Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Peru Express z Boliwi?hotel 3.0 gwiazdkowy

Zdaniem Ecco Travel:

Dzień 1. Przylot do Limy z Polski. Całodzienny przelot z Warszawy przez lotnisko w Europie. Przylot do Limy w godzinach wieczornych. Powitanie przez naszego przewodnika i transfer do hotelu w centrum Limy/Miraflores. Powitalny drink.Dzień 2. Lima. Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie. Zobaczymy c...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Ecco Travel


Dzień 1. Przylot do Limy z Polski. Całodzienny przelot z Warszawy przez lotnisko w Europie. Przylot do Limy w godzinach wieczornych. Powitanie przez naszego przewodnika i transfer do hotelu w centrum Limy/Miraflores. Powitalny drink.
Dzień 2. Lima. Po śniadaniu rozpoczniemy zwiedzanie. Zobaczymy całe kolonialne centrum miasta z Plaza de Armas i stojącą przy nim Katedrą, w której znajduje się sarkofag Francisco Pizarro. Ślady Polaków zobaczymy przy pomniku polskich inżynierów i w kolonialnym centrum, a także na placu głównym "Plaza de Armas". Zwiedzimy również słynne Muzeum Archeologiczne, aby zapoznać się z bogatą historią Peru. Wieczorem powitalna kolacja i zapoznanie z programem wycieczki.
Dzień 3. Lima - Cuzco. Wcześnie rano przejazd na lotnisko i przelot do Cuzco. Powitanie przez lokalnego przewodnika i przejazd do hotelu w centrum miasta. Czas na aklimatyzację do wysokości 3300 m.n.p.m; O 12:00 rozpoczniemy zwiedzanie historycznego Cuzco - byłej stolicy Imperium Inków. W kolonialnym centrum zobaczymy Katedrę i świątynie Qorikancha, na której zbudowano klasztor. Poza miastem zobaczymy ruiny twierdzy Sacsayhuaman, Kenko i Tambomachay. Wieczorem kolacja w restauracji z występem folklorystycznym.
Dzień 4. Machu Picchu. Całodniowa wycieczka rozpocznie się bardzo wcześnie rano od 2-godzinnego przejazdu autobusem na stację kolejową do miasteczka Ollantaytambo, skąd pojedziemy 2,5 h specjalnym pociągiem do Machu Picchu. Cały dzień na zwiedzanie tajemniczych ruin Machu Picchu z lokalnym przewodnikiem. Zwiedzanie rozpoczniemy od wejścia na tzw. strażnicę, skąd rozpościera się wspaniały widok na to tajemnicze miasto-ruiny. Następnie przejdziemy przez wszystkie sektory miasta podziwiając jego unikatową architekturę i całą konstrukcje na zboczu góry. Późnym popołudniem dotrzemy do stacji kolejowej i rozpoczniemy powrotną podróż do Cuzco. Zakwaterowanie i kolacja w naszym hotelu.
Dzień 5. Cuzco - Puno - Święta Dolina Inków Urubamba. Cały dzień przeznaczony na przejazd autokarem do Puno przez Świętą Dolinę Inków rzeki Urubamba. Zatrzymamy się w miasteczku Andahuaylillas, gdzie w miejscowym kościele znajduje się unikalna na skalę światową kaplica z bogatymi rzeźbami i malowidłami, zwana "Peruwiańska kaplicą Sykstyńską". Następnie staniemy w wiosce Raqchi, gdzie znajdują się ruiny potężnego klasztoru Boga Wirakocha oraz kamienne spichlerze z czasów imperium Inków. Południowy posiłek zjemy w turystycznej restauracji i po krótkim odpoczynku pojedziemy dalej, aby po przejechaniu przełęczy La Raya 4313 m n.p.m. dojechać do Juliaca, a następnie do Puno - stolicy całego departamentu. Przez ostatnią godzinę pojedziemy brzegiem jeziora do Puno - drogą, którą zaprojektowali i zbudowali w 1878 dwaj inż. Władysław Kluger i Edward Habich. Zakwaterowanie w hotelu nad samym brzegiem jeziora.
Dzień 6. Puno - Copacabana - La Paz. Po wczesnym śniadaniu rozpoczniemy przejazd do Copacabana w Boliwii. Pojedziemy (ok. 3h) wzdłuż jeziora Titicaca i po przekroczeniu granicy do Boliwii wjedziemy do miasteczka Copacabana, w którym znajduje się słynne sanktuarium z cudowną figurką Matki Boskiej z Copacabana - patronki Boliwii. Po zwiedzeniu sanktuarium przejedziemy (4h) do La Paz. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta.
