Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Wiedeń I Dolina Wachau - Latohotel 3.0 gwiazdkowy

Zdaniem Exim Tours:

PROGRAM WYCIECZKI Dolina Wachau to unikalne widoki, architektoniczne perełki i kulturowe dziedzictwo - z powodu tych atutów została wpisana na listę UNESCO. Program oprócz zwiedzania cesarskiego Wiednia zawiera rejs malowniczym Dunajem przez winną Dolinę Wachau. 1 DZIEŃ Zbiórka i wyjazd z Polski zgod...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Exim Tours

PROGRAM WYCIECZKI

Dolina Wachau to unikalne widoki, architektoniczne perełki i kulturowe dziedzictwo - z powodu tych atutów została wpisana na listę UNESCO. Program oprócz zwiedzania cesarskiego Wiednia zawiera rejs malowniczym Dunajem przez winną Dolinę Wachau.
1 DZIEŃ
Zbiórka i wyjazd z Polski zgodnie z wybraną opcją (miejsca i godziny wyjazdów zawarte są na stronie www.eximtours.pl). Przyjazd do Wiednia, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja wg wykupionej opcji. Nocleg. W miarę możliwości czasowych, dla chętnych fakultatywny wyjazd„Wiedeń nocą”, podczas którego będą mogli się Państwo przyjrzeć
jednej z najpiękniejszych stolic europejskich o romantycznej, wieczornej porze, wypić kawę po wiedeńsku, zapoznać się z miastem.
2 DZIEŃ
Śniadanie, a po nim całodzienne zwiedzanie Wiednia, które rozpoczniemy od Ringstrasse - okazałego bulwaru powstałego pod koniec XIX wieku. Obecnie jest to jedna z najbardziej reprezentacyjnych ulic stolicy Austrii. Warta zobaczenia jest bogata zabudowa przy Ringstrasse opera, Teatr Zamkowy, parlament, Nowy Ratusz, Muzeum Historii Sztuki i uniwersytet. Dalej spacer po starówce poprzez najelegantsze ulice, areał Hofburga - dawna zimowa rezydencja Habsburgów, zachwycające dziedzińce - aż do katedry św. Szczepana - dumy i jednego z symboli miasta. Zbudowana w XIII wieku nosi
liczne cechy stylu gotyckiego i barokowego. W jej wnętrzu kryje się monumentalny grobowiec Fryderyka III oraz kilkanaście barokowych ołtarzy, z których najbardziej znanym jest ten z obrazem przedstawiającym męczeńską śmierć św. Szczepana. Następnie czas wolny. Po nim spacer zaułkami miasta, reprezentacyjnymi deptakami starówki, oglądanie kamienic, kościoła i zakonu krzyżackiego, domu Mozarta oraz dzielnicy greckiej. Wjazd na wzgórze Kahlenberg, gdzie znajduje się kościół Św. Józefa z kaplicą Jana III Sobieskiego. Obiadokolacja wg wykupionej opcji i nocleg.
3 DZIEŃ
Śniadanie i drugi dzień zwiedzania Wiednia. Czas na nowoczesną część miasta: Dunaj, budynki ONZ, przejazd koło Prateru, panoramiczne zwiedzanie bajecznego domu Hundertwassera - budynku mieszkalnego będącego przykładem dialogu twórcy z przyrodą. Na tarasach i balkonach domu rośnie wielegatunków roślin. Budynek jest pomalowany
na wiele kolorów, niemożliwością jest znalezienie na jego fasadzie choć jednej linii prostej. Następnie przeniesiemy się do barokowego Wiednia, w którym zachwyci kompleks pałaców Belwederu, ogrody i słynny widok na Stare Miasto. Na zakończenie wizyty w stolicy Austrii, zwiedzanie pałacu Schönbrunn,letniej rezydencji Marii Teresy. W 1996 r. Schönbrunn zostało wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obecny, barokowy wystrój został nadany pałacowi za panowania Marii Teresy. Zespół pałacowy otoczony jest wspaniałym ogrodem w stylu francuskim. Po zwiedzaniu obiadokolacja wg wykupionej opcji i nocleg.
4 DZIEŃ
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Następnie wyjazd wzdłuż Dunaju (Drogą Cesarską) do malowniczej Doliny Wachau. Zwiedzanie rozpoczniemy od wizyty w bajecznym zamku Kreuzenstein. Zamek zbudowany na wysokim wzniesieniu, otoczony murami obronnymi i fosą robi ogromne wrażenie na zwiedzających. Zbudowany został pod koniec XIX w. z fragmentów budowli ściąganych z niemal całej Europy. Następnie udajemy się do Melk, gdzie znajduje się barokowy klasztor Benedyktynów. Do obiektów klasztoru należy m.in. biblioteka gromadząca ok. 100 tys. ksiąg w tym ponad tysiąc rękopisów
średniowiecznych. Po zwiedzeniu wnętrz klasztoru proponujemy podróż statkiem wzdłuż Dunaju (ok. godzinny rejs) podziwiając wzgórza porośnięte winnicami oraz średniowieczne miasteczka. Zwiedzanie Durnstein gdzie znajdują się ruiny zamku z pięknym widokiem na Dunaj. Zamek ten został wsławiony dzięki historii króla angielskiego Ryszarda Lwie Serce, który był tu więziony przez Leopolda V Babenberg. Czas wolny. Wyjazd do Polski. Przyjazd do Polski piątego dnia we wczesnych godzinach porannych.

 

TRASA WYCIECZKI

Trasa wycieczki ok. 1 640 km.
WARSZAWA - WIEDEŃ - KREUZENSTEIN - MELK - DURNSTEIN - WARSZAWA

CENA WYCIECZKI ZAWIERA

• 3 noclegi w pensjonacie lub hotelu 2/3 gwiazdkowym w okolicach Wiednia (pokoje 1 lub 2-osobowe z możliwością dostawki)
• 3śniadania
• przejazd klimatyzowanym autokarem
• ubezpieczenie KL i NW oraz bagażu
• opiekę pilota

DODATKOWO PŁATNE OBOWIĄZKOWO

• pakiet za wstępy do zwiedzanych obiektów i przewodnicy lokalni ok. 125 EUR/os. (przy minimalnej liczbie osób 35)
 

DODATKOWO PŁATNE FAKULTATYWNIE

•„Wiedeń nocą” ok. 25 EUR/os.
• istnieje możliwość dokupienia w biurze 3 obiadokolacji, realizowanych w trakcie zwiedzania (dni realizacji obiadokolacji zawarte są w programie), cena 219 PLN/os.

UWAGI

Program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec zmianie. Uzależnione jest to od czasu przejazdów, godzin otwarcia oraz dostępności zwiedzanych obiektów. Ceny biletów wstępu mogą ulec zmianie.

zamknijWiedeń I Dolina WachauWiedeń I Dolina Wachau - Latohotel 3.0 gwiazdkowy

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Wiedeń I Dolina Wachau - Lato

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj