Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Peru Expresshotel 3.0 gwiazdkowy

Zdaniem Ecco Travel:

Lima - Arequipa - Kanion Colca - Puno - Titicaca - Dolina Inków Urubamba - Machu Picchu -CuzcoDzień 1. Lima. Wylot z Warszawy. Przylot do Limy w godzinach wieczornych. Po przylocie transfer do hotelu w centrum Limy/Miraflores.Dzień 2. Lima. Po śniadaniu zwiedzimy Limę zaczynając od El Parque de...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
31.07.20209 dniSamolotWarszawa × 2
Pokój dwuosobowy (DBL)
śniadania i obiadokolacje (HB)
15449 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 31.07.2020 - LIM (LIM), 31.07.2020
Przylot:
LIM (LIM), 09.08.2020 - WAW (WAW), 09.08.2020
Zakwaterowanie:
Pokój dwuosobowy (DBL)
Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje (HB)
31.07.20209 dniSamolotWarszawa × 1
Miejsce w pokoju dwuosobowym (DM)
śniadania i obiadokolacje (HB)
17360 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 31.07.2020 - LIM (LIM), 31.07.2020
Przylot:
LIM (LIM), 09.08.2020 - WAW (WAW), 09.08.2020
Zakwaterowanie:
Miejsce w pokoju dwuosobowym (DM)
Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje (HB)
31.07.20209 dniSamolotWarszawa × 1
Pokój jednoosobowy (D1)
śniadania i obiadokolacje (HB)
17697 /os.

Informacje szczegółowe

Wylot:
WAW (WAW), 31.07.2020 - LIM (LIM), 31.07.2020
Przylot:
LIM (LIM), 09.08.2020 - WAW (WAW), 09.08.2020
Zakwaterowanie:
Pokój jednoosobowy (D1)
Wyżywienie:
śniadania i obiadokolacje (HB)
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Ecco Travel


Lima - Arequipa - Kanion Colca - Puno - Titicaca - Dolina InkĂłw Urubamba - Machu Picchu -Cuzco
Dzień 1. Lima. Wylot z Warszawy. Przylot do Limy w godzinach wieczornych. Po przylocie transfer do hotelu w centrum Limy/Miraflores.
Dzień 2. Lima. Po śniadaniu zwiedzimy Limę zaczynając od El Parque del Amor, czyli Parku Miłości. Znajduje się on na wysokiej skarpie nad brzegiem oceanu skąd rozpościerają się niesamowite widoki. W centrum parku znajduje się rzeźba nazywana El Beso, co znaczy "pocałunek". Przedstawia ona samego twórcę, który całuje się z małżonką. Park otoczony jest ławeczkami, które przypominają te z Park Guell w Barcelonie wykonane przez samego Gaudiego. Następnie udamy się do słynnego Muzeum Archeologicznego, gdzie poznamy bogatą historię Peru. Muzeum jest niewielkich rozmiarów, ale znajduje się w nim mnóstwo ciekawych eksponatów. Poznając ich przeszłość dowiemy się wielu interesujących rzeczy na temat dzisiejszego Peru. Bufet lunch z typowych peruwiańskich zdrowych produktów. Następnie udamy się na spacer po kolonialnym centrum miasta, gdzie natrafimy na ślady Polaków, którzy zapisali się w historii tego kraju. Przejdziemy przez Plaza de Armas, gdzie zobaczymy przepiękną Katedrę, miniemy Pałac Prezydenta i dotrzemy do dworca kolejowego. Bezpośrednio z centrum udamy się na lotnisko, skąd polecimy do Arequipa. Po przylocie przejazd do hotelu i nocleg.
Dzień 3. Arequipa - Chivay (Dolina Colca). Śniadanie, po którym rozpoczniemy piesze zwiedzanie Arequipy (2346 m) - drugiego co do wielkości miasta w Peru. Miejsce to zwane jest "białym miastem", ponieważ większość starej części zbudowana jest z białego tufu wulkanicznego o nazwie sillar. Zobaczymy tu między innymi Katedrę, Kościół La Compania oraz klasztor St. Catalina. W południe rozpoczniemy czterogodzinny przejazd do Chivay (3,630 m) - stolicy Doliny Colca. Po przyjeździe na miejsce zakwaterowanie w hotelu. Następnie przejedziemy przez Avenida Polonia do gorących źródeł La Caldera, gdzie można zażyć relaksującej kąpieli. Po drodze zobaczymy tablicę pamiątkową dedykowaną polskim kajakarzom, którzy w 1979 roku podczas wyprawy odkryli najgłębszy kanion ziemi Rio Colca. Uczestnicy wyprawy nadali w Kanionie Colca kilka nazw, zatwierdzonych następnie przez Instytut Geograficzny w Peru, np. Wodospady Jana Pawła II, Kanion Polaków czy Kanion Czekoladowy. To wydarzenie zostało wpisane do Księgi Rekordów Guinnesa w 1984 r., ale i do pamięci tutejszych mieszkańców, którzy wiedzą kim są Polacy i gdzie znajduje się Polska. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 4. Kanion Colca - Cruz del Condor - Cabanaconde - Sangalle. Śniadanie. Wcześnie rano przejazd w dół Doliny Rio Colca do początku kanionu. Cała dolina wypełniona jest polami tarasowymi z systemem ziemnych kanałów wodnych zbudowanych w czasach pre-Inkaiskich, które tworzą coś na kształt ogromnego, naturalnego amfiteatru. Początek Kanionu Colca o nazwie "Cruz del Condor" to miejsce, z którego będziemy podziwiać okazałe i piękne kondory wielkie. Kondory przelatują tuż nad głowami i zataczają koła. Są ogromne, latają dość powoli i można je obejrzeć w całej okazałości. Dalej przejazd do pobliskiej wioski Cabanaconde (3,350 m). Po zakwaterowaniu w hotelu chwila czasu na przebranie się i zostawienie bagażu głównego. Około g. 11 rozpoczniemy 3-godzinne zejście (opcjonalenie) na dno Kanionu Colca do oazy Sangalle (należy zabrać z hotelu lunch box). Zakwaterowanie w bambusowych bungalowach ze spaniem na pryczach z materacami i pościelą. Do mycia woda ze strumienia, oświetlenie wyłącznie ze świec i latarek, kąpiel w basenach z letnią wodą. Po odpoczynku zejście do samej rzeki Colca do miejsca, z którego 18 Maja 1981 roku Polscy kajakarze rozpoczęli swój historyczny spływ odkrywając Kanion Colca. Skromna kolacja z gorącą herbatą. Nocleg w hotelu na dnie najgłębszego kanionu na świecie.
Uwagi:
Osoby, które nie zechcą zejść na dno kanionu pozostają w hotelu w Cabanaconde pod opieka lokalnego przewodnika i udadzą się na pieszą wycieczkę po krawędzi Kanionu Colca.
Osoby, które po zejściu do Sangalle zdecydują, że wolą wyjechać następnego dnia rano na mule, muszą zgłosić ten fakt przewodnikowi, aby mógł dokonać rezerwacji. Koszt wynajęcia muła wynosi około 25 USD.
Dzień 5. Kanion Colca/Sangalle - Cabanaconde - Puno. Pobudka o 4:30 rano i po wypiciu kawy/herbaty rozpoczniemy wyjście z obozu (2200 m n.p.m.) do Cabanaconde (3430 m n.p.m.). Po czterogodzinnym podejściu po stromej ścianie dotrzemy do naszego hotelu w Cabanaconde. Po odświeżeniu się zjemy śniadanie i rozpoczniemy kilkugodzinny przejazd do naszego hotelu w Puno (3,810 m), gdzie dojedziemy późnym popołudniem. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 6. Wyspy Uros - Chivay/Dolina Rio Colca. Po śniadaniu wyprawa łodzią do słynnych Indian Uros, żyjących na pływających wyspach trzcinowych na jeziorze Titicaca. Jezioro Titicaca jest położone wysoko w Andach na granicy Peru i Boliwii i jest największym i najwyżej położonym żeglownym jeziorem na świcie. Wody jeziora porośnięte są rodzajem trzciny zwanej totora, która jest powodem niezwykłości tego miejsca. Totora ma długie i gęste korzenie, które łączą się ze sobą tworząc stabilną platformę, po której można chodzić. Właśnie ten fakt wykorzystali Indianie Uros do budowania wysp i domów. Indianie Uros są bardzo gościnni, z czego skorzystamy, by dowiedzieć się, jak żyją na co dzień. Po lunchu (we własnym zakresie) pojedziemy do ruin tajemniczych grobowców Indian Sillustani, zbudowanych na kształt kominów. Najwyższe mają wysokość 12 metrów. To słynne "chullpas" - kamienne wieże w których chowano dostojników. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
Dzień 7. Puno - Cuzco. Śniadanie. Od rana całodzienny przejazd do Cuzco przez Świętą Dolinę Inków rzeki Urubamba. Po przejechaniu przełęczy La Raya zjemy lunch i pojedziemy dalej do wioski Raqchi, gdzie zobaczymy ruiny potężnego klasztoru Boga Wirakocha oraz kamienne spichlerze za czasów Inków. Następnie wizyta kościele w Andahuaylillas, który ze względu na jakość znajdujących się w nim dzieł sztuki reklamowany jest jako Kaplica Sykstyńska Andów. Mimo, że z zewnątrz nie wygląda imponująco, jego wnętrze pokazuje, że zasługuje na swoją sławę. Kolacja (we własnym zakresie) i nocleg w hotelu w Cuzco.
Dzień 8. Cuzco - Chincheros - Muray/Maras - Ollaytantambo - Aguas Calientes. Po śniadaniu rozpoczęcie całodniowej wycieczki. Przejazd do wioski Chincheros, gdzie zobaczymy, jak Indianki tkają przepiękne makaty i szale z naturalnych produktów roślinnych i zwierzęcych. W Maras zachwycą tarasy solne. To setki niewielkich basenów z płaskim dnem, gdzie rozprowadza się wodę dopływającą z gór siecią niewielkich kanalików. Do basenu wpuszcza się tyle wody, by pokryła całą równą powierzchnię na głębokość kilkunastu centymetrów. Woda pod wpływem temperatury i słońca wyparowuje, a na dnie zbiornika pozostaje odparowana sól. Po jej wybraniu cykl zostaje powtarzany. Stąd pojedziemy do unikatowego miasteczka Ollaytantambo, innego niż wszystkie inkaskie ruiny, bo niewielkiego i malowniczego. Kamienna zabudowa domów i wąskich ulic, kanałów i murów sprawia, że wygląda jak scenografia z bajki. Następnie półtoragodzinny przejazd pociągiem do stacji Aguas Calientes, leżącej u podnóża Machu Picchu. Kolacja i nocleg w hotelu.
Dzień 9. Machu Picchu - Cuzco. Bo wczesnym śniadaniu wyjazd w kierunku Machu Picchu i rozpoczęcie pieszego podejścia do Inti Punku - Bramy Słońca, celem zobaczenia wschodu słońca nad ruinami tego tajemniczego miasta. Została ona wycięta z kamiennego bloku o wysokości niemal trzech metrów i szerokości czterech metrów. Zdobi ją fryz o skomplikowanej symbolice z odniesieniami mitologiczno-kosmologicznymi, a centralną postacią jest wizerunek bóstwa utożsamianego współcześnie z bogiem Wirakoczą. Następnie przez trzy godziny zwiedzać będziemy całe miasto rozpoczynając od tzw. strażnicy, skąd rozpościera się wspaniały widok. Dalej przejście przez wszystkie sektory miasta i możliwość podziwiania jego unikatowej architektury. W Ollaytantambo zjemy kolację i pojedziemy do hotelu w Cuzco, do którego dotrzemy w późnych godzinach wieczornych.
Dzień 10. Cuzco - Lima. Po śniadaniu czas wolny. W południe przejazd na lotnisko w Cuzco i przelot do Limy. Po przylocie i odebraniu bagażu przejście na część międzynarodową celem odprawy na dalszy etap podróży.
Dzień 11. Warszawa. Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.

