Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Chorwacja Korfu

Zdaniem Frater:

Dzień 1 Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Chorwacji. Dzień 2 Śniadanie, po którym przejazd do Splitu. Zobaczymy pałac cesarza Dioklecjana z przełomu III i IV w. n.e., założony na planie rzymskiego obozu wojskowego z murami i wieżami. Pałac został wpisany na ...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Frater

Dzień 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Chorwacji.

Dzień 2

Śniadanie, po którym przejazd do Splitu. Zobaczymy pałac cesarza Dioklecjana z przełomu III i IV w. n.e., założony na planie rzymskiego obozu wojskowego z murami i wieżami. Pałac został wpisany na Listę UNESCO. Zobaczymy ponadto katedrę św. Domniona, świątynię Jowisza, ratusz miejski, bramy Srebrną, Złotą i Żelazną oraz pozostałości akweduktu. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Neum.

Dzień 3

Śniadanie, po którym przejazd do Dubrownika, słynącego z zabytków, architektury, lokalnej kuchni i życia nocnego. Stare miasto w Dubrowniku w całości zostało wpisane na Listę UNESCO. Na krajobraz architektoniczny starówki, składa się m.in. ponad 20 bastionów i baszt z X-XV w., Pałac Rektorów, Pałac Sponza, archiwum dubrownickie, odwach z wieżą zegarową, gotycki klasztor Franciszkanów, Mala Braća z najstarszą apteką w Europie, gotycki klasztor Dominikanów, barokowy kościół św. Błażeja, klasztor Klarysek, Wielka Studnia Onofria i wiele innych zabytkowych budowli. Przejazd do miejscowości Kotor. Spacer po znajdującym się na liście UNESCO Starym Mieście. Zobaczymy m.in. mury i główną bramę miejską, gotyckie pałace, katedrę św. Tryfona oraz wieżę zegarową z XVI wieku. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Budvy.

Dzień 4

Śniadanie, po którym zwiedzanie Budvy - najnowocześniejszego kurortu Czarnogóry średniowieczna starówka otoczona murami obronnymi, katedra św. Jana, cerkiew św. Sawy i Santa Marija in Punta, pozostałości starożytnych budowli i średniowiecznych kaplic. Przejazd do punktu widokowego, z którego roztacza się przepiękny widok na Święty Stefan - malowniczą miejscowość na półwyspie. Przejazd do Szkodry. Objazd po mieście Teatr Migjeni, kościół Najświętszej Marii Panny, XVIII-wieczny meczet, katedra św. Szczepana oraz zwiedzanie twierdzy Rozafa z pięknym widokiem na miasto i rzekę graniczną Bojanę (Bunę). Przejazd na obiadokolację i nocleg do Tirany.

Dzień 5

Śniadanie. Udamy się na zwiedzanie Tirany. Zobaczymy historyczną i współczesną zabudowę plac Skanderbega z położonym przy nim Narodowym Muzeum Historycznym, prezentującym dzieje kraju od czasów najdawniejszych. Na wschodniej pierzei placu widzimy meczet Ethem Beja, jeden z najstarszych budynków stolicy Albanii. Obok wznosi się Wieża Zegarowa - pochodząca z XIX wieku konstrukcja, służąca dziś za punkt widokowy. Ponadto zobaczymy operę, plac Matki Teresy, budynki Uniwersytetu Tirańskiego, most Garbarzy. Przejazd do Sarandy. Przeprawa na Korfu. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie, po którym całodniowa wycieczka szlakiem najważniejszych i najpiękniejszych miejsc na wyspie Korfu. Wizyta w miejscowości Gastouri. Zobaczymy wspaniały pałac Achillion - Rezydencję Cesarzowej Sisi, który otaczają piękne ogrody z imponującą kolekcją rzeźb. Przejazd do punktu widokowego Kanoni. Następnie przejazd na północno - zachodnie wybrzeże wyspy z jej najpiękniejszą "pięciopalczastą" zatoką Paleokastritsa. Zobaczymy klasztor i kościół Moni Theotokou. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Zwiedzanie miasta Korfu, w którym to najlepiej widoczna jest mozaika kulturowa i architektoniczna wyspy - mieszają się tutaj wpływy greckie, weneckie, francuskie, brytyjskie i bizantyjskie. Centrum stolicy wyznacza Esplanada, czyli główny plac. Spacer po mieście, podczas którego zobaczymy m.in. Starą Twierdzę, Pałac św. Michała i Jerzego, deptak, oraz kościół św. Spirydona, patrona wyspy Korfu, któremu mieszkańcy zawdzięczają spokój i dobrobyt w tym miejscu. Świątynia jest łatwo rozpoznawalna dzięki charakterystycznej czerwonej kopule na szczycie. Przeprawa promowa do Albanii. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do Kruje - słynnej siedziby Skanderbega. Zwiedzimy zamek oraz muzeum legendarnego bohatera i przywódcy, muzeum etnograficzne i orientalny bazar. Czas wolny. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Podgoricy.

