Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.
zamknij

Smaki Gruzji

Zdaniem Frater:

DZIEŃ 1 Zbiórka uczestników na lotnisku. Rozdanie biletów, odprawa. Wylot do Gruzji. DZIEŃ 2 Przylot na lotnisko w Tbilisi. Przejazd do hotelu. Czas na odpoczynek i śniadanie. Następnie udamy się na zwiedzanie Tbilisi, stolicy i największego miasta Gruzji, położonego nad rzeką Kurą. Powstało w V wiek...

Przeczytaj pełen opis oferty

Terminy i ceny

Data wyjazduDługość pobytuTransportMiejsce wyjazduLiczba osóbWyżywienieCena
Nie wiesz, który termin zarezerwować?Zadzwoń do nas! 801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Opis oferty wg: Frater

DZIEŃ 1 Zbiórka uczestników na lotnisku. Rozdanie biletów, odprawa. Wylot do Gruzji. DZIEŃ 2 Przylot na lotnisko w Tbilisi. Przejazd do hotelu. Czas na odpoczynek i śniadanie. Następnie udamy się na zwiedzanie Tbilisi, stolicy i największego miasta Gruzji, położonego nad rzeką Kurą. Powstało w V wieku naszej ery za panowania Vakhtang Gorgasali, gruzińskiego króla Kartli (Iberia). Zwiedzimy Starówkę, zaczynając od świątyni Metechi, urokliwie położonej na wyniosłej skale pionowo opadającej do wód rzeki Mtkwari. Została zbudowana w XIII wieku za panowania króla Dymitra II. Następnie zwiedzimy Twierdzę Narikala - jedną z najstarszych fortyfikacji w Tbilisi, powstałą w IV wieku. Twierdza, składająca się z dwóch otoczonych murem części, jest usytuowana na stromym wzgórzu pomiędzy łaźniami siarkowymi i ogrodami botanicznymi. Na niższym dziedzińcu znajduje się odrestaurowany kościół św. Mikołaja. Ponadto zobaczymy pomnik Matki Gruzji - 20-metrowy posąg kobiety wykonany z aluminium, bazylikę Anczyschati, Katedrę Sioni z XII w., synagogę oraz najstarszą dzielnicę miasta - Abanotubani (tu znajdują się znane łaźnie siarkowe, które zawsze były i są wizytówką części miasta Tbilisi, bardzo popularne wśród turystów i mieszkańców miasta). Przejazd aleją Rustawelego. Obiadokolacja w restauracji połączona z lokalnym programem folklorystycznym (gruzińska supra). Nocleg w Tbilisi.

Dzień 3

Śniadanie, po którym przejazd do klasztoru w Bodbe, gdzie jest pochowana św. Nino (IV w). Kontynuacja podróży do Kachetii - "kraju winnego" w Gruzji. Uprawiane są tutaj setki rodzajów winorośli, a każda wioska posiada własną, szczególną odmianę. Zwiedzanie "miasta wiecznej miłości" - Sighnaghi - małej miejscowości położonej na wzgórzu, w środku rozległej winnej równiny. Podziwianie pięknych widoków z wzniesienia. Następnie przejazd do Weliscyche. Zwiedzanie winiarni, obiad z możliwością degustacji dwóch rodzajów wina i wódki. Kontynuacja podróży do Tsinandali, gdzie zwiedzimy pałac oraz ogród wybitnego gruzińskiego myśliciela - Aleksandra Czawczawadzego. Powrót na nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Wyjazd do Mcchety - pierwszej stolicy i absolutnego centrum religijnego Gruzji. Zwiedzanie Monastyru Dżwari (VI w.) i Katedry Sweti Cchoweli (XI w.), gdzie wg legendy znajduje się szata Chrystusa. Katedra stanowiła w ciągu wielu stuleci miejsce koronacji i wiecznego spoczynku władców Gruzji oraz siedzibę najwyższych władz Gruzińskiego Prawosławnego Kościoła Apostolskiego. Mccheta z jej zabytkami jest wpisana na liście UNESCO. Przejazd do miasteczka Kazbegi, głównego miasta w regionie Khewi. Samochodami terenowymi udamy się pod klasztor Świętej Trójcy, położony na wzgórzu, na wysokości 2170 m n.p.m. Ze świątyni rozciąga się przepiękny widok na szczyt Kazbek (5047 m). Obiadokolacja i nocleg w Gudauri lub okolicy.

