Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Panama - Kostarykahotel 3.0 gwiazdkowy

Zdaniem Ecco Travel:

PANAMA - PARK NARODOWY CHARGES - WIOSKA INDIAN EMBERA - SAN JOSE - DOKA ESTATE - WODOSPADY LA PAZ - ARENAL - MONTEVERDE - MANUEL ANTONIO - PARK NARODOWY MARINO BALLENA - SAN JOSEDzień 1. Wylot z Warszawy. Przylot do Panamy oraz transfer do hotelu.Dzień 2. Panama - Park Narodowy Chagres (wioska Indi...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
05.09.20198 dniSamolotWarszawa × 2
Pokój dwuosobowy (DBL)
śniadania (BB)
7929 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 05.09.2019 - PTY (PTY), 05.09.2019
Przylot:
PTY (PTY), 13.09.2019 - WAW (WAW), 13.09.2019
Zakwaterowanie:
Pokój dwuosobowy (DBL)
Wyżywienie:
śniadania (BB)
05.09.20198 dniSamolotWarszawa × 1
Miejsce w pokoju dwuosobowym (DM)
śniadania (BB)
9514 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 05.09.2019 - PTY (PTY), 05.09.2019
Przylot:
PTY (PTY), 13.09.2019 - WAW (WAW), 13.09.2019
Zakwaterowanie:
Miejsce w pokoju dwuosobowym (DM)
Wyżywienie:
śniadania (BB)
05.09.20198 dniSamolotWarszawa × 1
Pokój jednoosobowy (D1)
śniadania (BB)
9794 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 05.09.2019 - PTY (PTY), 05.09.2019
Przylot:
PTY (PTY), 13.09.2019 - WAW (WAW), 13.09.2019
Zakwaterowanie:
Pokój jednoosobowy (D1)
Wyżywienie:
śniadania (BB)
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Ecco Travel

