Odkryj zimowe oblicze Turcji

22 urozmaicone trasy, od łatwych po olimpijskie, 1000 m różnicy wzniesień, wygodne gondole i wyciągi krzesełkowe, do których wsiadamy niemal spod drzwi hotelu – takimi warunkami kusi narciarzy nowoczesny ośrodek  Palandöken Ski Centre położony w tureckich Górach Pontyjskich. W sezonie 2012/2013 Turcja prezentuje Polakom swoje zimowe oblicze po raz pierwszy, a trzeba przyznać, że ma się czym pochwalić. Narty w Turcji to doskonałe warunki i przystępne ceny, ale przede wszystkim odmiana dla tych, którzy alpejskie stoki znają już jak własną kieszeń.

Ośrodek Palandöken leży na wysokości od 2200 do 3176 m.n.p.m. i szczyci się nie tylko najdłuższymi w Turcji trasami zjazdowymi, ale także sezonem trwającym nawet od listopada do czerwca. Całkowita długość tras wynosi 40 km. Są tu trasy o zróżnicowanej trudności: łatwe, średnio zaawansowane, zaawansowane, a także 2 o statusie tras olimpijskich, które uważane są za jedne z najtrudniejszych w tym kraju.

Narciarze odwiedzający Turcję chwalą sobie brak tłoku na wyciągach i dobrą infrastrukturę. Jest tu wszystko, co potrzebne, żeby białe szaleństwo było zarówno przyjemne, jak i bezpieczne. Transport na szczyt odbywa się za pomocą trzech czteroosobowych wyciągów linowych, jednego wyciągu kabinowego i jednego wyciągu orczykowego. Ośrodek narciarski Palandöken dysponuje ponadto wypożyczalnią sprzętu narciarskiego, szkołą narciarską, górskim pogotowiem ratowniczym, usługami gastronomicznymi, sklepikami i parkingiem. U podnóża góry znajdują się trzy eleganckie hotele Polat Renaissance, Dedeman Palandöken Resort, oraz  Dedeman Palandöken Ski Lodge. Każdy z nich posiada własne wyciągi na szczyt.

Jedyne, na co można czasem narzekać i na co trzeba się przygotować to zimno, ośrodek leży bowiem na sporej wysokości i niskie temperatury mogą dać się tam we znaki. Ale w końcu w zimie musi być zimno.

W 2010 roku przed Zimową Uniwersjadą 2011 ośrodek wzbogacił się o nowe wyciągi, a trasy narciarskie zostały gruntownie zmodernizowane. Ośrodkowi przybył wtedy także poważny konkurent w postaci nowo wybudowanego ośrodka w oddalonym o 11 km Konakli.

Konakli Alp Disiplini Kayak Tesisi leży 17 km od centrum Erzurum. Trasy położone są tutaj na wysokości od 2000 do 3000 m n.p.m. Warto zajrzeć tu wypoczywając w Erzurum. Pod względem liczby tras i infrastruktury Konakli ustępuje jednak znacznie ośrodkowi w Palandöken.

Narciarskie wyjazdy do ukochanej przez Polaków Turcji po raz pierwszy w sezonie 2012/2013 zaproponowała Itaka. Można wybierać spośród 5 ofert. Dostępne są wyloty z Gdańska, Warszawy i Katowic (5 ofert), a także z Poznania (2 oferty). Wyjazdy są zróżnicowane pod względem wyżywienia: od noclegu ze śniadaniem, przez trzy posiłki po popularną formę All inclusive.

Niezwykle kusząco wyglądają ceny narciarskiego wypoczynku w Turcji, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę oferowany standard hoteli (do wyboru są 2 hotele 5* i 3 hotele 4*). Za 7 dni białego szaleństwa z noclegami w hotelu Palan **** zapłacimy już 1099 zł/os. Wersja ekskluzywna, czyli dwa tygodnie w 5-gwiazdkowym hotelu Polat Renesainnce to 3340 zł./os.

Tym, którzy jeszcze nie czują się przekonani, polecamy krótki film z hotelu Dedeman Panalndoken Ski Resort.

Hotel Palan
Dojazd: samolot
Pokoje: 1 os., 2 os., 3 os.
Kategoria: 4 gwiazdki
Wyżywienie: śniadania, śniadania i obiadokolacje
Wyjazd z: Gdańsk, Katowice, Poznań, Warszawa
Długość pobytu: 7 dni, 14 dni

Sprawdź

 

 

Hotel Polat Renaissance
Dojazd: samolot
Pokoje: 1 os., 2 os., 3 os., 4 os.
Kategoria: 5 gwiazdek
Wyżywienie: 3 posiłki, All inclusive
Wyjazd z: Gdańsk, Katowice, Poznań, Warszawa
Długość pobytu: 7 dni, 14 dni

Sprawdź

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>