WAŻNA INFORMACJA: Powyższy wyjazd wymaga dobrej sprawności fizycznej z uwagi na wysokości, na jakich klient będzie przebywać (powyżej 3000 m n.p.m.)

Cena zawiera:
- Przelot Warszawa - Lima - Warszawa z przesiadką w porcie europejskim
- OpĹ
aty lotniskowe
- Ubezpieczenie KL, NNW
- Wszystkie przeloty lokalne wewnątrz Peru
- Noclegi w hotelach 3* i 3+*
- Większość wyżywienia (śniadania, 6 kolacji, 2 obiady)
- Prywatny transport
- Realizacja wyprawy wg ułożonego programu
- Obsługa polskojęzycznego pilota
Cena nie zawiera:
- obowiązkowa opłata za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługa lokalnych przewodników, serwis miejscowego agenta, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 280 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
- Dopłata do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
- opłata wylotowa w wysokości 42 USD (przelot lokalny 9 USD, wylot z Peru 33 USD)
- Usługi niewymienione w programie
Wizy:
Wizy nie są wymagane, podstawą wjazdu jest polski paszport ważny min. 6 miesięcy.

Obsługa:
w jęz. polskim
zamknijPeru ExpressPeru Expresshotel 3.0 gwiazdkowy

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Peru Express

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj