Raport pogodowy Qtravel.pl – sierpień 2011

Sprawdziliśmy prognozę pogody na najbliższe dwa tygodnie. Według meteorologów sierpień zapowiada się bardzo słonecznie, ale tylko dla tych, którzy spędzą wakacje w jednym ze śródziemnomorskich kurortów lub wybiorą się do gorącego Egiptu. Nad Polskim morzem też w końcu zaświeci słońce i przestanie padać… przez 6 dni. Pogoda w Polsce w tym roku nie rozpieszcza wczasowiczów.

Wszyscy, którzy zaplanowali swój urlop w sierpniu i chcą w tym czasie używać parasola tylko dla ochrony przed słońcem powinni wybrać wypoczynek w jednym ze śródziemnomorskich kurortów. Przyjemne 28-29 stopni na greckiej Krecie, czy około 30 stopni na wyspie Korfu gwarantuje doskonały wypoczynek nad wodą. Szczególnie zachęcają ciepłe greckie noce – temperatura w nocy sięgać będzie 24 stopni! Takie rzeczy w naszym kraju po prostu się nie zdarzają.

Jeszcze cieplej będzie w Turcji. Popularne kurorty: Side, Marmaris, Bodrum przyciągnąć powinny tych, którzy nie chcą zobaczyć na niebie ani jednej chmurki i nie straszne im temperatury powyżej 30 stopni. Przecież zawsze można się schłodzić w basenie, czy ciepłym, przejrzystym morzu.

 Rys. 1 Prognoza pogody Side, Turcja; źródło: meteoprog.pl

Wczasowicze, którzy w sierpniu wybiorą wypoczynek w Egipcie w ciągu dnia będą musieli schować się w klimatyzowanym hotelu. W Hurghadzie w ciągu dnia spodziewać się można temperatur nawet do 43 stopni Celsjusza. Tego nie wytrzymają nawet najwytrwalsi miłośnicy słonecznych kąpieli. Chyba, że w największy upał schowają się pod wodą podziwiając rafy koralowe Morza Czerwonego. W Egipcie nie ma wytchnienia od ciepła nawet w nocy, kiedy to temperatura spada do 25-26 stopni.

 Rys. 2 Prognoza pogody Hurghada, Egipt; źródło: meteoprog.pl

Miłośnicy bardziej umiarkowanych temperatur mogą także wybrać malownicze wybrzeże Chorwacji, gdzie w ciągu dnia temperatura osiągnie 30 stopni Celsjusza. Pełnię słońca gwarantuje też przez najbliższe dwa tygodnie popularna wśród turystów Bułgaria. Choć noce będą tutaj ciut chłodniejsze. W Słonecznym Brzegu temperatura spadnie w nocy do około 18 stopni przynosząc przyjemne ukojenie po gorącym dniu.

Co na to nasza Ustka? Sporo słońca, któremu jednak nieustannie towarzyszyć będą przelotne opady. Pogoda odpowiednia dla miłośników długich spacerów wzdłuż plaży, jednak niezbyt zachęcająca dla osób poszukujących sportów wodnych i plażowania. Tego lata polskie kurorty zdecydowanie przegrywają rywalizację ze swoją śródziemnomorska konkurencją.

Rys. 3 Prognoza pogody Ustka, Polska; źródło: meteoprog.pl

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>