Jak wyszukiwać?

Jak wśród setek tysięcy ofert znaleźć tę, która spełni nasze oczekiwania? Oto garść wskazówek jak skutecznie korzystać z wyszukiwarki Qtravel.pl, by szybko dotrzeć do oferty, która spełni nasze oczekiwania.

Wyszukiwarka Qtravel jest wyszukiwarką pełnotekstową, co oznacza, że za każdym razem przeszukuje wszystkie informacje zgromadzone w bazie i wyświetla te oferty, które najtrafniej odpowiadają na zapytanie złożone przez użytkownika.

Największą zaletą wyszukiwarki Qtravel jest to, że nie narzuca użytkownikowi żadnych kryteriów wyszukiwania i pozwala szukać ofert poza sztywno ustalonymi ramami.

Szukaj według wybranej cechy

Zanim przystąpisz do poszukiwań wycieczki, zastanów się, z czym kojarzy ci się udany wypoczynek. Nie musisz wiedzieć ani kiedy, ani dokąd chcesz jechać. Może po prostu chcesz pograć w golfa? Wpisz zatem w okno wyszukiwania: golf lub pole golfowe. Jeśli marzysz o afrykańskiej przygodzie, wpisz: safari. A może masz zamiar ponurkować? Wpisz w wyszukiwarce nurkowanie lub rafa koralowa.

Wyszukiwarka Qtravel.pl działa inaczej niż wszystkie inne dostępne na rynku narzędzia do przeglądania ofert turystycznych. Dzięki mechanizmowi wyszukiwania pełnotekstowego możesz zacząć poszukiwania wyjazdu dla rodziny od wpisania w pole wyszukiwarki słowa aquapark, plac zabaw albo pokój rodzinny, a na liście wyników wyszukiwania zobaczysz wszystkie oferty, które w opisie zawierają podaną przez ciebie frazę. Kraj, termin, miejsce wyjazdu i inne cechy dostępne w tradycyjnych wyszukiwarkach określisz później, używając filtrowania. Więcej na temat filtrowania przeczytasz w sekcji Jak filtrować?

Szukaj według precyzyjnego opisu

Jeśli masz już sprecyzowane oczekiwania i wiesz, że w tym roku chcesz spędzić rodzinny urlop All Inclusive w Turcji i koniecznie musisz wylecieć z Gdańska, wpisz po prostu: Turcja Gdańsk All Inclusive, dodaj do tego informację o miesiącu, w którym zamierzasz jechać i atrakcjach, jakie chcesz zastać na miejscu. Teraz kliknij przycisk „wyszukaj wycieczki”, a na liście wyników wyszukiwania wyświetlą się wszystkie oferty, w których odnalezione zostaną podane przez ciebie frazy.

Jak wpisywać frazy do wyszukiwarki?

Wyszukiwarka Qtravel to narzędzie niezwykle tolerancyjne dla użytkownika. Pozwala nie tylko wyszukiwać dowolne frazy, ale także rozumie błędy popełniane przez użytkowników.

Pomyłki słowne

Jeśli pomylimy się wpisując np. nazwę miasta, a system rozpozna nasz błąd, sam zaproponuje poprawną wersję słowa lub frazy. Dlatego nie martw się, jeśli zapomnisz, jak się pisze nazwę tureckiego kurortu Alanya i wpiszesz Alanja. Wyszukiwarka Qtavel podpowie ci, czego musisz szukać.

Format dat

Czas wyjazdu odgrywa niezwykle istotną rolę w procesie poszukiwania wycieczki. Wyszukując z Qtravel nie musisz się martwić, czy wyszukiwarka prawidłowo zinterpretowała podaną przez ciebie w zapytaniu datę. Nasza wyszukiwarka rozpoznaje bowiem nazwy miesięcy pisane - słownie, cyframi rzymskimi i arabskimi np.: "lipiec", "lipiec 2010", "w lipcu 2010", "25 lipca", "25 lipca 2010", "1-07-2010", "VII", "25 VII 2010", "25.VII.2010" "07.2010", "25.07.2010", "07-2010", "25-07-2010", "07/2010", "25/07/2010"

Operatory

W wyszukiwarce Qtravel można korzystać z tzw. operatorów, czyli znaków przestankowych, lub fraz, które doprecyzowują sposób działania wyszukiwarki. Najbardziej przydatne z nich to:

Symbol Jak działa Przykład Czego szuka
spacja Podane słowa muszą wystąpić w wynikach. last minute egipt oferty zawierające słowa "last", "minute" oraz "egipt"
cudzysłów Podane wyrażenie musi wystąpić w wynikach. "rafa koralowa" oferty zawierające wyrażenie "rafa koralowa"
or: Podane słowo może, ale nie musi wystąpić w wynikach. egipt or:nurkowanie or:rafa oferty zawierające słowo "egipt" oraz słowa "nurkowanie" lub "rafa"
- Podane słowo nie może wystąpić w wynikach. egipt -nurkowanie strony zawierające słowo "egipt" i nie zawierających słowo "nurkowanie"
Pamiętaj, że wpisując frazę rafa koralowa znajdziesz oferty ze słowami „rafa” i „koralowa”. Natomiast wpisanie tej samej frazy w cudzysłowie "rafa koralowa" pozwoli znaleźć oferty z wyrażeniem "rafa koralowa".

Wielkie i małe litery

Wielkość liter użytych w zapytaniu nie ma wpływu na wyniki wyszukiwania. Zapytania EGIPT NURKOWANIE, egipt nurkowanie czy EgiPT nurKOwanie dają dokładnie te same rezultaty.