Jak rezerwować?

Proces rezerwacji oferty turystycznej w serwisie Qtravel.pl jest przejrzysty i zapewnia pełne bezpieczeństwo Twoich danych. W czterech prostych krokach prosimy o podanie informacji niezbędnych do założenia rezerwacji wstępnej w systemie rezerwacyjnym organizatora.

Wypełnienie formularza rezerwacji nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nasz konsultant skontaktuje się z Państwem w celu potwierdzenia dostępności miejsc i ceny zarezerwowanej oferty.

Krok 1

Sprawdź jeszcze raz czy rezerwowana wycieczka spełnia wszystkie wymagane kryteria. W przejrzysty sposób podsumowujemy wybrane w procesie wyszukiwania parametry:

 • nazwa, miejsce i kategoria wycieczki,
 • organizator,
 • data i miejsce wyjazdu,
 • długość pobytu,
 • liczba uczestników.

Możesz także zmienić niektóre z wybranych opcji takie jak:

 • wyżywienie
 • miejsce wyjazdu i powrotu
 • długość wyjazdu
 • rodzaj zakwaterowania.

Po każdej dokonanej zmianie zostaje zaktualizowana cena wycieczki. Zawsze wiesz dokładnie ile zapłacisz za wybraną przez siebie ofertę.

W chmurkach, które wyświetlają się po najechaniu kursorem na ikonkę znajdują się dodatkowe informacje:

 • godziny wylotu i przylotu,
 • zakres wybranej opcji wyżywienia,
 • opis wybranej opcji zakwaterowania.

Dostępność oraz stopień szczegółowości prezentowanych informacji dodatkowych zależy od tego jakie dane dostarcza organizator.

Jeśli wszystko się zgadza możesz przejść do następnego kroku.

Krok 2

Najważniejszą i jedyną wymaganą przez nas informacją jest Twój adres email. Jest on niezbędny do kontaktu z Tobą. Na podany adres przesłane zostaną bowiem wszystkie szczegóły dotyczące rezerwacji.

Możesz także podać swój numer telefonu oraz imię i nazwisko. Ułatwi to naszemu doradcy kontakt z Tobą.

Wszystkie przekazane nam dane są bezpieczne dzięki certyfikatowi SSL.

Krok 3

W tym kroku prosimy o podanie danych uczestników wyjazdu takich jak imię, nazwisko, data urodzenia, adres. Są one niezbędne do sporządzenia umowy z organizatorem. Jeśli jednak w momencie składania rezerwacji na stronie Qtravel.pl nie posiadasz wszystkich potrzebnych danych wpisz te, które znasz. Możesz także podać dane uczestników wyjazdu później, podczas kontaktu z naszym doradcą.

U dołu formularza znajduje się miejsce na Twoje uwagi i komentarze, które mogą wydać Ci się istotne w procesie rezerwacji.

Po kliknięciu przycisku "Rezerwuj" Twoja rezerwacja zostaje wysłana do Qtravel.pl. Na podany w formularzu adres e-mail otrzymasz potwierdzenie rezerwacji, które zawiera numer rezerwacji oraz wszystkie informacje dotyczące rezerwacji.

Krok 4

Twoja rezerwacja została już wysłana do Qtravel.pl. Dziękujemy! Został jej nadany unikalny numer. Posługuj się nim podczas kontaktu z naszym doradcą.

Potwierdzenie rezerwacji, wraz z numerem, szczegółami dotyczącymi rezerwacji oraz informacjami, co będzie się dalej działo z Twoją rezerwacją zostało wysłane na wskazany w formularzu adres e-mail.

Jeśli jednak mail potwierdzający rezerwację nie dotrze w ciągu 15 minut prosimy o kontakt z naszymi doradcami pod numerem telefonu 801 590 059 (TPSA 801 590 059). lub na adres e-mail qtravel@qtravel.pl.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami!

Na każdym etapie rezerwacji możesz się z nami skontaktować pod numerem infolinii: 801 590 059 (TPSA +48 58 326 20 00). lub na adres e-mail qtravel@qtravel.pl

W razie kontaktu podaj kod oferty – ułatwi to doradcy odnalezienie wycieczki, która zamierzasz zarezerwować.

Możesz też wysłać do nas prośbę o kontakt, zostawiając swój telefon lub adres e-mail, a nasz doradca niezwłocznie się z Tobą skontaktuje.

Co będzie się działo dalej?

 • Nasz doradca potwierdzi dostępność miejsc i cenę zarezerwowanej oferty.
 • W razie potrzeby poprosimy o uzupełnienie brakujących danych niezbędnych do sporządzenia umowy.
 • Przygotowana zostanie umowa wstępna, którą prześlemy e-mailem wraz z Ogólnymi Warunkami Uczestnictwa, Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia oraz innymi dokumentami niezbędnymi do organizacji wyjazdu.
 • Po zapoznaniu się z dokumentami i zaakceptowaniu warunków wyjazdu należy dokonać wpłaty podanej kwoty na wskazane konto. Wpłaty można dokonać dowolnym przelewem bankowym lub kartą kredytową za pośrednictwem systemu DotPay. W momencie podpisania umowy-zgłoszenia zawarta zostaje umowa między Klientem a Biurem Turystycznym. Czytelnie podpisaną umowę-zgłoszenie oraz potwierdzenie dokonania przelewu należy odsyłać e-mailem na adres qtravel@qtravel.pl lub faksem na numer 058 326 20 99. Potwierdzenie wpłaty jest równoznaczne z zakończeniem rezerwacji i dokonaniem sprzedaży. Szczegółowy regulamin, można przeczytać na stronie Regulamin korzystania z wyszukiwarki Qtravel.pl
 • Po weryfikacji poprawności danych na umowie i dokonaniu płatności zostanie przesłana umowa potwierdzająca zakup oferty turystycznej.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem infolinii: 801 590 059 (TPSA +48 58 326 20 00). lub na adres e-mail qtravel@qtravel.pl