Jak wybrać ofertę?

Wyszukiwanie i filtrowanie pozwala wyselekcjonować listę ofert, które najlepiej spełniają Twoje oczekiwania. Ciągle jednak pozostaje kilka ważnych decyzji do podjęcia. Często bowiem na liście ofert znajdziesz podobne oferty do różnych hoteli, lub ten sam hotel dostępny jest w ofercie u kilku różnych organizatorów.

Ponadto, jeśli nie zostało to określone wcześniej w procesie filtrowania, przed dokonaniem ostatecznego wyboru wycieczki, musisz podjąć decyzję odnośnie wariantu wyżywienia, transportu, czy miejsca wyjazdu. Oto kilka cennych wskazówek, pozwalających dokonać trafnego wyboru oferty?

Po pierwsze, przeczytaj dokładnie opis oferty

Na stronie Qtravel.pl prezentujemy szczegółowy opis oferty dostarczony przez organizatora. Znajdziesz w nim cenne informacje dotyczące położenia hotelu, standardu pokojów, dostępnych usług hotelowych, lub - w przypadku ofert ze zwiedzaniem - szczegółowy program wycieczki. W opisie oferty organizator umieszcza także informacje dotyczące tego, co zawiera, a czego nie obejmuje cena wycieczki. Przeczytaj je koniecznie! Podejmując decyzję o wyborze oferty, zawsze warto uwzględnić wszystkie dodatkowe koszty związane z wyjazdem.

W opisie organizatora koniecznie przeczytaj sekcje Cena zawiera i Cena nie zawiera. Zanim podejmiesz ostateczną decyzję o wyborze oferty, uwzględnij wszystkie dodatkowe koszty związane z wyjazdem.

Dodatkowo niektóre hotele posiadają opis przygotowany przez Qtravel.pl. Te hotele odwiedziliśmy osobiście. W opisach zebraliśmy wszystkie ważne i praktycznych informacje na temat hotelu. Warto się z nimi zapoznać, bowiem relacja naocznych świadków zawsze jest bezcennym źródłem wiedzy.

Po drugie, sprawdź organizatora

W wyszukiwarce Qtravel.pl dostępna jest oferta 53 organizatorów zorganizowanego wypoczynku. Są w tym gronie „giganci” polskiej turystyki oferujące szeroki wachlarz wycieczek, jak Itaka, Rainbow Tours, Wezyr Holidays, Exim Tours, czy Alfa Star, są też mniejsze biura, które specjalizują się w określonym kierunku, lub typie wyjazdów.

Często ta sama, lub podobna oferta dostępna jest u różnych organizatorów w podobnej lub takiej samej cenie. Aby ułatwić dokonanie wyboru oferty, przy każdej ofercie prezentujemy ważne i przydatne informacje na temat organizatora.

Sprawdź gwarancję ubezpieczeniową organizatora. Zwróć uwagę nie tylko na jej wysokość, ale także na datę ważności i podmiot ubezpieczający. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości skontaktuj się naszym doradcą.

Po kliknięciu przycisku „O organizatorze”, w kolumnie po prawej stronie wyświetlą się następujące informacje:

 • Wysokość i termin ważności gwarancji ubezpieczeniowej organizatora
 • Krótka charakterystyka organizatora przedstawiona w punktach
 • Ważne dokumenty dostarczone przez organizatora, w tym Warunki uczestnictwa w imprezie turystycznej

Po trzecie, wybierz termin

Czasami wiemy dokładnie, kiedy możemy wybrać się na urlop. Wówczas warto datę wyjazdu i powrotu określić już w procesie filtrowania, tak by na liście wyszukiwania wyświetliły się tylko oferty, z których będziemy w stanie skorzystać.

Bywa jednak tak, że termin wyjazdu nie ma dla nas kluczowego znaczenia. W takim wypadku warto najpierw wybrać hotel, który nas interesuje, a dopiero wtedy podjąć decyzję o terminie wyjazdu.

Aby ułatwić dokonanie wyboru, na liście dostępnych dla oferty terminów wyjazdu zawsze w pierwszej kolejności prezentujemy termin w najkorzystniejszym wariancie cenowym.

Lista wszystkich terminów dostępna jest po wybraniu zakładki „Terminy i ceny”. Na liście prezentowane są następujące dane:

 • Termin wyjazdu
 • Długość pobytu
 • Rodzaj transportu
 • Miejsce wyjazdu
 • Liczba osób
 • Wyżywienie

Ponadto po kliknięciu odnośnika „szczegóły” dostępne są dokładne informacje na temat wyżywienia i zakwaterowania (np. opis pokoju, opis wariantu wyżywienia)

Terminy można na liście filtrować wg. następujących kryteriów:

 • Długości pobytu
 • Rodzaju transportu
 • Liczby osób i wyżywienia

Jeśli znajdziemy odpowiedni dla siebie termin, wystarczy kliknąć przycisk Rezerwuj by przejść do podsumowania informacji na temat rezerwowanej oferty. W dokonaniu prawidłowego wyboru zawsze może także pomóc nasz konsultant, pod numerem infolinii 801 590 059 lub +48 58 326 20 00.

Alternatywnym sposobem przeglądania terminów jest Wykres cen, który wyświetla się po kliknięciu przycisku Porównaj ceny na wykresie. Polecamy to narzędzie szczególnie łowcom okazji. Przejrzysty wykres, wyraźnie pokazuje, w którym terminie cena jest najniższa i jaki jest trend cenowy dla danej oferty.

Po czwarte, obejrzyj zdjęcia i filmy

Urlop to spełnienie naszych marzeń, dlatego niejednokrotnie ostatecznej decyzji o zakupie wycieczki podejmujemy po obejrzeniu zdjęć ilustrujących ofertę. Organizatorzy dbają o to, by ich oferty opatrzone były pięknymi zdjęciami, wiedza bowiem jak ważną rolę odgrywa obraz w procesie zakupu oferty turystycznej.

Na Qtravel.pl zdjęcia prezentowane są w galerii, a dla wybranych hoteli dostępne są także prezentacje wideo, które pozwalają dokładniej zapoznać się z infrastruktura hotelową.

Tym, dla których wrażenie wizualne jest najważniejsze polecamy przeglądanie ofert „po zdjęciach” już na liście wyników wyszukiwania. Skrócony opis oferty zastąpiony jest wówczas większą fotografią. Opcję tę polecamy klientom, którzy „kupują wzrokiem”.

Po piąte, przeczytaj opinie innych

Jeśli nie znamy hotelu, do którego zamierzamy pojechać na wakacje, zawsze warto przed dokonaniem ostatecznego wyboru zapoznać się z opiniami innych turystów. W serwisie Qtravel.pl udostępniamy opinie na temat hoteli pochodzące z dwóch serwisów: Oceniacz.pl i Zoover.pl. Taka agregacja opinii pozwala zgromadzić oceny jak największej liczby odwiedzających i mieć możliwie pełen obraz standardu wypoczynku w danym miejscu.

Przy ofertach do hoteli, które zostały ocenione przez innych turystów, wyświetlana jest ocena średnia w skali od 1 do 10, oraz informacja na temat liczby opinii dla hotelu. Po wybraniu odnośnika „przeczytaj opinie”, wyświetla się lista opinii ostatnio dodanych przez użytkowników.

I na koniec: pytaj, pytaj, pytaj…

Jeśli w procesie wyboru wymarzonego wyjazdu zrodzą Ci się jakiekolwiek pytania i wątpliwości, nasi doradcy chętnie pomogą Ci w znalezieniu na nie odpowiedzi. Jesteśmy do Twojej dyspozycji pod numerem infolinii 801 590 059 lub +48 58 326 20 00. Możesz też w każdej chwili zostawić nam wiadomość, a oddzwonimy do Ciebie. Pomożemy Ci znaleźć urlop Twoich marzeń!