Zadzwoń do nas!
801 590 059
koszt połączenia: 0,49zł/min
+48 58 326 20 00
koszt połączenia: 0,49zł/min
zamknij

AFRYKA

Afryka to drugi największy kontynent na Ziemi. Przyciąga wyjątkową, urozmaiconą fauną i florą oraz bogactwem kultur i wierzeń. Podróż do Afryki to przygoda, której nigdy się nie zapomina.

Zachwycająca przyroda Bogactwo kultur Wiele możliwości wypoczynku
801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Afryka to kontynent, z którego pochodzili pierwsi ludzie. W Afryce poznasz wyjątkową faunę i florę, wiele bardzo ciekawych kultur i lokalnych wierzeń, a także wypoczniesz na pięknych plażach i zwiedzisz wyjątkowe miejsca.

Botswana jest państwem w południowej Afryce, leżącym pośrodku kontynentu. Do 1966 r. Botswana była brytyjskim protektoratem pod nazwą Beczuana, dziś zaś jest członkiem Unii Afrykańskiej i Brytyjskiej Wspólnoty Narodów. Graniczy z RPA, Namibią, Zimbabwe i Zambią, a 11% jej powierzchni pokrywają parki narodowe.
(czytaj wiecej...)
Egipt to kraj, w którym zarówno można doskonale wypocząć (piękna pogoda trwa tam przez cały rok), jak i uprawiać sporty wodne i zwiedzać poznając historię jednej z najstarszych cywilizacji świata.
(czytaj wiecej...)
Etiopia - państwo kojarzone przede wszystkim z klęskami głodu i biedą, jest jednocześnie miejscem, które posiada wiele unikalnych zabytków związanych z miejscową kulturą oraz religią. Jest to jedyne w tej części Afryki państwo, które nie znalazło się pod wpływem islamu ani żadnej z potęg kolonialnych. Znajdują się tu liczne zabytkowe kościoły i wulkany.
(czytaj wiecej...)
Regiony
Choć Gambia jest bardzo małym krajem, to na pewno zasługuje na to, by ją odwiedzić. Kraj z trzech stron graniczy z Senegalem, który przy okazji można zwiedzić. W Gambii znajdziemy piękne złote plaże oraz bujną florę i faunę. Mieszkańcy Gambii znani są z gościnności, uśmiechu i poczucia humoru.
(czytaj wiecej...)
Kenia słynie z piękna dzikiej przyrody i jest doskonałym miejscem dla wszystkich, którzy chcieliby doświadczyć bliskości egzotycznej flory i fauny wschodniego wybrzeża Afryki. Lecz Kenia to nie tylko rozległe, gorące sawanny, ale również wysokie góry z drugim najwyższym szczytem Afryki, piękne nadoceaniczne plaże czy będące królestwem flamingów jezioro Nakuru. Postkolonialne miasta Mombasa i Nairobi wraz z liczącym setki lat zabytkowym miasteczkiem Lamu pozwolą zgłębić barwną historię tego zakątka Afryki.
(czytaj wiecej...)
Madagaskar to największa wyspa na Oceanie Indyjskim. Bardzo ciekawa kultura i wyjątkowa, niespotykana nigdzie indziej przyroda przyciąga co roku turystów spragnionych idealnych wakacji.
(czytaj wiecej...)
Mauritius słynie z bujnej przyrody (wspaniała rafa koralowa, lasy deszczowe, góry) i z mozaiki kultur, która wytworzyła się na przestrzeni sześciu wieków historii wyspy. Dziś na Mauritius przybywają turyści spragnieni wypoczynku na słonecznych plażach, pasjonaci nurkowania i kitesurfingu.
(czytaj wiecej...)
Mozambik to państwo położone w południowo-wschodniej Afryce. Jest byłą kolonią portugalską o obszernej i długiej historii. Swoje wpływy mieli tu Hindusi, a także Arabowie. Dziś obok pamiątek po ich obecności można zobaczyć niezwykłe zabytki oraz miejscowe parki narodowe.
(czytaj wiecej...)
Położone na 115 wyspach Seszele kuszą rajskimi plażami i przepięknymi krajobrazami. Amatorom sportów wodnych i nurkowania oferują doskonałe warunki do realizowania tych pasji, a przy tym stanowią intrygującą mieszankę kultur: francuskiej, brytyjskiej, afrykańskiej, indyjskiej, chińskiej i arabskiej. Seszele to doskonały kierunek dla wszystkich spragnionych wypoczynku wśród bajecznych krajobrazów.
(czytaj wiecej...)
Regiony
Tanzania słynie z pięknego i bardzo zróżnicowanego krajobrazu. To tutaj spotykają się bajeczne, słoneczne plaże z najwyższą górą Afryki - Kilimandżaro. Tętniące życiem rezerwaty przyrody pozwolą doświadczyć dzikiego piękna flory i fauny tego kraju.
(czytaj wiecej...)
Regiony
Tunezja to kraj, gdzie w fascynujący sposób splata się kultura arabska z europejską, głównie francuską. Piękna pogoda i starożytne zabytki przyciągają co roku rzesze turystów z całego świata.
(czytaj wiecej...)
Na Oceanie Atlantyckim leży niezwykły archipelag: 10 wulkanicznych wysp i 5 małych skalistych wysepek. Można na nie podróżować przez cały rok, bo zawsze dopisuje doskonała pogoda.
(czytaj wiecej...)
Preferowany
kontakt
Klikając wyślij zgadzam się zregulaminem serwisu

Ustaw swoją lokalizację

Twoja lokalizacja: Warszawa
anuluj