Dzień 5

Śniadanie. W trakcie przejazdu do Uplisciche - postój przy twierdzy Ananuri (XVII w.) Przyjazd do Uplisciche - największego skalnego miasta na terenie Gruzji i jednego z najważniejszych handlowych punktów na Jedwabnym Szlaku. Przejazd do Gori - miasta urodzenia Józefa Stalina. Zwiedzimy Muzeum jego imienia. Zgromadzono w nim ok. 40 000 eksponatów, włączając w to jego rzeczy osobiste, meble biurowe, prezenty, które otrzymywał na przestrzeni kilkudziesięciu lat, książki. Na placu muzeum ustawiono jako eksponat opancerzony wagon, którym od 1941 r. podróżował Stalin, m.in. na konferencję w Jałcie i Teheranie. Przejazd do Parku w Bordżomi - możliwość napicia się wód mineralnych bezpośrednio ze źródła. Powierzchnia parku wynosi 5,3 tys. km2 i zajmuje 7,6% terytorium Gruzji. Przejazd do Achalcyche. Na wzgórzu położonym w starej części miasta - Rabati, zobaczymy zamek-twierdzę z XII wieku. Został on niedawno zrekonstruowany. Teren twierdzy zajmuje około 7 hektarów. Znajduje się tam m.in. złożony system fortyfikacji obronnych, domy o tradycyjnej regionalnej architekturze, stare łaźnie, kościół. Przejazd do Twierdzy Chertwisi - jednej z najstarszych fortyfikacji w regionie Samcche-Dżawachetia. Budowę twierdzy rozpoczęto w II wieku przed naszą erą. Przejazd na obiadokolację i nocleg w Wardzia lub okolicy.

Dzień 6

Śniadanie. Zwiedzanie skalnego miasta-klasztoru Wardzia, usytuowanego na zboczu góry Eruszeti. Wardzię zaczęto budować za panowania Jerzego III w 1185 roku, natomiast ukończono - pod rządami jego córki, królowej Tamary. Było to jedno z największych miast Gruzji, obecnie robi niesamowite wrażenie dzięki licznym jaskiniom, tunelom, schodom wykutymi w skale. Do dziś zachowało się ponad 250 komnat na 13 poziomach oraz fragmenty sieci tuneli, korytarzy, schodów i systemu wodno - kanalizacyjnego. W drodze do Kutaisi zwiedzimy Zespół Klasztorny Gelati z trzema cerkwiami i budynkiem Akademii Nauk, gdzie studiowali wybitni myśliciele gruzińscy i greccy. Kompleks powstał w złotych czasach gruzińskiej monarchii, a fundatorem był król Dawid Budowniczy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Kutaisi lub okolic.

Dzień 7

Śniadanie, po którym zwiedzanie Kutaisi - drugiego pod względem wielkości miasta Gruzji, położonego nad rzeką Rioni, na wysokości 125-300 m n.p.m. Pierwsze wzmianki o Kutaisi pochodzą z VI-III wieku p.n.e. Zwiedzanie zabytku wpisanego na Listę Dziedzictwa UNESCO - katedry Bagrati z XI w. Następnie przejazd w okolice Jaskini Prometeusza, odkrytej w 1984 roku, a w 2012 udostępnionej do zwiedzania. Jaskinia jest jednym z największych naturalnych cudów Gruzji z zachwycającym bogactwem i różnorodnością form skalnych. Trasa liczy ponad kilometr długości. W 2012 r. cała ścieżka otrzymała system kolorowego oświetlenia, które dodatkowo podkreśla niepowtarzalne piękno tego miejsca. Obok standardowych form stalaktytowych, stalagmitowych oraz kolumn, mamy tam bawełniane dywany, ostre zakończenia przypominające różne zwierzęta, a także śnieżne wodospady skalne. Przejazd do Tbilisi. Obiadokolacja w restauracji. Nocleg.

Dzień 8

Przydział pakietów śniadaniowych. Przejazd na lotnisko. Wylot do Polski. Zakończenie wycieczki.

Zapewniamy

• przelot wraz z opłatami lotniskowymi • komfortowy przejazd na całej trasie • 6 noclegów w hotelach *** pokoje 2 os. z łazienkami • 7 śniadań, 5 obiadokolacji (w tym jedna połączona z lokalnym programem folklorystycznym) , 1 obiad • opiekę i informację turystyczną pilota • ubezpieczenie KL + Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 30 000 € i NNW do 2000 €, do 10 000 zł w RP

Uwagi

• program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom • dokument niezbędny dowód osobisty lub paszport • dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 540 zł • na wydatki programowe tj. bilety wstępu,przewodników miejscowych,jak i inne wydatki związane z realizacja programu należy przeznaczyć 150 euro C

zamknijSmaki GruzjiSmaki Gruzji

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj

Zostaw wiadomość do oferty Smaki Gruzji

Wypełnij poniższy formularz a nasz doradca skontaktuje się z Tobą.

Preferowany
kontakt
Wyraż zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą mailową lub telefoniczną od Q&Q sp. z o.o. z siedzibą w Gdańsku, ul. Trzy Lipy 3 (Administrator danych) oraz akceptuję Regulamin Serwisu. Dane przetwarzane są zgodnie z Polityką Prywatności.

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj