Święta i Sylwester Last Minute

Wraz z nastaniem Adwentu i początkiem grudnia rozpoczyna się prawdziwa przedświąteczno-przedsylwestrowa gorączka. Listy prezentów i niezbędnych zakupów, sprzątanie, przymiarki do 12 wigilijnych potraw, szukanie sylwestrowej kreacji… Większość Polaków nadal spędza Boże Narodzenie i Sylwestra tradycyjnie, w rodzinnym lub towarzyskim gronie i… przy stole. Jednakże z roku na rok przybywa zwolenników nieco innego stylu świętowania. Rośnie też liczba dedykowanych im ofert turystycznych.

Początek grudnia to doskonały moment by „upolować” okazję w postaci interesującego, a przy tym niezbyt drogiego wyjazdu w okresie świąteczno – noworocznym. Ofertę dla siebie znajdą zarówno miłośnicy aktywnego spędzania czasu, sybaryci lubujący się w pięknych widokach i doskonałej kuchni, osoby chcące porozpieszczać swoje ciało, czy  też marzące o najbardziej romantycznych świętach w życiu…

Mały biały domek…
Sposobem na połączenie świątecznych tradycji z wyjazdem jest agroturystyka. Gospodarstwo na uboczu, domowe jedzenie, tradycyjnie zastawiony wigilijny stół, wspólne kolędowanie, świąteczny lub noworoczny kulig i romantyczne wieczory przy kominku, a jednocześnie brak uciążliwych przygotowań – tak mogą wyglądać święta marzeń.

Spędzanie świąt w gospodarstwach agroturystycznych to jeden z najczęstszych wyborów Polaków decydujących się na opuszczenie domu w tym okresie, dlatego początek grudnia to często zbyt późno, by znaleźć interesująca ofertę. Nie oznacza to jednak, że wszystko stracone – zawsze można „zapolować” na okazję stworzoną na przykład przez rezygnujących z zamówionego wcześniej pobytu.

Białe świąteczne szaleństwo
Na miłośników sportów zimowych czeka jeszcze bardzo wiele ciekawych propozycji. Można wybierać pomiędzy popularnymi kurortami w Polsce, Czechach, na Słowacji, w Austrii, we Włoszech, Francji, Szwajcarii czy nawet w Andorze.

- Interesującą ofertą łączącą chęć spędzenia przełomu roku na stoku i tęsknotę za świątecznym nastrojem może być Finlandia – mówi Agnieszka Grygiel , dyrektor sprzedaży i rozwoju serwisu  Qtravel.pl – oprócz doskonałych warunków narciarsko-snowboardowych, kraj ten oferuje coś absolutnie wyjątkowego – to właśnie tu dzieci i dorośli mogą spotkać prawdziwego Świętego Mikołaja. Warto wybrać wycieczkę obejmującą pobyt w Rovaniemi, z wizytą w wiosce Świętego Mikołaja – to niezapomniane przeżycie.

 Luksus na wodzie
Z roku na rok coraz większa popularnością cieszą się oferty luksusowe, gwarantujące nie tylko wyjątkową formę wypoczynku, ale wręcz przenoszące w niemal baśniowy świat. Należą do nich rejsy. W świąteczczno-noworocznym okresie możemy wybierać pomiędzy „bliskim” Morzem Śródziemnym (Chorwacja, Hiszpania, Grecja, Włochy, Maroko czy Egipt) a znajdującymi się nieco dalej Karaibami, wybrzeżami Florydy, Meksyku lub Ameryki Południowej. Bez względu na to jaki kierunek wybierzemy, czekać nas będzie doskonała obsługa, wykwintne potrawy i bogaty program rozrywkowy, włączając w to bale sylwestrowe.

- Rejsy wycieczkowe to jeden z najciekawszych sposobów spędzenia przełomu roku – mówi  Agnieszka Grygiel  - Warto przy tym dodać, że ich ceny nie odbiegają od wycieczek pobytowych podobnej klasy, jest to więc bardzo kusząca oferta.

Ciekawą odmianą rejsów są wycieczki statkiem po Nilu, pozwalające nie tylko poznać sposób podróżowania starożytnych władców Egiptu, ale też zwiedzić bardzo wiele miejsc.

Szaleństwo sylwestrowej nocy
Witanie Nowego Roku w centralnych punktach miast (tych dużych i małych) staje się w Polsce już tradycją. Coraz lepsza jest także organizacja takich imprez. Jednak w dalszym ciągu większości z nich brakuje rozmachu i szaleństwa, jakie co roku dzieje się w wielu miastach europejskich. Paryż, Amsterdam, Budapeszt, Londyn, Praga, Rzym, Barcelona czy Lizbona na przełomie roku witają rzesze turystów, również z Polski, zapewniając im doskonałą rozrywkę i niezapomniane przeżycia.

- To jeden z najtańszych i „najłatwiej wykonalnych” sposobów na atrakcyjnego Sylwestra. Decyzję o takiej formie spędzenia ostatniego dnia w roku można podjąć dosłownie w ostatniej chwili. Na miejsce dotrzemy samolotem lub autokarem, a potrzebny jest w zasadzie wyłącznie dobry humor – mówi Agnieszka Grygiel – Oczywiście, te oferty są również zróżnicowane. Szczególnie mogę polecić połączenie powitania Nowego Roku ze zwiedzaniem miasta. Taka wycieczka jest wówczas nieco dłuższa. Obejmuje przynajmniej jeden nocleg, jednak warto zdecydować się na taki wariant, gdyż dostarczy on więcej wrażeń a jednocześnie będzie znacznie mniej męczący.

SPA pod choinką
Rosnąca popularność SPA obejmuje także pobyty świąteczno-noworoczne. W ofercie większości ośrodków znajdują się specjalne pakiety obejmujące właśnie ten okres. To jedne z najciekawszych i najbardziej wszechstronnych ofert, zwłaszcza jeśli chodzi o polskie centra SPA. W pakietach świąteczno-noworocznych jest bowiem i miejsce na tradycyjne świąteczne spotkania przy stole i choince i oferta zabiegów relaksująco-upiększających i możliwość skorzystania z różnorodnych form aktywnego spędzania czasu – od basenu i Nordic Walking po narty.

- Dodatkową zaletą świąteczno-noworocznych wyjazdów SPA jest fakt, że ośrodki tego typu usytuowane są na ogół w miejscach bardzo atrakcyjnych turystycznie i mających bogatą ofertę rozrywkowo – kulturalną, kierowaną właśnie do przyjeżdżających. Nie będzie więc problemu ani z wyborem balu sylwestrowego ani ze znalezieniem rozrywki dla dzieci – podkreśla Agnieszka Grygiel.

Spragnieni nieco bardziej egzotycznych wrażeń mogą skorzystać z oferty SPA oferowanej w ośrodkach na całym świecie – od Egiptu i Tunezji po Wyspy Kanaryjskie czy Dominikanę.

Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku
Czasy, w których główną około świąteczną atrakcją było „polowanie” na karpia, kubańskie pomarańcze czy rosyjskiego „szampana”, mamy na szczęście już za sobą. Tegoroczne Boże Narodzenie i Sylwester rozpoczynający drugą dekadę XXI wieku możemy spędzić na wiele różnych sposobów. Ważne, by wybrać taki, który pozwoli przeżyć nam ten okres jak najpiękniej i naładować akumulatory na nadchodzący rok 2011.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>