Jak płacić za wycieczkę?

Rezerwacja wycieczki składana za pośrednictwem strony internetowej www.qtravel.pl lub telefonicznie przez naszą infolinię 801 590 059 jest rezerwacją wstępną i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Po jej otrzymaniu nasz doradca potwierdza dostępność miejsc i cenę zarezerwowanej oferty. Jeśli oferta jest dostępna, rezerwacja zostaje założona w systemie rezerwacyjnym organizatora.

Wpłata należności za wycieczkę dokonywana jest w oparciu o umowę wstępną, którą wraz z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa, Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia oraz innymi dokumentami niezbędnymi do organizacji wyjazdu przesyłamy na podany w procesie rezerwacji adres e-mail .

Rezerwacja składana za pośrednictwem strony internetowej lub infolinii jest rezerwacją wstępną i nie wiąże się z żadnymi kosztami. Po potwierdzeniu ceny i dostępności miejsc, klient dokonuje wpłaty wskazanej należności. Dopiero potwierdzenie wpłaty oznacza zakończenie procesu rezerwacji i dokonanie sprzedaży.

Dostępne formy płatności

Po zapoznaniu się z dokumentami i zaakceptowaniu warunków wyjazdu należy dokonać wpłaty podanej na umowie kwoty na wskazane konto bankowe.

Dostępne są dwie podstawowe możliwości dokonania wpłaty:

 1. Przelewem na wskazany rachunek bankowy
 2. Przelewem internetowym lub kartą kredytową za pośrednictwem systemu DotPay.
Karty kredytowe Szybkie transfery Przelewy on-line

Po weryfikacji poprawności danych na umowie i dokonaniu płatności zostaje przesłany dokument potwierdzający zakup oferty turystycznej. Potwierdzenie wpłaty jest bowiem równoznaczne z zakończeniem rezerwacji i dokonaniem sprzedaży.

Kiedy płacić za wycieczkę?

O liczbie i wysokości wpłat za wycieczkę każdorazowo informuje klienta nasz doradca. Wyróżnić można jednak trzy podstawowe scenariusze dokonywania wpłat za ofertę turystyczną:

 1. Rezerwacja wcześniej niż 30 dni przed wyjazdem

  Jeśli rezerwujemy wycieczkę wcześniej niż 30 dni przed planowanym wyjazdem, standardowo wpłacamy 30 proc. wartości wycieczki na poczet zaliczki, a na 30 dni przed planowanym wyjazdem dokonujemy wpłaty reszty należności.

 2. Promocyjne oferty First minute

  Sprzedając oferty w ramach promocji typu First minute organizatorzy dopuszczają możliwość wpłaty zadatku np. w wysokości 200 zł/os, po 30 dniach dopłacamy do 30 proc. wartości wycieczki, natomiast na 30 dni przed wylotem – dopłacamy do całości.

 3. Oferty typu Last minute

  Dla ofert typu Last minute, które rozpoczynają się za mniej niż 30 dni przed planowanym wyjazdem, w momencie rezerwacji oferty zobowiązani jesteśmy przelać na wskazany rachunek bankowy całość kosztów wycieczki.