Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Siedem Stoloc

Zdaniem Frater:

Dzień 1 Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do Czech na obiadokolację i nocleg. Dzień 2 Śniadanie. Przejazd do położonej nad Dunajem stolicy Austrii. Objazd Ringiem - reprezentacyjną arterią Wiednia. Zobaczymy gmach Opery Narodowej, neogotycki kościół Wotywny, uniwersytet, Teatr Zamkowy, ...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Frater

Dzień 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem przejazdów. Przejazd do Czech na obiadokolację i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Przejazd do położonej nad Dunajem stolicy Austrii. Objazd Ringiem - reprezentacyjną arterią Wiednia. Zobaczymy gmach Opery Narodowej, neogotycki kościół Wotywny, uniwersytet, Teatr Zamkowy, ratusz z parkiem, gmach Parlamentu, Pałac Sądownictwa, pałac Marii Teresy z pomnikiem, Muzeum Sztuk Pięknych i Muzeum Przyrodnicze (z zewnątrz), Karlsplatz kościół św. Karola Boromeusza, Schwarzenbergerplatz z Pałacem Schwarzenbergów, Belweder - unikatowy przykład rezydencji książęcej. Spacer malowniczymi uliczkami wiedeńskiej starówki. Zobaczymy gotycką katedrę św. Szczepana, plac Graben, otoczony bogatymi pałacami z Kolumną Morową, dziedzińce cesarskiej rezydencji Hofburg. Przejazd na Wzgórze Kahlenberg ze wspaniałą panoramą Wiednia. To właśnie z tego miejsca w 1683 roku król Polski Jan III Sobieski dowodził podczas zwycięskiej bitwy o Wiedeń z Turkami. Zobaczymy "Sanktuarium Pielgrzymów Polskich" - kościół św. Józefa. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do Bratysławy. Zwiedzanie miasta katedra pw. św. Marcina - najcenniejszy zabytek architektury Słowacji, Pałac Arcybiskupi, kościół i klasztor Franciszkanów, Zamek Królewski, stary ratusz, Wieża i Brama Michalska. Przejdziemy przez plac Hviezdoslava, gdzie podziwiać będziemy Słowacki Teatr Narodowy. Następnie zobaczymy Pałac Mirbacha i Grassalkovichów; panorama miasta ze Wzgórza Zamkowego. Czas wolny. Przejazd do Budapesztu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Zwiedzanie Budapesztu, nazywanego już od czasów średniowiecza "Wodnym Miastem". Zobaczymy Wzgórze Zamkowe - najbardziej reprezentacyjne miejsce w Budzie zwiedzanie dziedzińców zamkowych, malowniczej baszty Rybackiej oraz kościoła koronacyjnego Matyasa pw. NMP. Z Góry Gellerta podziwiać będziemy panoramę miasta zakola rzeki, mosty, monumentalne budowle, Wzgórza Budańskie i przedmieścia Pesztu. Zobaczymy cytadelę i pomnik Wyzwolenia. Kolejno udamy się do dzielnicy Peszt. Zobaczymy m.in. Bazylikę św. Stefana - największą świątynię Budapesztu, Operę, most Łańcuchowy, aleję Andrassyego, Parlament - jeden z największych budynków parlamentarnych na świecie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd do Zagrzebia. Zwiedzanie stolicy Chorwacji. Zobaczymy charakterystyczne wąskie, brukowane uliczki, ukwiecone kawiarenki i bramy pałacyków ozdobionych dekoracyjnymi kratami. Spacer po mieście Górne i Dolne Miasto. Zwiedzimy katedrę Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, odbudowaną w 1880 roku w stylu neogotyckim. Zobaczymy ponadto plac św. Marka, Kamienną Bramę z ocalałym z wielkiego pożaru w 1731 roku obrazem Matki Bożej z Kamiennej Bramy. Przejdziemy na centralny plac stolicy Chorwacji - bana Josipa Jelačića, gdzie znajduje się pomnik tego bohatera narodowego. Obiadokolacja i nocleg w Zagrzebiu lub okolicy.

Dzień 6

Śniadanie. Przejazd do stolicy Słowenii - Lublany. Spacer po urokliwie położonej nad rzeką Ljubljanicą starówce plac słoweńskiego poety Franca Prešerena, Smoczy Most, Most Potrójny, kolumnada Plečnika, katedra św. Mikołaja. Kontynuacja podróży do Triestu. Zobaczymy najciekawsze zabytki m.in. katedrę św. Justyna, pozostałości bazyliki z czasów rzymskich, zamek, pałace, Fontannę Czterech Kontynentów, pomnik Karola VI. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7

Śniadanie. Przejazd do Wenecji. To historyczne miasto urzeknie nas swym romantycznym klimatem już w czasie rejsu po niespotykanym ekosystemie jakim jest laguna wenecka. Tramwajem wodnym dopłyniemy do historycznego centrum. Zobaczymy m.in. Plac św. Marka, Naczelną Siedzibę Republiki Weneckiej - Pałac Dożów (z zewnątrz), Most Westchnień, Bazylikę św. Marka, dzwonnicę, wieżę zegarową oraz najpiękniejszy most Rialto. Spacer średniowiecznymi uliczkami miasta. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 8

Śniadanie. Przejazd do Vaduz - stolicy małego alpejskiego kraju - Liechtensteinu. Zobaczymy m.in. starówkę, wzniesiony w latach trzydziestych XX-tego wieku Ratusz Miejski, monumentalny Zamek Vaduz, budynek parlamentu, XIX - wieczną neogotycką katedrę św. Floriana, w której podziemiach znajduje się krypta grobowa arcyksiążąt. Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolice Augsburga.

Dzień 9

Śniadanie. Przejazd do Pragi. Udamy się na Hradczany - "królewską" dzielnicę na zachodnim brzegu Wełtawy zobaczymy Pałac Czerninów, następnie Zamek Praski katedrę św. Wita ze słynnymi Złotymi Wrotami, Stary Pałac Królewski z Salą Władysławowską, bazylikę i klasztor św. Jerzego, legendarną Złotą Uliczkę - szereg maleńkich, kolorowych domków, dobudowanych w XVI wieku do wnęk murów obronnych Zamku Praskiego. Początkowo mieszkali w nich strzelcy zamkowi, później rzemieślnicy, handlarze a z czasem biedota i cyganeria. Wśród rzemieślników byli m.in. złotnicy, od których nazwę przyjęła uliczka - Zlatnicka. Zobaczymy ponadto Belweder - Letni Pałac Królowej Anny i ogrody zamkowe. Przejście do dzielnicy Mała Strana, gdzie zachwycimy się pięknymi barokowymi pałacami, uroczymi ogrodami i malowniczymi kamieniczkami. Kolejno rejs po Wełtawie. Obiadokolacja i nocleg w Pradze lub okolicach.

Dzień 10

Śniadanie. Dalsze zwiedzanie miasta. Przejdziemy mostem Karola w stronę Rynku Staromiejskiego. Jest to jeden z najstarszych zachowanych mostów kamiennych świata. Do 1741 roku był jedynym mostem na Wełtawie w mieście. Most jest obecnie otwarty tylko dla ruchu pieszego, choć dawniej kursował po nim tramwaj konny, w latach 1905-1908 tramwaj elektryczny, a do 1965 ruch samochodowy. Zobaczymy gotycki ratusz z wieżą zegarową i słynnym zegarem Orlojem, zabytkowe kamienice z gotyckimi i renesansowymi fasadami. Zobaczymy kościół gotycki NMP przed Tynem, Pałac Goltz - Kinskych, nowy ratusz, parlament, Muzeum Narodowe. Wyjazd w drogę powrotną. Zakończenie wycieczki w późnych godzinach wieczornych.

Zapewniamy

• komfortowy przejazd na całej trasie • 9 noclegów w hotelach **/***, pokoje 2-3 os. z łazienkami • 9 śniadań, 9 obiadokolacji • opiekę i informację turystyczną pilota • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 2000 €, do 10 000 zł w RP

Uwagi

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom • dokument niezbędny dowód osobisty lub paszport • dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 720 zł • na wydatki programowe tj. bilety wstępu,przewodników miejscowych,jak i inne wydatki związane z realizacja programu należy przeznaczyć 110 euro

zamknijSiedem StolocSiedem Stoloc

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Siedem Stoloc

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj