Na narty samolotem

Sezon narciarski zbliża się coraz większymi krokami. To więc najwyższa pora, by zaplanować zimowy wyjazd. Zapomnijcie jednak o długiej podróży ciasnym autem, bólu pleców i niezwykle irytującym pytaniu „daleko jeszcze?”. W tym roku na narty wybierzcie się samolotem. Dzięki dogodnym połączeniom lotniczym z Polski w krótszym czasie i w zdecydowanie większym komforcie dotrzecie do najpopularniejszych narciarskich ośrodków.

Wyjazd na narty samolotem to szybsza, lepsza i wygodniejsza alternatywa dla miłośników białego szaleństwa. Zainteresowanie tym środkiem transportu dostrzegli polscy Touroperatorzy i na nadchodzący sezon narciarski przygotowali bogatą ofertę samolotową. Za pośrednictwem biur podróży dolecimy do najważniejszych narciarskich regionów Europy: Włoch, Austrii, Francji czy Szwajcarii, a także do mniej popularnych wśród narciarzy zakątków: Andory, Turcji i Hiszpanii.

Rys. 1. Liczba ofert samolotowych polskich Touroperatorów.

Narty we Włoszech

Samolotem na narty najchętniej wybieramy się we włoskie Dolomity. Tutejsze ośrodki oferują setki kilometrów znakomitych tras i doskonałą infrastrukturę narciarską. Szusowanie po stokach dodatkowo wzbogacają przepiękne krajobrazy, które tworzą Dolomity.  Do najpopularniejszych kurortów należą m.in: Val di Sole, Livigno czy Alta Badia. Piękna architektura alpejskich wiosek sprawia, że pobyt nabiera niesamowitego charakteru. Ogromnym atutem regionu jest również pogoda. Występujący tu łagodny klimat zapewnia dużo słońca i odpowiednio naśnieżone stoki. Mówiąc o zaletach Włoch, nie można zapomnieć o licznych atrakcjach, które czekają w miejscowych hotelach i apartamentach. Należy również pamiętać, że kraj ten słynie z przepysznej kuchni, wspaniałego wina i niezwykłej gościnności mieszkańców.

Rys. 2. Udział procentowy ofert samolotowych do poszczególnych krajów.

Ogromne zainteresowanie polskich narciarzy wyjazdami do Włoch sprawiło, że oprócz dużej liczby ofert pojawiły się również dodatkowe połączenia samolotowe. Dotychczas samolotem z Polski mogliśmy dolecieć do Bergamo, Wenecji i Werony. W tym sezonie nowością są przeloty z Warszawy i Katowic do Turynu. Dzięki temu turyści zaoszczędzają czas stracony na długi transfer z lotniska do ośrodków narciarskich.

Najtaniej we Francji

Najsłynniejsze francuskie ośrodki narciarskie leżą w regionie Sabaudii, Hautes-Alpes oraz Isère. Znajdziemy tu kurorty o wspaniałej infrastrukturze oraz znakomite zaplecze sportów zimowych. Francuskie stoki przystosowane są dla potrzeb zarówno osób początkujących, jak i narciarzy o bardziej zaawansowanych umiejętnościach. Prawdziwą narciarską potęgą jest obszar Trzy Doliny znajdujący się  w południowo-wschodniej Francji. Oferuje on prawie 600 km tras zjazdowych, które obsługuje ponad 200 wyciągów i kolejek. Ponadto szkółki narciarskie, liczne bary apres ski, centra wellness i SPA, przedszkola oraz żłobki. To wszystko w połączeniu ze słonecznym klimatem sprawia, że Francja bardzo chętnie wybierana jest nie tyko przez zapalonych narciarzy, a również rodziny z dziećmi.

