Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Pielgrzymka Do Wloch

Zdaniem Frater:

Dzień 1 Zbiórka uczestników i transfer na lotnisko. Przelot do Rzymu. W zależności od godzin przylotu - zwiedzanie miasta przejazd w okolice Bazyliki św. Pawła za Murami. Bazylika ta podzielona jest na 5 naw za pomocą ustawionych w rzędach 80 kolumn. Wzdłuż górnej krawędzi ścian biegnie pas medalionó...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Frater

Dzień 1

Zbiórka uczestników i transfer na lotnisko. Przelot do Rzymu. W zależności od godzin przylotu - zwiedzanie miasta przejazd w okolice Bazyliki św. Pawła za Murami. Bazylika ta podzielona jest na 5 naw za pomocą ustawionych w rzędach 80 kolumn. Wzdłuż górnej krawędzi ścian biegnie pas medalionów z portretami papieża. Absyda kończąca nawę główną jest ozdobiona mozaiką w stylu bizantyjskim. Ukazano na niej Chrystusa na tronie w otoczeniu świętych Piotra, Andrzeja, Pawła i Łukasza. Następnie udamy się w okolice Via Appia Antica. Zwiedzimy Katakumby św. Kaliksta - część starożytnych rzymskich katakumb, miejsce spotkań i pochówków chrześcijan. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Udamy się do Watykanu. Wizyta w Muzeach Watykańskich. Udamy się do Pinakoteki - zbiór dzieł malarskich i arrasów. Przejście na tzw. dziedziniec Pinii i wejście do galerii Pio Clementino ze zbiorem rzeźb starożytnych, galeria arrasów i map, sala Sobieskiego, Stanze Rafaela - reprezentacyjne apartamenty papieskie oraz kaplica Sykstyńska, gdzie obejrzymy wspaniałe freski - arcydzieła Michała Anioła m.in. Sąd Ostateczny i Stworzenie Adama. Nawiedzenie Bazyliki św. Piotra. W centralnej części kościoła przed kryptą znajduje się ołtarz główny, tzw. papieski, a nad nim wykonany z brązu barokowy baldachim projektu Berniniego. Do naw bocznych przylegają liczne kaplice, w tym kaplica z Pietą Watykańską - rzeźbą Michała Anioła, a obok Kaplica Krucyfiksu. W kaplicy św. Sebastiana pomodlimy się przy grobie św. Jana Pawła II. Następnie udamy się na Lateran. Przejdziemy do bazyliki św. Jana - najważniejszej świątyni kościoła katolickiego, pierwszej i najstarszej bazyliki chrześcijaństwa. Świątynia ta jest katedrą biskupów Rzymu - papieży. Ołtarz główny od góry wieńczy gotycki baldachim, wykonany podczas pontyfikatu papieża Urbana V w 1367 roku. Zobaczymy także Święte Schody i kaplicę San Lorenzo (św. Wawrzyńca). Kolejno udamy się na spacer po Rzymie Starożytnym, zobaczymy m.in. Koloseum (z zewnątrz), Fora Cesarskie, Forum Romanum, Kolumna Trajana, Kapitol, Łuk Konstantyna. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Nawiedzimy Bazylikę Santa Maria Maggiore - Matki Bożej Śnieżnej. Świątynię tą nawiedzał Święty Jan Paweł II 8 grudnia w dzień Niepokalanego poczęcia Najświętszej Marii Panny. To jedna z "Bazylik Większych", która zachowała swoją pierwotną formę. W bogato zdobionym marmurowym wnętrzu na szczególną uwagę zasługują mozaiki z V w. przedstawiające sceny biblijne. Nawiedzimy także kościół św. Praksedy i Sanktuarium NMP Nieustającej Pomocy. Kolejno udamy się na zwiedzanie Rzymu barokowego, zobaczymy plac Navona, Schody Hiszpańskie, fontanna di Trevi. Ciekawą odmiennością od barokowego charakteru tej okolicy będzie starożytny Panteon. Następnie przejazd na Zatybrze, dzielnicę słynącą z niepowtarzalnej atmosfery i małych restauracji ze świetną kuchnią regionalną. Czas wolny. Nawiedzimy kościół Matki Boskiej Zatybrzańskiej. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Cassino. Udamy się na Wzgórze Monte Cassino do opactwa benedyktyńskiego. Zobaczymy zabudowania klasztorne, kościół i bazylikę mieszczącą grób św. Benedykta i św. Scholastyki. Wzgórze z opactwem benedyktyńskim w czasie trwania II wojny światowej było kluczowym punktem obrony niemieckiej "linii Gustawa", zdobyte przez żołnierzy II korpusu. U podnóża klasztoru nawiedzimy cmentarz żołnierzy polskich oraz ich dowódcy gen. Andersa. Przejazd na obiadokolację i nocleg do San Giovanni Rotondo.

Dzień 5

Śniadanie. Nawiedzenie sanktuarium św. Ojca Pio. Poznamy miejsca, w których Święty prowadził pełne dobroci i poświęcenia życie. Nawiedzimy świątynię klasztorną p.w. Matki Bożej Łaskawej, w której przez 52 lata o. Pio spowiadał i sprawował Eucharystię, a także otrzymał stygmaty. Udamy się także do nowego kościoła, w którym od czerwca 2013 roku wystawione jest w kryształowej trumnie ciało o. Pio - czas na modlitwę i zadumę. Przejazd do Monte SantNULL Angelo. Nawiedzenie Sanktuarium św. Michała Archanioła, którego kustoszami od 1996 roku są polscy księża Michaelici. W Świętej Grocie czas na adorację. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do Lanciano - nawiedzimy miejsce pierwszego potwierdzonego Cudu Eucharystycznego. Spacer po centrum miasta, które zachowało swój historyczny charakter. Zobaczymy m.in. kościoły San Agostino i Santa Lucia. Nawiedzimy Katedrę Madonna del Ponte oraz Kościół św. Franciszka - miejsce Cudu Eucharystycznego. Przejazd do małej osady Manoppello, założonej przez Longobardów. Nawiedzimy świątynię Volto Santo z zachowaną chustą św. Weroniki z podobizną Chrystusa. Papież Benedykt XVI odwiedził sanktuarium Volto Santo w dniu 1 września 2006 - była to pierwsza wizyta papieska w Manoppello. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Rzymu.

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Rzymu. Przejazd na lotnisko. Przelot powrotny. Transfer do miejsca zbiórki. Zakończenie pielgrzymki.

Zapewniamy

•przelot w obie strony wraz z opłatami lotniskowymi, •komfortowy przejazd na całej trasie, •transfer z miejsca zbiórki na lotnisko na trasie Bydgoszcz-Gniezno-Poznań i z powrotem •6 noclegów w hotelach***, pokoje 2-os. z łazienkami, •6 śniadań wzmocnionych, 6 obiadokolacji, •opiekę i informację turystyczną pilota, •ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2 000 € i 10 000 zł w RP, •bilety wstępu, nagłośnienie, przewodników lokalnych oraz inne wydatki programowe

Uwagi

• program o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w codziennych Mszach Św. • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom • dokument niezbędny do wyjazdu dowód osobisty lub paszport

zamknijPielgrzymka Do WlochPielgrzymka Do Wloch

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Pielgrzymka Do Wloch

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj