Majówka 2012 last minute: europejskie metropolie, piłkarskie emocje i narty

Dla turystów, którzy w nadchodzący majowy weekend chcieliby wypocząć na plażach Turcji czy Egiptu zostały już pojedyncze miejsca w hotelach. Ciągle jednak można wybierać spośród bogatej oferty  kilkudniowych wypadów  do europejskich metropolii, autokarowych wycieczek objazdowych oraz ofert z dojazdem własnym. Ciekawe propozycje znajdą też dla siebie kibice piłkarscy i narciarze. Qtravel.pl prezentuje przegląd ofert na nadchodzący weekend majowy, który trwać może nawet 9 dni.

Majowy weekend 2012 może być wyjątkowo udany. Wystarczy bowiem wziąć 3 dni urlopu, żeby wypoczywać przez ponad tydzień – od 28 kwietnia do 6 maja. Choć znalezienie wolnego miejsca w najpopularniejszych kurortach Egiptu, Turcji czy Tunezji może okazać się już bardzo trudne, planując majowy weekend ciągle można wybierać wśród popularnych „city breaków” lub autokarowych wycieczek objazdowych.

Organizatorzy przygotowali na „majówkę” szeroką ofertę  kilkudniowych wypadów do europejskich metropolii. Z biurem Regent możemy wybrać  się samolotem do Lizbony, Mediolanu, Madrytu, Londynu, czy Rzymu. Ceny za 4 lub 5 dniowe zwiedzanie miasta zaczynają się od niecałych 2 tys. za osobę.

Ciekawą ofertę na majową przerwę przygotowało dla swoich klientów biuro Fun Club. Doskonałym pomysłem na zagospodarowanie wolnego tygodnia dla fanów futbolu jest Majówka piłkarska w Katalonii. Za 3499 zł od osoby organizator zapewnia przelot samolotem na trasie Poznań-Barcelona-Poznań, bilet wstępu na mecz FC Barcelona – Malaga, oraz 7 noclegów ze śniadaniami w trzygwiazdkowym hotelu w popularnej miejscowości wypoczynkowej  Lloret de Mar.

Organizator pomyślał także o kibicach Realu Madryt. W majowy weekend mogą się oni wybrać na Majówkę piłkarską w Madrycie i Barcelonie.  Fan Club zaprasza na dwa mecze Real Madryt – Sevilla lub FC Barcelona – Rayo Vallecano oraz FC Barcelona – Malaga. Trwająca 8 dni impreza z przelotem Poznań-Madryt oraz Madryt-Barcelona-Poznań, z wypoczynkiem w hotelu w Lloret de Mar kosztuje 5699 zł od osoby.

Ciągle dostępny jest także szeroki wybór  wycieczek  autokarowych. Biuro Triada zaprasza turystów na objazd po Litwie.  Przez 3 dni odwiedzić można Wilno, Kowno, oraz Troki. Oferta ze śniadaniami kosztuje niecałe 500 zł od osoby.  Z kolei biuro Gromada zaprasza na 4 majowe dni do Pragi.  Ciekawy program zwiedzania czeskiej stolicy, Karlovych Varów i Kromerzyża, dawnej siedziby biskupów Ołomunieckich, kosztuje 800 zł od osoby.

„Majówka” jest też jedną z ostatnich okazji, żeby poszusować na nartach. Dlatego biuro Olimp proponuje klientom przejazd autokarem do miejscowości Pitztal. Sezon narciarski trwa tam bowiem do 6 maja i ciągle można pozjeżdżać na lodowcu, a po nartach wygrzać się w majowym słońcu.

W tym roku sporą popularnością cieszą się także wycieczki do europejskich parków rozrywki. Liczba wolnych miejsc na majowy weekend szybko się kurczy, jednak w ofercie Neckermann Polska znaleźć można jeszcze propozycję wypoczynku w czterogwiazdkowym hotelu Dream Castle Hotel , położonym w pobliżu podparyskiego Disneylandu. Elegancki hotel i stanowi doskonałe miejsce wypadowe do skorzystania ze wszystkich atrakcji parku. Na przełomie kwietnia i maja za tydzień wypoczynku ze śniadaniami i dojazdem własnym zapłacimy od 2100 zł za osobę.

Wyjątkowo długi weekend może przekonać podróżników także do wyruszenia w dalszą podróż. Biuro Gromada przygotowało na majową przerwę program Perły Meksyku.  Dziesięciodniowy program, podczas którego podróżnicy zwiedzą m.in. miasto Meksyk, Cuernavaca, Taxco, Acapulco kosztuje od 7870 zł od osoby.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>