Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Balkanskie Stolice Wypoczynek+zwiedzanie

Zdaniem Frater:

Dzień 1 Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do Budapesztu lub w okolice granicy węgiersko-serbskiej na obiadokolację i nocleg. Dzień 2 Śniadanie, po którym przejazd do Belgradu - miasta leżącego przy ujściu Sawy do Dunaju. Zwiedzanie twierdzy Kalemegdańskiej i spacer po parku Kalemegdan. ...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Frater

Dzień 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do Budapesztu lub w okolice granicy węgiersko-serbskiej na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, po którym przejazd do Belgradu - miasta leżącego przy ujściu Sawy do Dunaju. Zwiedzanie twierdzy Kalemegdańskiej i spacer po parku Kalemegdan. Odwiedzimy Dom Kwiatów - mauzoleum J.B. Tito. Zobaczymy także naddunajski bastion Kula Nebojsa, cerkiew św. Sawy - jedną z największych świątyń prawosławnych na świecie, budynek Parlamentu i Biały Dwór. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice granicy serbsko- -macedońskiej.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Skopje - stolicy Macedonii, gdzie ujrzymy m.in. meczet Mustafy Paszy, łaźnie Daudy Paszy, cerkiew św. Spasa z XVII w. z przepięknie rzeźbionym ikonostasem, kamienny most na rzece Vardar. Odwiedzimy Dom Pamięci Matki Teresy, w którym można śledzić historię jej życia. Do najważniejszych eksponatów muzeum należą akt urodzenia wydany przez parafię katolicką najświętszego Serca Jezusa, jej sari, odręczny modlitewnik, różaniec i krzyż. Jadąc dalej, zatrzymamy się przy urokliwym Kanionie Matka - niezapomniane widoki. Rejs łodziami kanionem rzeki Treska. Przejazd w okolice Ochrydy na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4 6

Czas wolny na odpoczynek nad pięknym jeziorem Ochrydzkim. Ten największy akwen w Macedonii -liczący 358 km2 powierzchni - rekompensuje Macedończykom brak dostępu do morza. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych. REJS STATKIEM PO JEZIORZE OCHRYDZKIM* do wspaniale położonego na przeciwległym jego krańcu monastyru św. Nauma. To ważny ośrodek prawosławia i życia monastycznego z X wieku z grobem świętego Nauma Ochrydzkiego - jednego z uczestników misji morawskiej i założyciela klasztoru. Po drodze postój w Zatoce Kości i zwiedzanie tzw. "Muzeum na wodzie" stanowiącego rekonstrukcję prehistorycznego osadnictwa palowego istniejącego w tym miejscu ok. 1200-700 r. p.n.e. Po odwiedzeniu klasztoru, w którym według legendy usłyszeć można bicie serca świętego Nauma, wyprawa łódkami do źródeł rzeki Czarny Drin. To niezwykłe miejsce zachwyca głębią zieleni wody oraz bogatą roślinnością. Region Jeziora Ochrydzkiego słynie między innymi z produkcji tzw. Ochrydzkich pereł, z których powstaje unikatowa biżuteria, mogąca stać się ciekawą i niebanalną pamiątką z podróży. Prezentacja biżuterii z pereł z możliwością zakupu. Degustacja lokalnych potraw i czas wolny nad jeziorem (z możliwością plażowania). BITOLA I JEZIORO PRESPA* Przejazd do miasta Bitola i zwiedzanie ruin antycznego ośrodka miejskiego Heraclea Lincestis (bizantyńskiej Pelagonii), założonego prawdopodobnie przez Filipa II Macedońskiego w IV wieku p.n.e. W trakcie spaceru podziwiać można szereg zabytków tego ważnego ośrodka tarożytnego państwa macedońskiego, takich jak m.in. amfiteatr, fundamenty wczesnochrześcijańskich świątyń oraz wspaniałe mozaiki z przełomu V-VI w. Nie mniej interesujące jest centrum miasta, którego największym zabytkiem jest cerkiew św. Dymitra z przepięknym drewnianym ikonostasem - jednym z największych na Bałkanach. Następnie przejazd nad Jezioro Prespańskie do Parku Narodowego Galiczica. To przepięknie położone na pograniczu trzech państw jezioro usytuowane jest w obniżeniu tektonicznym na wysokości 853 m n.p.m, a znane jest przede wszystkim z bogactwa bytującego nad nim ptactwa wodnego, m.in. czapli, kormoranów czy pelikanów. Cena ok. 50 €. WIECZÓR MACEDOŃSKI* - kolacja regionalna w jednej z lokalnych restauracji z pokazem tańców ludowych połączona z zabawą przy muzyce macedońskiej. W trakcie jednego z dni pobytowych, udamy się do Ochrydy - miasta wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zobaczmy m.in. cerkiew św. Zofii z zachowanymi freskami z XI wieku, cerkiew św. Pantelejmona, cerkiew św. Jana z Kaneo, ruiny Bazyliki św. Erazma z IV wieku, antyczny teatr, ruiny twierdzy cara Samuela z X-XI wieku. Każdego dnia - śniadania i obiadokolacje.

