Albania

Golem

Spokojny zakątek Riwiery Albańskiej

Golem znajduje się na środkowo-zachodnim wybrzeżu Albanii, w okręgu Kavaje, 25 km od stolicy kraju, Tirany. To niewielkie, wciąż rozbudowujące się miasteczko jest bardzo dobrym miejscem dla osób poszukujących nadmorskiego relaksu z dala od gwaru dużych, przepełnionych turystami miast. Wypoczynkowi sprzyjają tu bardzo ciepłe i suche lata, szerokie piaszczyste plaże oraz bogata oferta gastronomiczna i hotelowa. Niewielki dystans, jaki dzieli Golem od Tirany i najstarszego miasta w Albanii, Durres, sprawia, że sprawdza się on jako baza wypadowa do zwiedzania obu miejscowości.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Golem?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Golem w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Golem dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Golemem?

Poznaj ciekawe informacje na temat Golemowi. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Golemem.

Jedną z wielu zalet wypoczynku w Albanii jest różnorodność. Swoje miejsce znajdą tam zarówno wielbiciele dyskotek i imprezowania, jak i spragnione samotności i intymności zakochane pary oraz rodziny z dziećmi. Albania z roku na rok coraz bardziej poszerza swoją turystyczną ofertę i już coraz rzadziej słychać krzywdzące opinie na jej temat.

Miłośnicy nocnych rozrywek mają swoje Durres, a ci, którym marzy się święty spokój mają nieopodal idealną miejscowość odpowiadającą ich oczekiwaniom. To Golem - niewielka miejscowość znajdująca się na środkowo-zachodnim wybrzeżu Albanii. Niewielka odległość od stolicy kraju, Tirany, sprawia, że jest to miasto chętnie odwiedzane przez Albańczyków w sezonie letnim.

Golem nie jest popularną miejscowością wśród turystów z innych krajów. Niewiele piszą na jej temat przewodniki i być może stąd jej mała popularność. Jednak to wcale nie jest wada, a raczej wielki atut Golem. Nie da się bowiem ukryć, że albańskie kurorty stały się modne i w związku z tym bardziej oblegane. Nie każdemu to odpowiada, a tymczasem tuż obok popularnych kurortów mamy taką perełkę jak Golem.

W samym Golem poza plażą nie znajdziemy zbyt wielu atrakcji czy zabytków. To typowa miejscowość plażowa. Jednak położenie czyni Golem doskonałą bazą wypadową do innych miast, takich jak Durres czy Tirana. Można więc tam wypoczywać, a na zwiedzanie wybierać się w inne zakątki Riwiery Albańskiej.

Być może popularność Golem jeszcze będzie wzrastać, w miarę jak rośnie zainteresowanie samą Albanią. Jednak w tej chwili jest to cudowne, zaciszne miejsce na spokojny wypoczynek.

Baza hotelowa w okolicy jest bardzo dobra: znajdują się tam hotele różnej klasy, od tych najskromniejszych ekonomicznych po eleganckie i luksusowe obiekty. Większość hoteli w regionie przyjazna jest rodzinom z małymi dziećmi.

Wypoczynek w Golem to dobra alternatywa dla hałaśliwych kurortów. To miejsce wytchnienia, relaksu i radosnej rodzinnej zabawy na słonecznej plaży.

 

INFORMACJE O ALBANII
  • Stolica: Tirana
  • Waluta: lek
  • Głowa państwa: Bujar Nishani
  • Liczba ludności: 2 893 005
  • Czas lokalny: 12:57:08
POSIŁEK

Ceny posiłków w albańskich restauracjach nie są wygórowane. Porcja spaghetti to koszt około 15 zł.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku i odzieży nie są wysokie, ale w miejscowościach typowo turystycznych zbliżone do cen polskich.

TAKSÓWKA

Taksówki to powszechny środek transportu w Albanii. O cenę trzeba się targować, bo taksówkarze najczęściej bardzo je zawyżają.

TRANSPORT

Pomiędzy miastami najlepiej poruszać się autobusem, bo transport kolejowy jest słabo rozwinięty. Koszt przejazdu z Tirany do Durrës wynosi ok. 4-5 zł w jedną stronę.

Golem na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Golem i zaplanuj wyjazd.

Inne popularne miejscowości na Riwierze Albańskiej