PANAMA - PARK NARODOWY CHARGES - WIOSKA INDIAN EMBERA - SAN JOSE - DOKA ESTATE - WODOSPADY LA PAZ - ARENAL - MONTEVERDE - MANUEL ANTONIO - PARK NARODOWY MARINO BALLENA - SAN JOSE
Dzień 1. Wylot z Warszawy. Przylot do Panamy oraz transfer do hotelu.
Dzień 2. Panama - Park Narodowy Chagres (wioska Indian Embera) - Kanał Panamski (trasa ok. 140 km). Po wczesnym śniadaniu przejazd w kierunku Parku Narodowego Chagres, zlokalizowanego po wschodniej stronie Kanału Panamskiego. Na terenie parku odwiedzimy wioskę Indian Embera, gdzie zostaniemy przywitani tańcem i muzyką, a także poznamy ich codzienne zwyczaje i relację z naturą. Następnie udamy się w kierunku Kanału Panamskiego oraz systemu śluz Miraflores. Będzie okazja do zaobserwowania potężnych statków przepuszczanych przez śluzy. Kanał Panamski jest jednym z najważniejszych kanałów żeglugowych świata o długości 81,6 km i 91,5 - 305 m szerokości, przecinający Przesmyk Panamski i łączący Ocean Atlantycki z Oceanem Spokojnym. Wizyta w Muzeum Kanału Panamskiego, prezentującym wystawy na temat historii, technologii oraz naturalnego otoczenia kanału, który od chwili powstania funkcjonuje za pomocą tego samego systemu hydraulicznego. Zobaczymy także krótką prezentację audiowizualną oraz inne ciekawe eksponaty. Powrót do hotelu, nocleg.
Dzień 3. Panama - San Jose - Plantacja kawy Doka Estate - Wodospady La Paz - Arenal (trasa ok. 160 km). Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot do stolicy Kostaryki - San Jose. Po wylądowaniu udamy się w kierunku rejonu Alajuela z przystankiem na rodzinnej plantacji kawy Doka Estate, gdzie zjemy typowe kostarykańskie śniadanie, a następnie poznamy cały proces powstawania kawy, będącej głównym artykułem eksportowym tego kraju. Następnie zatrzymamy się w malowniczym parku ekologicznym La Paz Waterfall Gardens zlokalizowanym na stokach wulkanu Poas, gdzie w czasie wędrówki będziemy podziwiać zapierające dech widoki na tropikalne lasy deszczowe oraz najsłynniejsze wodospady Kostaryki. Odwiedzimy także miejscowe sanktuarium zwierząt z wolierą z 40 gatunkami ptaków (z tukanem na czele) oraz obserwatorium motyli z ogrodami pełnymi kolibrów. W sanktuarium przebywają również pod opieką rehabilitantów jaguary, oceloty, leniwce oraz małpy. Przerwa na lunch (we własnym zakresie). Popołudniu przejazd do hotelu w Arenal, nocleg.
Dzień 4. Park Narodowy Wulkanu Arenal. Po śniadaniu przejazd do utworzonego w 1991 Parku Narodowego Wulkanu Arenal. Podczas wędrówki po parku spędzimy czas na terenie lasu tropikalnego oraz zaobserwujemy tereny zniszczone przez najbardziej aktywny wulkan Kostaryki - Arenal (1633 m n.p.m.), którego ostatnia erupcja miała miejsce w 1968 roku. Lokalny przewodnik opowie o wyjątkowej faunie i florze parku tworzącego Obszar Ochrony Arenal Tilaran. W sąsiedztwie wulkanu znajduje się także jezioro o tej samej nazwie, będące największym kostarykańskim projektem hydroenergetycznym, dostarczającym 60% energii elektrycznej kraju. Tereny wokół wulkanu Arenal to doskonała baza do uprawiania amatorskich sportów ekstremalnych. Dla chętnych dostępne dodatkowo płatne atrakcje:
Wycieczka szlakiem wiszących mostów zawieszonych nas gęstymi koronami drzew dżungli Arenal - koszt ok. 35 USD/os.
Ziplines - tyrolka na linach między koronami tropikalnego lasu - ok. 100 USD/os.
Rafting - ok. 85 USD/os.
Canyoning - ok. 120 USD/os.
Dla osób ceniących bardziej spokojny wypoczynek polecamy wycieczkę do jednego z licznych kompleksów basenów z wodami termalnymi (płatne dodatkowo). Wieczorem powrót do hotelu w Arenal. Dla chętnych możliwość wzięcia udziału w nocnej wyprawie do dżungli, podczas której będzie możliwość zaobserwowania aktywnych tylko nocą wielu gatunków żab, owadów oraz węży; na czele z jednym z symboli Kostaryki - chwytnicą kolorową - żabą z intensywnie czerwonymi oczami (ok. 50 USD/os.).
Dzień 5. Arenal - Rezerwat Monteverde (trasa ok. 115 km). Po śniadaniu przejazd nad brzeg jeziora Arenal i relaksujący rejs na drugą stronę akwenu. Podczas rejsu będzie okazja na podziwianie wulkanu z perspektywy wody oraz podziwianie panoramy parku narodowego. Po przyjedzie do hotelu w okolicach rezerwatu Monteverde czas wolny na odpoczynek. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w dodatkowo płatnej wycieczce:
Wycieczka szlakiem wiszących mostów zawieszonych nas gęstymi koronami drzew mglistego lasu Monteverde - koszt ok. 45 USD/os.
Dzień 6. Rezerwat Monteverde - Park Narodowy Manuel Antonio (trasa ok. 140 km). Po śniadaniu udamy się na teren niezwykłego Rezerwatu Lasu Mglistego Monteverde, będącego siedliskiem rzadkiej flory i fauny oraz rajem dla blisko 500 gatunków ptaków. National Geogaphic okrzyknął ten rezerwat perłą pośród wszystkich lasów mglistych świata. Lasy mgliste występują na obszarach górskich, gdzie stale zachodzi kondensacja pary wodnej, wskutek czego na ich obszarze stale utrzymują się chmury i mgły, co skutkuje niepowtarzalnie bujną roślinnością. W dalszej części dnia udamy się w trasę w kierunku środkowego wybrzeża Pacyfiku do miejscowości Manuel Antonio. Nocleg w hotelu.
Dzień 7. Park Narodowy Manuel Antonio - Park Narodowy Marino Ballena (trasa ok. 140 km). Po śniadaniu udamy się na teren Parku Narodowego Manuel Antonio, położonego ok. 132 km od San Jose. Miejsce to jest popularne ze względu na piękne, białe, piaszczyste plaże, wzdłuż których wznoszą się majestatyczne klify porośnięte przez wiecznie zielone lasy tropikalne. Ponadto, do parku przynależy 12 małych wysepek, tworzących laguny, odwiedzane często przez delfiny, a nawet migrujące wieloryby. Park Narodowy Manuel Antonio uważany jest za najatrakcyjniejszy z parków narodowych Kostaryki, a w 2011 roku uznany został przez magazyn "Forbes" za jeden z dwunastu najpiękniejszych parków narodowych świata. Swoją popularność park ten zawdzięcza niespotykanej koncentracji wielu czołowych przedstawicieli fauny tego kraju na czele ze słynnymi leniwcami, kapucynkami, egzotycznymi papugami oraz tukanami. Dla chętnych możliwość zorganizowania dodatkowo płatnej wycieczki stateczkiem lub kajakami wzdłuż wybrzeża porośniętego lasami namorzynowymi (ok. 70 USD/os.). Nocleg w hotelu.
Dzień 8. Park Narodowy Marino Ballena - San Jose (trasa ok. 190 km). Po śniadaniuprzejazd w kierunku Parku Narodowego Marino Ballena leżącego na południowym wybrzeżu Pacyfiku, który został oficjalnie uznany za park narodowy w 1989 roku. Otrzymał swą nazwę na cześć wielorybów wędrownych, które migrują od połowy lipca do października i ponownie - od grudnia do marca z obszarów północnych w kierunku ciepłych wód Kostaryki. Celem działalności parku jest zachowanie bogatych ekosystemów morskich, objętych jego granicami. Po wycieczce ok. 8- godzinny przejazd do stolicy Kostaryki - San Jose na nocleg.
Dzień 9. San Jose - Panama (trasa ok. 60 km). Po śniadaniu transfer na lotnisko i przelot z San Jose do Panamy. Po wylądowaniu wycieczka po stolicy Panamy. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od jego historycznej części zwanej Casco Antiguo (Casco Viejo) (wpisana na listę UNESCO) oraz od ruin fortecy zdobytej i zniszczonej przez słynnego pirata kpt. Morgana w 1671 r. W tej części miasta dominują francuskie oraz hiszpańskie style kolonialne. Miniemy charakterystyczne, stare budynki, wąskie uliczki oraz urokliwe placyki kontrastujące z nowoczesną architekturą. Następnie przejazd w kierunku zachwycającej grobli Amador, utworzonej w 1913 roku, łączącej stolicę Panamy z czterema wysepkami na Pacyfiku - Naos, Perico, Culebra i Flamenco. Na miejscu podziwiać można panoramę miasta oraz widok na oba oceany. Po południu przejazd na lotnisko oraz wylot w kierunku Polski.
Dzień 10. Przylot do Polski.
Cena zawiera:- przelot Warszawa - Panama - Warszawa z przesiadkami
- opłaty lotniskowe, ubezpieczenie KL, NNW
- zakwaterowanie w hotelach 3*** z klimatyzacją,
- wyżywienie w postaci śniadań,
- transport klimatyzowanymi autokarami
- zwiedzanie wg programu, bez biletów wstępu do zwiedzanych obiektów,
- serwis wykwalifikowanego polskiego pilota
Cena nie zawiera:
- dopłaty do zakwaterowania w pokoju pojedynczym albo do tańszej opcji podróżujący samotnie (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
- dopłaty do przelotu Panama - San Jose - Panama - 200 USD/os. płatne przy rezerwacji wg kursu dnia
- obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 150 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
- wycieczek fakultatywnych,
- dopłat do dodatkowych posiłków niewymienionych w programie,
Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej.

Wizy:
PANAMA: Między Polską a Panamą obowiązuje umowa o ruchu bezwizowym. Zgodnie z nią turyści mający waĹźne polskie paszporty mogÄ
… wjeĹźdĹźać oraz przebywać na terytorium Panamy do 6 m-cy bez wiz. NaleĹźy jednak pamiętać, Ĺźe kaĹźdy przyjeĹźdĹźający do tego kraju ma obowiązek posiadania biletu powrotnego oraz minimum 500 USD na koszty pobytu (gotĂłwka nie jest konieczna, wystarczy udokumentowany stan konta bankowego i karta kredytowa). KOSTARYKA: Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP, ktĂłrzy mają zamiar przebywać w Kostaryce w celach turystycznych nie dłuĹźej niĹź 90 dni. Paszport musi być waĹźny minimum 6 miesięcy od dnia przekroczenia granicy. Wymagane jest okazanie biletu powrotnego bądĹş umoĹźliwiającego kontynuację podróşy.

Obsługa:
w języku polskim
zamknijPanama - KostarykaPanama - Kostarykahotel 3.0 gwiazdkowy

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Panama - Kostaryka

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj