Titanic „reaktywacja”, czyli jak zarobić na legendzie

„Zarezerwuj swoje miejsce na kartach historii” – tak brytyjskie biuro podróży Miles Morgan Travel zachęca turystów do wybrania się w rejs. I to nie byle jaki rejs, a na wyprawę trasą Titanica, dokładnie w sto lat od zatonięcia słynnego transatlantyku.

15 kwietnia 2012 roku minie dokładnie wiek od tragedii, która wydarzyła się podczas dziewiczego rejsu Titanica. Z tej okazji Miles Morgan Travel zaprasza potomków ofiar i
wszystkich zafascynowanym historią statku do włączenia się w niezwykłe uroczystości rocznicowe, które odbędą się dokładnie na miejscu jego zatonięcia. Uczestnicy rejsu będą mieli okazje wysłuchać serii wykładów poświęconych historycznym wydarzeniom, ubrać się w kostiumy z epoki, raczyć się potrawami i napojami serwowanymi przed 100 laty na brytyjskim gigancie. W menu m.in. ostrygi, kurczak smażony po lyońsku, kaczka pieczona w sosie jabłkowym, foie gras i wykwintne słodkości: eklerki czekoladowo-waniliowe, brzoskwinie w likierzeChartreuse, pudding Waldorf.

W rejs popłynie 1309 pasażerów - dokładnie tylu ilu płynęło na legendarnym statku. Organizator pamiątkowego rejsu potwierdził, że w rejs wyruszą obywatele 24 krajów. Wśród nich będzie wnuk nieżyjącego już Alexandr’a Littlejohn’a, stewarda na pokładzie Titanica.

Rejs rozpocznie się 8 kwietnia w Southampton i potrwa 12 dni. Po drodze statek statek zawinie do portu w Halifax, gdzie pasażerowie będą mogli odwiedzić trzy cmentarze, na których spoczywają ofiary tragedii: Fairview Lawn Cemetery, Mount Olivet Catholic Cemetery, Baron de Hirsch Jewish Cemetery. Przez 12 dni i nocy rejsu jego uczestnicy nie powinni się nudzić. Wybierać można z całego wachlarza rozrywek: jacuzzi, baseny, galeria, Spa, centrum fitnessu, biblioteka, mnóstwo sklepów, restauracji i kawiarni.

Chociaż ceny biletów zaczynały się od ponad 12 tys. zł, wszystkie miejsca zostały sprzedane „na pniu”. Ciągle jednak można zapisywać się na listę rezerwową.

W rocznicowy rejs pasażerowie wyruszą świeżo wyremontowanym liniowcem Balmoral wypożyczonym od norweskiego armatora Fred. Olsen Cruise Lines. Co ciekawe Fred. Olsen jest udziałowcem stoczni Harland & Wolf w Belfaście, która wybudowała oryginalnego Titanica. Jak widać każdy szczegół przedsięwzięcia został dopracowany!

Dla wszystkich pragnących w szczególny sposób uczcić rocznicę tragedii Titanica, biuro przygotowało jeszcze dwie inne propozycje. Jedną z nich jest 8-dniowy rejs rocznicowy rozpoczynający się 10 kwietnia w Nowym Jorku – dokładnie 100 lat od dnia, kiedy to legendarny transatlantyk odbił od nabrzeży Southampton. Liniowiec Azamara wypłynie z Nowego Jorku do Halifaxu, a następnie do miejsca, w którym spoczywa wrak Titanica, gdzie pamięć ofiar zostanie uczczona minutą ciszy.

Dla mniej zamożnych fascynatów morskiej tragedii przeznaczony jest 5 dniowy mini-rejs. Statek wypłynie z Southampton i zawinie do Liverpoolu, gdzie właściciel Titanica – linie White Star miały swoją siedzibę i w Belfaście gdzie RMS Titanic został wybudowany.

Należący do towarzystwa okrętowego White Star Line Titanic był największym parowcem transatlantyckim. W nocy z 14 na 15 kwietnia 1912 roku, podczas swojego dziewiczego rejsu na trasie Southampton – Cherbourg - Queenstown - Nowy Jork, zderzył się z górą lodową i zatonął. Na pokładzie Titanica zginęły 1504 osoby.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>