Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Sankt Petersburg

Zdaniem Frater:

Dzień 1 Zbiórka uczestników i wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Szawle. Udamy się na Górę Krzyży, gdzie na niewielkim wzniesieniu znajduje się kilkadziesiąt tysięcy krzyży, przywożonych przez pielgrzymów z całego świata od czasów powstania listopadowego. Przejazd na obiadokolację i n...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Frater

Dzień 1

Zbiórka uczestników i wyjazd we wczesnych godzinach rannych. Przejazd do Szawle. Udamy się na Górę Krzyży, gdzie na niewielkim wzniesieniu znajduje się kilkadziesiąt tysięcy krzyży, przywożonych przez pielgrzymów z całego świata od czasów powstania listopadowego. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie, po którym przejazd na zwiedzanie Rygi. Zobaczymy Stare Miasto kościół św. Piotra z XIII wieku, plac Katedralny, katedra ryska, ratusz, Dom Wagi, Dom Bractwa Czarnogłowych, kamienice - Wielkiej i Małej Gildii, zespół średniowiecznych kamieniczek - "Trzej Bracia", mury obronne z bramą szwedzką i basztą prochową, katedra katolicka, Zamek Kawalerów Mieczowych. Zobaczymy także pomnik Wolności - statuę reprezentującą niepodległość państwa. Odwiedzimy dzielnicę kamienic w stylu secesyjnym, wpisaną na Listę UNESCO. Udamy się do Muzeum Motoryzacji - największego i najstarszego tego typu w krajach bałtyckich, założonego w 1989 roku. Muzeum gromadzi w swoich zbiorach ponad 220 eksponatów, prezentowanych na przestrzeni 3,3 tys. metrów kwadratowych. Zobaczymy m.in. motocykle i auta wyprodukowane na Łotwie (głównie przez Rigas Autobusu Fabrika), samochody i motocykle sprzed II wojny światowej, limuzyny dawnych polityków radzieckich (kolekcja kremlowska), m.in. Rolls-Royce rozbity własnoręcznie przez Leonida Breżniewa w Moskwie w 1980 roku, łotewskie motocykle sportowe oraz wiele innych pojazdów zabytkowych i specjalnych. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Tallinna. Zobaczymy dolne i górne Stare Miasto - Wzgórze Toompea, Parlament, cerkiew Aleksandra Newskiego, gotycką katedrę NMP, średniowieczne obwarowania miejskie z basztami "Długi Herman", "Gruba Małgorzata", rynek Starego Miasta, ratusz, renesansowy Dom Bractwa Czarnogłowych, Wielka Gildia Kupiecka. Czas wolny. W miarę możliwości czasowych miłośnikom przyrody proponujemy spacer po wczesnoklasycystycznym zespole pałacowo- -parkowym, dawnej rezydencji Piotra I Wielkiego. Obiadokolacja i nocleg w Tallinnie lub okolicy.

Dzień 4

Śniadanie. Przejazd do Sankt Petersburga. Nawiedzimy kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Zwiedzanie kościoła i podziemi, w których w 1798 roku umieszczono sarkofag z doczesnymi szczątkami ostatniego króla Polski - Stanisława Augusta Poniatowskiego. Tura objazdowa zwiedzania miasta pałac marmurowy, sobór Zmartwychwstania Pańskiego "Okrwawiony Zbawiciel", plac Sztuki z pomnikiem Aleksandra Puszkina. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Udamy się do Twierdzy Pietropawłowskiej. Zwiedzimy sobór św. Piotra i Pawła - nekropolię rosyjskich imperatorów, pomnik Piotra I oraz najstarszą część twierdzy - Bramę św. Piotra. Następnie przejazd do Peterhofu - letniej rezydencji Piotra I. Podziwiać będziemy Wielki Pałac, kanał morski oraz Wielką Kaskadę - grupę fontann o bardzo wyszukanych kształtach. Przespacerujemy się po ogromnym dolnym parku z licznymi obiektami architektury ogrodowej. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzimy część ekspozycji muzealnych Ermitażu - najwspanialszej kolekcji dzieł sztuki na świecie. W ciągu dwóch i pół wieku, zgromadzono tu około 3 milionów dzieł sztuki i innych eksponatów historycznych. Zobaczymy plac pałacowy z kolumną Aleksandra I oraz (z zewnątrz) Pałac Zimowy, budynek sztabu generalnego, a także pozostałe obiekty Ermitażu. Następnie zobaczymy plac i sobór św. Izaaka, sobór kazański z cudowną ikoną Matki Boskiej Kazańskiej - wybudowany w latach 1801-1811, wzorowany na Bazylice św. Piotra na Watykanie. Spacer Newskim Prospektem - centrum handlowo-kulturalnym Sankt Petersburga, czas wolny. Powrót na obiadokolację i nocleg. Wieczorem dla chętnych tura objazdowa "Sankt Petersburg nocą".

Dzień 7

Śniadanie. Udamy się do Pawłowska, gdzie zobaczymy zespół pałacowo-parkowy Pawła I. Następnie obejrzymy Carskie Sioło - Pałac Katarzyny, wielką komnatę tronową, salę galerii obrazów, jadalnię malinową i rycerską, a w szczególności zrekonstruowaną bursztynową komnatę. Spacer po ogrodach przypałacowych. Przejazd w okolice Pskowa na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie Pskowa mury obronne, Kreml i cerkiew św. Trójcy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Wilna.

Dzień 9

Śniadanie. Zwiedzanie Wilna, w którym przeplatają się trzy kultury litewska, polska i białoruska. Spacer po Starówce Ostra Brama z kaplicą Matki Bożej Ostrobramskiej, klasztor Bazylianów, klasycystyczna Archikatedra, Pałac Wielkich Książąt Litewskich. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie pielgrzymki w późnych godzinach wieczornych.

Zapewniamy

• komfortowy przejazd na całej trasie • 8 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami • 8 śniadań, 8 obiadokolacji • opiekę i informację turystyczną pilota • ubezpieczenie KL+Assistance wraz KL chorób przewlekłych do 30 000 € w Rosji, 20 000 € na Litwie, w Łotwie, w Estonii, NNW do 2 000 € oraz do 10 000 zł w RP • wizę turystyczną do Rosji wraz z opłatami • bilety wstępu, nagłośnienie, przewodników lokalnych, parkingi i inne wydatki programowe należy przeznaczyć ok. 180€

Uwagi

• wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom • dokument niezbędny do wyjazdu paszport (ważny minimum 6 misięcy od daty powrotu)

zamknijSankt PetersburgSankt Petersburg

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Sankt Petersburg

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj