Polskie biura podróży dla pielgrzymów na beatyfikację Jana Pawła II

Podaż pojawia się tam, gdzie istnieje popyt. To jeden z aksjomatów gospodarki rynkowej. Obowiązuje we wszelkich gałęziach gospodarki, również w usługach turystycznych. Polscy operatorzy turystyczni błyskawicznie zareagowali na pochodzącą z Watykanu wiadomość o rychłym wyniesieniu na ołtarze zmarłego sześć lat temu papieża Jana Pawła II, wprowadzając do swej oferty pielgrzymki na mszę beatyfikacyjną, częstokroć połączone ze zwiedzaniem Wiecznego Miasta. Wyszukiwarka ofert turystycznych Qtravel.pl sugeruje, jak w rosnącej z każdym dniem powodzi ofert dokonać właściwego wyboru, tak by wyprawę do Rzymu wspominać wyłącznie dobrze.

Według wstępnych szacunków, na mszy świętej w trakcie której papież Benedykt XVI wyniesie na ołtarze swojego poprzednika może pojawić się nawet 2 miliony osób. Władze Rzymu szykują się do tego wydarzenia, zaś firmy hotele, restauratorzy i inni przedstawiciele włoskiej branży turystycznej już liczą zyski. Również polskie biura podróży zareagowały na wieść ze Stolicy Piotrowej, wprowadzając do swej oferty wycieczki do Watykanu.

- Ofert jest póki co bardzo dużo, osobom chcącym jednak się wybrać się na uroczystości do Watykanu sugerowałabym jednak jak najszybsze zdecydowanie się i dokonanie rezerwacji. Zainteresowanie tym wydarzeniem jest ogromne i możliwe, że już niebawem po prostu nie będzie w czym wybierać – tłumaczy Agnieszka Grygiel z Qtravel.pl. – W takiej sytuacji na łowy ruszą firmy, które postanowiły jednorazowo ubrać się w szaty operatorów turystycznych, by również zebrać swoje żniwo. Może się okazać, że taki organizator wycieczki nie gwarantuje poza zdezelowanym autokarem praktycznie niczego. Warto więc zdecydować się nieco wcześniej na ofertę któregoś ze znanych biur turystycznych. To będzie po prostu pewny i bezpieczny wybór – dodaje Agnieszka Grygiel.

Renomowane biura turystyczne przygotowały na okoliczność majowych uroczystości dość szeroką ofertę, zróżnicowaną zarówno pod względem czasu trwania, standardu, ceny jak i ewentualnych atrakcji dodatkowych.

Do Rzymu możemy dostać się zarówno autokarem, jak i – oszczędzając dużo czasu – drogą lotniczą. Sama wycieczka może trwać od 3 do 6 dni. Niektóre oferty przewidują również zwiedzanie Wiecznego Miasta.

- W programie części wyjazdów jest zwiedzanie części klasycznej Rzymu, czyli Koloseum, Forum Romanum, Kapitolu, Panteonu. Osoby decydujące się na taką eskapadę zobaczą też Plac i Bazylikę Św. Piotra, Plac Wenecki czy Palatyn – mówi Agnieszka Grygiel. – Ceny są oczywiście również zróżnicowane i charakteryzują się dużą rozpiętością, od niewiele ponad tysiąca złotych do niemal trzech tysięcy – dodaje.

Możliwości wyszukiwarki Qtravel.pl pozwalają na zgromadzenie wszystkich ofert „pielgrzymkowych” w jednym miejscu i – co szczególnie ważne – szybkie ich porównanie. Wystarczy skorzystać z jednego krótkiego linka:  http://www.qtravel.pl/q/beatyfikacja

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>