Dzień 7

Śniadanie, po którym przejazd do Albanii i zwiedzanie Tirany. Zobaczymy historyczną i współczesną zabudowę pełnej kontrastów stolicy kraju plac Skanderbega, operę, budynek Muzeum Narodowego, liczne meczety, wśród nich m.in. najwspanialszy Ethem Beja, plac Matki Teresy, budynki Uniwersytetu Tirańskiego, most Garbarzy, wieżę zegarową. Następnie zatrzymamy się w miejscowości Kruja. Spacer po mieście. Zobaczymy m.in. zamek z przełomu V i VI w. oraz muzeum legendarnego przywódcy i powstańca Skanderbega. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie, po którym przejazd do stolicy Czarnogóry - Podgoricy. Zobaczymy wzniesioną przez Turków XVIII-wieczną wieżę zegarową, będącą do dzisiaj ozdobą starej części miasta, katedrę Zmartwychwstania Chrystusa - nowy serbski kościół prawosławny, Zamek z przepięknym parkiem oraz most Millennijny. Krótki spacer po placu Republiki. Następnie przejazd do jednego z kurortów na Riwierze Budwańskiej - czas wolny na plażowanie lub spacer. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd wzdłuż wybrzeża czarnogórskiego z przeprawą przez Zatokę Kotorską do kolejnej z bałkańskich stolic - Sarajewa w Bośni i Hercegowinie. Zwiedzanie miasta plac Baščaršija, meczet Gazi Husrev-beja, bazar, Łaciński Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, neomauretańska synagoga, Teatr Narodowy. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg w Sarajewie lub okolicy.

Dzień 10

Śniadanie. Przejazd do Travnika i spacer po mieście, które niegdyś jako siedziba wezyra i centrum bałkańskiego handlu nazywane było "europejskim Istambułem". Zobaczymy m.in. dom rodzinny Ivo Andricia - jedynego jugosłowiańskiego literackiego noblisty, twierdzę z XIII wieku, Malowany Meczet, wieżę zegarową oraz tzw. türbe, czyli grobowce z czasów osmańskich. Następnie odwiedzimy Jajce, które słynie z malowniczego położenia nad dwoma rzekami - niemalże w centrum miasta rzeka Pliva wpada do rzeki Vrbas, tworząc wspaniały 22-metrowej wysokości wodospad, symbol Jajce. W mieście zobaczymy ponadto ruiny średniowiecznej twierdzy, basztę Niedźwiedzią, kościół NMP i klasztor Franciszkanów oraz liczne zabytkowe meczety. Przejazd malowniczą doliną rzeki Vrbas na obiadokolację i nocleg w okolicy miasta Banja Luka.

Dzień 11

Śniadanie. Przejazd do Zagrzebia. Przespacerujemy się po malowniczej starówce Górne Miasto, Kamienna Brama, Krwawy Most, katedra Wniebowzięcia NMP, plac św. Marka. Przejdziemy na centralny plac stolicy Chorwacji - bana Josipa Jelačića, gdzie znajduje się pomnik tego bohatera narodowego. Czas wolny. Przejazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

Dzień 12

Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Zapewniamy

• przejazd komfortowym autokarem • 11 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami, • 11 śniadań, 11 obiadokolacji • opiekę i informację turystyczną pilota • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 10 000 zł na terenie RP

Uwagi

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom • dokument niezbędny dowód osobisty lub paszport • na bilety wstępu, nagłośnienie, opłaty drogowe, wjazdy do miast, parkingi, przewodników lokalnych i inne wydatki programowe - 130 €

zamknijBalkanskie Stolice Wypoczynek+zwiedzanieBalkanskie Stolice Wypoczynek+zwiedzanie

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Balkanskie Stolice Wypoczynek+zwiedzanie

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj