Jak filtrować?

Ważnym etapem wyszukiwania jest skorzystanie z filtrów. Filtry to nic innego, jak kryteria, w oparciu o które możesz doprecyzować swój wybór. To proste i intuicyjne narzędzie pomoże ci szybko dotrzeć do właściwej oferty. Lista wyszukanych ofert może bowiem okazać się bardzo długa.

W procesie filtrowania ofert możesz określić państwo, region i miasto, czas i miejsce wyjazdu, rodzaj transportu i zakwaterowania, wyżywienie, liczbę osób, zakres cenowy, organizatora, oraz kategorię hotelu. Możesz też wybrać promocję, z której chcesz skorzystać oraz doprecyzować typ poszukiwanej oferty (wypoczynek, wypoczynek i zwiedzanie, wycieczka objazdowa, wypoczynek 7+7, rejs). Możesz użyć wszystkich, lub tylko wybranych filtrów.

Lista dostępnych filtrów jest bardzo długa, dlatego na pierwszym ekranie widocznych jest tylko kilka pierwszych kategorii filtrowania, wystarczy jednak przewijać stronę, by dotrzeć do pozostałych filtrów.

Każdy z filtrów zawiera listę opcji do wyboru. Dla niektórych filtrów jest to lista stosunkowo krótka, jak na przykład w przypadku filtrów Kategoria hotelu, Wyżywienie, czy Transport. Niejednokrotnie lista bywa jednak bardzo długa, tak jak w przypadku filtrów Państwo, czy Organizator. Domyślnie wyświetlanych jest kilka pierwszych opcji filtrowania, tych, dla których dostępnych jest najwięcej wyników wyszukiwania. Pozostałe dostępne dla danego filtru opcje zostają wyświetlone po kliknięciu odnośnika „pokaż więcej”.Zawartość poszczególnych filtrów można ukryć, wystarczy kliknąć strzałkę umieszczoną na prawo od nazwy filtra. Jeśli zdecydujemy się ukryć zawartość danego filtru, widoczna pozostaje tylko jego nazwa i ikonka. Ponowny dostęp do listy opcji dla ukrytego filtru, uzyskamy klikając jeszcze raz na strzałkę.

Wyróżniamy dwa rodzaje filtrów:

  • Filtry, dla których opcje dostępne są w postaci tzw. checkboxów
  • Filtry, których wartość ustawiamy za pomocą suwaka (filtr Cena za osobę, oraz Długość pobytu)

Jeśli chcemy skorzystać z filtrów, dla których opcje dostępne są w postaci checkboxów, zaznaczamy wybrane przez nas parametry. Dla filtrów Cena za osobę, oraz Długość pobytu ustawiamy żądane wartości korzystając z suwaka, lub wpisujemy je w odpowiednie pola.Po określeniu wszystkich wybranych opcji filtrowania należy kliknąć przycisk Filtruj. Wówczas wyniki wyszukiwania zostają doprecyzowane wg. naszych wytycznych, a w pasku nad listą wyników, wyświetlana jest lista wybranych przez nas filtrów.

Sposób filtrowania wyników można w każdej chwili zmienić – wystarczy wybrać inne opcje filtrowania z listy po lewej stronie i ponownie kliknąć przycisk Filtruj, lub zrezygnować z niektórych wybranych wcześniej filtrów (wyświetlanych nad listą wyników wyszukiwania), klikając na symbol "x" umieszczony po prawej stronie nazwy filtra.

Dzięki filtrom dotrzesz do oferty, która odpowiada na złożone przez ciebie zapytanie i spełnia dodatkowe kryteria wybrane w procesie filtrowania. Aby zapoznać się ze szczegółami wybranej oferty wystarczy kliknąć na:

  • nazwę oferty, aby przejść do prezentacji oferty
  • zdjęcie, aby przejść do galerii zdjęć i wideo powiązanych z ofertą
  • przycisk „Rezerwuj”, aby przejść do podsumowania rezerwacji