaki”. To specjalne wyróżnienie przyznawane przez organizatora.

W nadchodzącym sezonie letnim organizator poszerzył także ofertę dostępnych miejsc wylotu. Pełna lista portów lotniczych obejmuje 12 lotnisk: Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Łódź, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Warszawa, Wrocław, Lublin, a także Modlin. Na początek z lotniska w Modlinie polecimy do najpopularniejszych wakacyjnych kurortów w Turcji, na Wyspach Kanaryjskich, w Tunezji i Hiszpanii. Organizator chce przekonać się czy możliwość wyboru portu lotniczego w spotka się z zainteresowaniem klientów z północnej części kraju.

Do 3 stycznia trwa promocja obejmująca oferty z „letnich” katalogów Itaki. Rabaty sięgają 35 proc., dodatkowo organizator daje w prezencie gwarancję najniższej ceny, gwarancję niezmienności ceny oraz gwarancję bezkosztowej zmiany rezerwacji.

Teraz czekamy kolejne dwa katalogi z ofertami wypoczynku, katalog „Rodzinne wakacje” zawierający oferty hoteli prowadzących kluby przyjaciół Itaki, oraz katalog z ofertą dla koneserów podróżowania Itaka & Gala – Podróże w stylu gwiazd.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>