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd do Podgoricy - stolicy Czarnogóry. Spacer po Stara Varos - najbardziej wiekowej części miasta. Zobaczymy m.in. wieżę zegarową z XVIII wieku - Sahat Kula, cerkiew świętego Jerzego oraz ruiny grodu Ribnica pochodzące z XII wieku. Udamy się także do nowoczesnej części Podgoricy, gdzie zobaczymy pomnik Nieznanego Żołnierza, most Milenijny oraz Plac Republiki, na którym ulokowanych jest wiele sklepów, restauracji, kawiarni. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 10

Śniadanie, po którym przejazd do Sarajewa. Zwiedzanie miasta plac Baščaršija - główny bazar (targ) miejski z wielowiekową tradycją. Zobaczymy ponadto meczet Gazi Husrev-beja, Łaciński Most - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, neomauretańską synagogę, Teatr Narodowy. Czas wolny. Przejazd do Karlovaca na obiadokolację i nocleg.

Dzień 11

Śniadanie, po którym udamy się do stolicy Chorwacji - Zagrzebia. Przespacerujemy się po Starówce Górne i Dolne Miasto, katedra Wniebowzięcia NMP, plac św. Marka, niegdyś pełniący funkcję handlową, dziś polityczne centrum Chorwacji z budynkami chorwackiego Zgromadzenia, Rządu i Rady Miasta Zagrzebia. Przejdziemy na centralny plac stolicy Chorwacji - bana Josipa Jelačića - ważny punkt turystyczny i główna część strefy pieszej Zagrzebia. Na placu znajduje się znany pomnik Josipa Jelačicia. Pierwotnie posąg ustawiony był przodem w kierunku północnym, aby miecz bana symbolicznie wskazywał Węgry, gdyż w swoim czasie ban silnie opierał się węgierskiej władzy. Przejazd do Budapesztu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 12

Śniadanie, po którym tura objazdowa po stolicy, a zarazem największym mieście Węgier, położonym w północnej części kraju, nad Dunajem. Budapeszt stanowi jedną z najważniejszych metropolii Europy Środkowej a także 8. najludniejsze miasto wśród stolic Europy. Dzisiejszy Budapeszt jest podzielony na 23 dzielnice z własnymi zarządami. Krótki czas wolny. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Zapewniamy

• komfortowy przejazd na całej trasie • 11 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2-os. z łazienkami • 11 śniadań, 11 obiadokolacji • opiekę i informację turystyczną pilota • ubezpieczenie KL+Assistance wraz KL chorób przewlekłych do 20 000 €, NNW do 2 000 € oraz do 10 000 zł w RP

Uwagi

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom • dokument niezbędny dowód osobisty lub paszport • dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 900 zł • na wydatki programowe tj. bilety wstępu,przewodników miejscowych,jak i inne wydatki związane z realizacja programu należy przeznaczyć 140 euro

zamknijChorwacja KorfuChorwacja Korfu

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Chorwacja Korfu

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj