Sky Club bankrutuje!

Biuro podróży Sky Club Sp. Z o.o., właściciel marek Triada i Sky Club ogłosiło upadłość. Klienci, którzy mieli wyjechać z jutro na wakacje mogą zapomnieć o swoich urlopowych planach. Ci, którzy przebywają poza granicami kraju, zmuszeniu zostaną do powrotu do Polski. Jak pisze w oświadczeniu Zarząd Sky Club, wniosek o upadłość Spółki złożony zostanie w sądzie jutro w godzinach porannych.

Zaledwie tydzień temu prezentowaliśmy ranking największych polskich touroperatorów. Sky Club na tej liście plasował się na niezłej, siódmej pozycji. Co prawda, obroty biura drastycznie spadły w porównaniu z rokiem 2010 (spadek z 507 na 179 mln zł), jednak spółka na początku roku otrzymała znaczący zastrzyk finansowy w postaci wykupu około 80% udziałów przez niezależny Dom Maklerski IDM SA.

Kapitał zakładowy Spółki wzrósł wówczas niemal pięciokrotnie – z 2,5 mln złotych do 11,8 mln złotych, a organizator prognozował na ten rok podwojenie przychodów spółki. Wraz z dokapitalizowaniem podwyższona została kwota posiadanej gwarancji ubezpieczeniowej z 17,5 mln złotych do 25 mln złotych. To dziś jedyna dobra wiadomość dla klientów Sky Clubu. Kwota gwarancji ubezpieczeniowej zostanie przeznaczona na spłatę wierzytelności biura, a także  na pokrycie powrotu do kraju klientów Sky Clubu.

Na zwrot poniesionych kosztów czekają także klienci, którzy planowali wyjazd ze Sky Club. Nie wiadomo jednak jak długo przyjdzie im czekać  – touroperator musi najpierw pokryć długi u kontrahentów. Klienci są na końcu długiej kolejki wierzycieli.

Ważne!
Klienci, którzy zarezerwowali miejsca na odwołanych imprezach turystycznych, powinni zgłaszać się do Agentów, przez których dokonywali zakupu. Służą oni pomocą w wyjaśnieniu dalszego postępowania.

 

Przeczytaj także:

  1. Pingback: Rainbow Tours pomaga klientom Sky Clubu | Qtravel.pl Blog

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>