Itaka na lato 2012: Jesteśmy już gotowi!

Na wakacje Itaka proponuje turystom nowe kierunki – Chorwację, Riwierę Lizbońską, Riwierę Ateńską, Peloponez, Costa Dorada, Gruzję i marokańską Saidię. Do katalogu powraca Sardynia i przybywa 59 nowych wycieczek objazdowych. Oferta Itaki na lato 2012 to aż 5 tomów ofert wypoczynku i wycieczek.

Itaka od kilku lat jest liderem wśród krajowych organizatorów wycieczek i jak na lidera przystało oferta na nadchodzące wakacje jest bardzo bogata. Przybyło 148 nowych hoteli, których Itaka ma w ofercie już w sumie 618. Pojawiły się nowe kierunki: Chorwacja, Riwiera Lizbońska, Riwiera Ateńska, Peloponez, Costa Dorada, Saida w Maroku, Gruzja, Sardynia. Przybyło wycieczek objazdowych i programów 7+7. Wśród 197 wycieczek jest aż 59 nowych propozycji.

Całość letniej oferty Itaki mieści się na 1150 stronach, w 5 tomach podzielonych tematycznie:

  • Grecja, Cypr, Bułgaria, Chorwacja, Gruzja
  • Maroko, Tunezja, Turcja, Egipt, Jordania
  • Hiszpania, Portugalia, Włochy
  • Wycieczki
  • Itaka&Gala

 

 

Ciekawostki ofertowe
Ciekawą nowością przygotowaną przez Itakę na lato jest oferta wyjazdów samolotem do Chorwacji. Dotąd turyści dojeżdżali na chorwackie wakacje autokarem, lub własnym transportem. Od czerwca uruchomione zostają połączenia czarterowe z Warszawy, Krakowa i Poznania do Dubrownika. W Chorwacji turyści będą mogli zwiedzać południe kraju oraz sąsiednią Bośnię i Hercegowinę, a także wypoczywać na wyspie Korcula.

Inna obiecująca nowość w katalogu na 2012 r. to Riwiera Grecka, która pozwala połączyć wypoczynek ze zwiedzaniem. Z pięknej plaży do Akropolu jest stąd zaledwie 10 kilometrów

Nowym greckim kierunkiem jest Peloponez, gdzie Itaka przygotowała dla gości raczej skromne, trzygwiazdkowe hotele, usytuowane jednak w spokojnej okolicy, bez hałaśliwych miast.

W najnowszym katalogu przybyło wycieczek objazdowych. Nowości jest 57. Uwagę przykuwa szeroka oferta tzw city breaków, krótkich kilkudniowych wypadów do światowych metropolii. Poza miastami europejskimi, które od lat goszczą w ofercie Itaki, takimi jak Rzym, Paryż, Madryt, Florencja, Amsterdam, w przyszłorocznej ofercie znalazł się także 6 dniowy wypad do Nowego Jorku, możemy wybrać się na 5 dni do Moskwy, czy Sankt Petersburga, lub spędzić 6 dni w uzbekistańskiej Samarkandzie.

Itaka przygotowała także kilka ciekawych górskich wycieczek trekkingowych. 10 dniowa wyprawa Szczyty Marzeń zabierze turystów na trekking w najpiękniejszy rejon włoskich dolomitów – Val di Fassa. Z kolei program Czwarty krok w chmurach to wyprawa do Val di Sole – w programie zdobycie Monte Vioz i przejście przez lodowiec Adamello.

Kolejną propozycją dla aktywnych jest wycieczka rowerem przez Cypr. Niezwykle ciekawie zapowiada się program zwiedzania Islandii, Ziemia Ognia i Lodu – na trasie najpiękniejsze islandzkie krajobrazy, słynne jeziora lodowcowe, gejzery i nieokiełznana przyroda.

Nowością w ofercie wypoczynku i wycieczek jest Gruzja. Ten przyjazny kraj nie jest zepsuty jeszcze masową turystyką. Ma piękne plaże nad Morzem Czarnym i wspaniałe trasy do trekkingu w Kaukazie.

W katalogu Itaka&Gala, który zawiera wycieczki dla bardziej wymagających turystów, poza bogatą ofertą do Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Włoch uwagę przykuwają także bardziej egzotyczne wyjazdy, m.in. wprawa do Mongolii, w czasie której przez 21 dni przemierzyć można niezmierzone przestrzenie tego kraju: od gorących piasków pustyni, po ośnieżone szczyty Ałtaju. Ciekawa propozycja jest też oferta wyjazdu na Kamczatkę -to jeden z najpiękniejszych regionów Rosji. Bardziej wymagających podróżników, którzy poszukują aktywnego wypoczynku Itaka zabierze na górską wyprawę w Dolomity, które latem są mniej zatłoczone niż Tatry!

Promocje sprzedażowe
Prezentacji nowego katalogu towarzyszy hasło „Jesteśmy już gotowi” i specjalne oferty sprzedażowe dla wszystkich, którzy już teraz zaplanują nadchodzące wakacje. W pierwszym etapie, do 4 stycznia, klienci będą mogli skorzystać ze zniżki wysokości 40 procent, przy dwóch osobach pełnopłatnych za dziecko zapłacą tylko złotówkę (plus opłaty lotniskowe i transportowe) i otrzymają gwarancję niezmienności ceny. Ci którzy nie zdążą z decyzją do początku stycznia, mają czas do 31 marca, jednak zniżka nie będzie już taka wysoka.

Dodatkowo, dzięki umowie z OLT Jet Air, klienci Itaki będą mogli dolecieć za 200 zł ze swojego miasta (jeśli operuje z niego OLT Jet Air) do miasta, z którego odbywa się wylot na wycieczkę.

  1. Pingback: Świeżutka dostawa ofert od Itaki | Qtravel.pl Blog

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>