Dzień 7. La Paz. Po śniadaniu całodzienne zwiedzanie La Paz, największego miasta Boliwii. Zobaczymy m.in.: Katedrę, Kościół Św. Franciszka, Gmach Rządu i Kongresu oraz słynną kolonialną ulicę Calle Jaen wraz z muzeum instrumentów muzycznych. Po lunchu zwiedzanie słynnej Księżycowej Doliny oraz targowiska czarownic, gdzie można nabyć przeróżne talizmany i amulety. Wolny czas na zakup pamiątek. Nocleg w hotelu w La Paz.
Dzień 8. La Paz - Ruiny Tiahuanaco - Puno. Po wczesnym śniadaniu wyjazd z La Paz i zwiedzanie słynnych ruin Tiahuanaco - legendarnego miejsca narodzin Imperium Inków pod Bramą Słońca. Jest to jedno z najważniejszych archeologicznych kompleksów Ameryki Południowej. Zachowały się tutaj ruiny monumentalnych budowli: Brama Słońca, kamienna piramida Akapana czy Pałac Kalasasaya. Miejsce to było stolicą istniejącego blisko 2000 lat Imperium Tiahuanaco-Wari. Lunch w pobliskiej restauracji. Kontynuujemy przejazd do miasteczka Desaguadero, gdzie przekroczymy granicę z Peru. Nocleg w hotelu w Puno.
Dzień 9. Puno - Wyspy Uros - Chivay/Dolina Rio Colca. Po śniadaniu wyprawa łodzią do słynnych Indian Uros, żyjących na pływających wyspach trzcinowych na jeziorze Titicaca. Po powrocie do portu odwiedzimy muzeum - statek parowy sprowadzony w 1883 r. przez inż. Władysława Folkierskigo. To dzięki temu Titicaca zostało uznane za najwyżej położone żeglowne jeziora świata. Po lunchu w hotelu pojedziemy do Chivay w Dolinie Rio Colca. Przejedziemy przez "altiplano" na wysokości 4500 m oraz rezerwat przyrody "agua blanca". Po przyjeździe do Chivay (3630 m), zakwaterowanie w lokalnym hotelu. Kolacja i nocleg.
Dzień 10. Kanion Colca - Cruz del Condor - Chivay - Arequipa. Wcześnie rano przejazd w dół Doliny Rio Colca do początku kanionu. Cała dolina wypełniona jest polami tarasowymi z systemem ziemnych kanałów wodnych zbudowanych w czasach pre-Inkaiskich. Początek Kanionu Colca o nazwie "Cruz del Condor". Tutaj podziwiać będziemy latające poniżej, wewnątrz kanionu ogromne kondory. Przejedziemy do następnego punktu widokowego o nazwie "Mirador Tapay". Po zobaczeniu tego fragmentu kanionu, w którym widać miejsce, z którego w dniu 18 Maja 1981 roku polscy kajakarze rozpoczęli dzisiaj już historyczny spływ Rio Colca, odkrywając najgłębszy Kanion na Ziemi, rozpoczniemy powrotną podróż do Chivay, a następnie do Arequipy. Zakwaterowanie w hotelu w centrum miasta.
Dzień 11. Arequipa - Lima. Od rana rozpoczniemy zwiedzanie Arequipy (2346 m), zwanej "białym miastem", której ulice zostały zaprojektowane przez inż. Ernesta Malinowskiego. Zobaczymy między innymi Katedrę, Kościół La Compania oraz słynny klasztor St. Catalina. Czas na zakupy. Po południu przelot do Limy i transfer na lotnisko. Zakończenie programu i wylot do Polski.
Dzień 12. Warszawa. Przylot na lotnisko Chopina w Warszawie.
Cena zawiera:- Przelot Warszawa - Lima - Warszawa z przesiadką w porcie europejskim
- Opłaty lotniskowe
- Ubezpieczenie KL, NNW
- Wszystkie przeloty wewnątrz Peru
- Noclegi w hotelach 3* i 3*+
- WyĹźywienie zgodnie z programem
- Prywatny transport z lokalnymi przewodnikami oraz pilotem z językiem polskim
- Realizacja wyprawy wg ułożonego programu
- Obsługa polskojęzycznego pilota
Cena nie zawiera:
- Usług niewymienionych w programie
- Obowiązkowej opłaty za wstępy do zwiedzanych obiektów, obsługę lokalnych przewodników, zwyczajowe napiwki, bilety kolejowe i inne opłaty lokalne w wysokości ok. 560 USD na osobę jako pakiet płatny lokalnemu kontrahentowi (pilotowi) na miejscu wycieczki,
- Dopłaty do pokoju jednoosobowego, albo do tańszej opcji "podróżujący samotnie" (uczestnik może być dokwaterowany do innej osoby tej samej płci) - w przypadku realizacji dokwaterowania w ramach opcji "podróżujący samotnie", dopłata zostanie anulowana
Chyba że pozostałe postanowienia umowy stanowią inaczej.
Wizy:
Wizy nie są wymagane, podstawą wjazdu jest polski paszport ważny min. 6 miesięcy.

Obsługa:
w języku polskim.
zamknijPeru Express z Boliwi?Peru Express z Boliwi?hotel 3.0 gwiazdkowy

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Peru Express z Boliwi?

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj