Wakacje z dala od rodziców, czyli dokąd na obóz młodzieżowy?

Tatry czy nadbałtyckie plaże? A może Rzym, Wenecja, albo piłkarskie emocje w Barcelonie? Zbliżają się wakacje i najwyższy czas rozejrzeć się za ciekawymi propozycjami wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Wyszukiwarka ofert Qtravel.pl sprawdziła jak wygląda oferta obozów młodzieżowych w Polsce i za granicą, a także czy wypoczynek w kraju zawsze jest tańszy.

W wakacje wszyscy powinni odpocząć – także rodzice od dzieci, a dzieci od rodziców. Organizatorzy wakacyjnego wypoczynku nie zapomnieli o najmłodszych urlopowiczach. Na wakacyjnych obozach wypoczywać mogą  już dzieci od 7 roku życia. Wybór mają zarówno ci rodzice, którzy chcieliby żeby ich pociechy wypoczywały aktywnie, jak i ci którzy zaplanują dla dzieci wypoczynek połączony ze zwiedzaniem. Organizatorzy prześcigają się w pomysłach na konkursy i sposoby zagospodarowania dzieciom wakacyjnej laby.

A jak kształtują się ceny? Wśród ofert dostępnych w wyszukiwarce Qtravel.pl ceny 10-dniowych obozów młodzieżowych w Polsce zaczynają się od 1449 zł za osobę. Tymczasem tyle samo lub niewiele więcej zapłacimy za wypoczynek młodzieży w Bułgarii, Chorwacji, czy we Włoszech.

Oferty wypoczynku za granicą przygotowane są przede wszystkim z myślą o starszych dzieciach – od 10 lub od 14 roku życia. Rodzice, którzy chcieliby zagwarantować swoim pociechom niezapomniane przeżycia i piękną pogodę mają jednak w czym wybierać. I wcale nie muszą wydać dużo więcej niż, ci którzy zaplanują dzieciom wypoczynek w kraju.

Biuro podróży Gromada za 1490 zł od osoby zabiera dzieci na 11-dniowy obóz młodzieżowy w Złotych Piaskach w Bułgarii. Dzieci zapewnione mają zajęcia na basenie, plażowanie, siatkówkę plażową, konkursy, spacery, wyjścia na dyskoteki. Mogą także skorzystać z dodatkowo płatnych wycieczek fakultatywnych do Warny, Monastyru Aładża, Bałczik, Kaliakra, czy Biwaka.

Nieco więcej bo 1599 zł zapłacić trzeba za 11-dniowy wypoczynek w Grecji z biurem Fan Club. W programie wyjazdu turnieje sportowe,  zajęcia terenowe nad brzegiem morza, pokaz mody, wybór miss i mistera obozu, konkursy z nagrodami, a także mały teatr grecki i olimpiada. Dodatkowo rodzice wykupić mogą dzieciom wycieczki do Aten, Delf, czy Meteorów.

Dla dzieci od 14 do 18 lat Fun Club proponuje obóz piłkarsko-sportowy w Hiszpanii. Za 11 dni wypoczynku, wycieczkę do Barcelony na Stadion Camp Nou oraz do centrum treningowego FC Barcelona zapłacić trzeba od 2249 zł. W programie codzienne treningi piłkarskie mające na celu doskonalenie umiejętności technicznych i koordynacji ruchowej.

Z kolei do Chorwacji mogą wybrać się miłośnicy  windsurfingu. 11-dniowy obóz windsurfingowy kosztuje od 2425. W cenę wliczony jest kurs windsurfingowy dla początkujących obejmujący 6-dniowy cykl szkolenia po 2 godziny dziennie zajęć na wodzie w grupach 5-8 osobowych z instruktorem oraz 2 godziny zajęć teoretycznych.

Dla młodych podróżników powyżej 12 roku życia, którzy zainteresowani są zwiedzaniem biuro Gromada przygotowało 11-dniowy  obóz nad Morzem Tyrreńskim. Za 1750 zł od osoby młodzież wypoczywać będzie w apartamentach nad morzem, a także zwiedzi Rzym i Monte Cassino.

Z kolei ci, którzy czas wakacji chcą wykorzystać na naukę mogą skorzystać z oferty biura Almatur i wybrać się na Intensywny kurs niemieckiego w Berlinie. Oferta przeznaczona jest dla młodzieży od 12 roku życia, a za dwutygodniowy wypoczynek połączony z nauką zapłacić trzeba od 2549 zł za osobę.

Rodzice, którzy wolą mieć swoje dzieci „pod ręką” i poszukują wyjazdu na obóz w kraju wybrać mogą jedną z ofert biura  Almatur.  Młodzi piłkarze będą szlifować swoje umiejętności na obozie piłkarskim  w Cetniewie koło Władysławowa. Za 10 dni wypoczynku połączonego z intensywnymi treningami  rodzice zapłacą od 1549 zł za osobę.

W Poroninie Almatur organizuje obóz taneczny. Mogą w nim wziąć udział już 7 letnie dzieci. Codzienne 5 godzin treningu, wędrówki górskie, szaleństwem w aquaparku i inne atrakcje – 10 dni kosztuje 1449 zł od osoby. Z kolei dzieci, które kochają wodę mogą połączyć wypoczynek z kursem na Młodszego Ratownika WOPR. Obóz ratowniczy w Dąbkach dla dzieci od 10 roku życia kosztuje 1799 zł.

Porównując różne propozycje wypoczynku dla dzieci i młodzieży zwraca uwagę niewielka różnica w cenie między wypoczynkiem w kraju i za granicą. Oczywiście wysyłając dziecko w podróż zagraniczną uwzględnić należy dłuższą podróż autokarem, jednak wrażenia z takiej podróży z pewnością będą niezapomniane. A pogoda we Włoszech, Bułgarii, czy w Grecji – pewniejsza niż w Polsce.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>