Choć wydawać by się mogło, że wyjazd do Francji będzie kosztował nas majątek, to spośród wszystkich samolotowych ofert polskich Touroperatorów, najtańsze zakwaterowanie znajdziemy właśnie tu. Biuro podróży Itaka oferuje pobyt w 8-osobowym apartamencie w Residence Les Chalets du Thabor już od 1312 zł/os! Oferta godna uwagi, zwłaszcza ze względu na ogromne zainteresowanie narciarzy szusowaniem po francuskich stokach.

Rys. 3. Porównanie najniższych cen wyjazdów do Francji.

Samolotowych ofert wyjazdów do Francji jest jednak zdecydowanie mniej niż do Włoch. Podczas gdy zorganizowanych imprez turystycznych w Dolomity jest aż 414, wyjazdów we francuskie Alpy jest zaledwie 17. Ograniczona jest również liczba przelotów i wybór miasta wylotowego.

Do Austrii tylko z Warszawy

Austria to prawdziwy raj dla amatorów białego szaleństwa. 76 regionów turystyki zimowej, a w nich niezliczone ośrodki narciarskie oferują doskonałą infrastrukturęi świetnie przygotowane trasy zjazdowe o łącznej długości 23 000 km! Do dyspozycji narciarzy pozostaje 3500 wyciągów, szkółki narciarskie i wykwalifikowani trenerzy. Dodatkową atrakcją kraju jest możliwość wypróbowania swoich sił na naturalnym śniegu austriackich lodowców.

Aby dostać się do kurortów w Austrii, nie musicie już odbywać długiej i męczącej podróży. Za pośrednictwem biura podróży Rainbow Tours dotrzecie tam szybko i wygodnie. Organizator na nadchodzący sezon zaproponował imprezy narciarskie, na które wylot odbywa się z Warszawy.

Rainbow Tours przygotował również ofertę dla mieszkańców Trójmiasta i okolic, którzy na nartach chcieliby pojeździć na Słowacji. Wyloty z Gdańska w sezonie zimowym  odbywać się będą raz w tygodniu w każdą sobotę.

Narciarskie nowości

Do grona narciarskich klasyków dołączają miejsca, które wciąż pozostają mało odkryte przez turystów. A szkoda, bo atrakcyjnością nie odbiegają od regionów Francji, Austrii czy Włoch…

Jednym z takich krajów jest Andora, do której wybrać się możecie z Infoski.pl. Leżąca u stóp Pirenejów między Francją a Hiszpanią kraina oferuje mnóstwo (nie tylko)narciarskich atrakcji. Tym co charakteryzuje Andorę, jest przede wszystkim klimat. Z jednej strony dobrze naśnieżone stoki, z drugiej – ponad 300 słonecznych dni w roku. Mroźne zimy z dużymi opadami śniegu stwarzają doskonałe warunki do uprawiania sportów zimowych. Znajdziemy tu zatem miejsca, które oprócz białego puchu i wspaniałych górskich widoków oferują także znakomite trasy oraz nowoczesną infrastrukturę narciarską.

Kolejną nowością wśród ofert narciarskich jest hiszpański region Sierra Nevada. Wyjazdy samolotem w tę stronę Europy jako jedyne organizuje biuro podróży Itaka. Tutaj sezon narciarski trwa od końca listopada nawet do początku maja. I choć zima jest niezwykle słoneczna, nie trzeba martwić się o jakość tras. Są one nowoczesne, zróżnicowane i utrzymywane w doskonałym stanie.

Mało popularna wśród narciarzy wciąż pozostaje również Turcja. Kojarzona głównie z letnim wypoczynkiem, oprócz pięknych plaż i wspaniałego wybrzeża posiada także fantastyczne warunki do uprawiania sportów zimowych. Najbardziej znanymi tureckimi regionami narciarskimi są Erzurum i Palandöken. Każdy z nich wyposażony jest w nowoczesną infrastrukturę, znakomite trasy oraz wspaniałe hotele. Tych, którzy chętnie wybierają się do Turcji latem, zachęcamy więc odwiedzili ją również zimą. Doświadczenie kraju w branży turystycznej sprawia, że niezależnie od pory roku turyści wracają stąd zadowoleni.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>