Wielkanoc last-minute czyli jak wykorzystać długi weekend

Wyjątkowo w tym roku późno przypadająca Wielkanoc i następujący niemal zaraz po niej długi majowy weekend to idealna okazja do wykorzystania na wiosenny wypoczynek. Wystarczą 4 dni urlopu, by cieszyć się 10 dniowym czasem wolnym od codziennych zawodowych obowiązków i doładować wyczerpane po zimie akumulatory.

Tegorocznym planom wielkanocno-majówkowego wyjazdu sprzyja kalendarz świąt. Późna Wielkanoc oznacza dużo lepsze warunki pogodowe w wielu miejscach, możemy więc wybierać w szerokiej ofercie atrakcyjnych wycieczek i korzystać z uroków pełni wiosny. Dodatkowo bliskość czasowa dwóch przedłużonych weekendów pozwala na elastyczne kształtowanie wolnego czasu. Możemy na przykład zjeść śniadanie wielkanocne w rodzinnym gronie a potem spędzić tydzień na wiosennych wakacjach. Albo odwrotnie – wyjechać na Wielkanoc, nie rezygnując z majowego grilla z przyjaciółmi.

- Aktualna oferta biur podróży jest niezwykle różnorodna – możemy wybrać krótki wypad do stolicy europejskiej samolotem lub nieco dłuższe ale tańsze zwiedzanie autokarem. Możemy zdecydować się także na pobyt w interesujących miejscach i dojechać tam własnym autem – mówi Agnieszka Grygiel z Qtravel.pl – pamiętajmy też, że 1 maja odbędzie się beatyfikacja Jana Pawła II. Nadal dostępna jest oferta  wyjazdów do Rzymu obejmująca udział w uroczystościach.

Kolejnego ważnego powodu do zastanowienia się nad wielkanocno-majowym wyjazdem dostarczył niedawno… GUS, podając dane o inflacji. Wiele rzeczy drożeje w ogromnym tempie, co oznacza że wielkanocne i „majówkowe” zakupy mogą kosztować nas znacznie więcej niż w ubiegłym roku. Tymczasem ceny wycieczek nie zmieniły się w tak gwałtowny sposób, co więcej – biura podróży oferują wiele atrakcyjnych promocji.

- Może się okazać, że wybór wyjazdu zamiast tradycyjnych przygotowań jest dobrym rozwiązaniem również dla naszych portfeli – podkreśla Agnieszka Grygiel z Qtravel.pl – aktualnie w bardzo atrakcyjnych cenach dostępne są na przykład wycieczki do Grecji, Egiptu, Turcji, Hiszpanii czy na Cypr. To doskonałe miejsca na wypoczynek w tym okresie – panuje tam piękna pogoda, jest ciepło, ale nie upalnie, a plaże nie są mocno zatłoczone. Miłośnicy nart mogą zaś skorzystać jeszcze z promocyjnych ofert na ostatnie dni sezonu w Austrii.

Czy jednak nie jest już za późno na podjęcie decyzji ? Nie, jeśli wykorzystamy nowoczesne narzędzia pomagające w wyborze i zakupie wycieczki. System geolokalizacji na stronie Qtravel.pl na podstawie numeru IP użytkownika lub po wpisaniu lokalizacji automatycznie wskaże wszystkie najbliższe biura podróży posiadające w ofercie wybraną wycieczkę.

- Wybierając wycieczkę przez internet, a zamawiając ją i płacąc bezpośrednio w biurze podróży łączymy kilka ważnych elementów. Możemy bardzo szybko dokonać wyboru – Qtravel.pl oferuje zaawansowane narzędzia pozwalające na precyzyjne dobranie kryteriów, jakie musi spełniać wyjazd. Łatwo też sprawdzimy opinie innych turystów. A teraz dostaniemy także adresy najbliższych biur podróży, w których od ręki załatwimy wszystko co trzeba, by cieszyć się wyjazdem. Teraz wszystkie dane mamy w jednym miejscu – nie musimy szukać w kilku serwisach, książkach telefonicznych czy prasowych ogłoszeniach – przekonuje Agnieszka Grygiel.

Dodaj komentarz

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>