Albania

Riwiera Albańska

Malownicze wybrzeże Morza Jońskiego

Riwiera Albańska leży na południu kraju wzdłuż wybrzeża Morza Jońskiego. Riwiera rozpościera się na południe od Parku Narodowego Llogara, ciągnąc się wzdłuż wybrzeża przez miejscowości Borsh, Himara, Qeparo, Pigeras. Znajdziemy tu dziesiątki malowniczych wiosek ukrytych wśród gór i dziewicze plaże, bo turyści zawitali w ten region całkiem niedawno.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Riwierę Albańską?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Riwierę Albańską w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Riwierę Albańską dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Riwierze Albańskiej?

Poznaj ciekawe informacje na temat Riwiery Albańskiej. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Riwierze Albańskiej.

POSIŁEK

Ceny posiłków w albańskich restauracjach nie są wygórowane. Porcja spaghetti to koszt około 15 zł.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku i odzieży nie są wysokie, ale w miejscowościach typowo turystycznych zbliżone do cen polskich.

TAKSÓWKA

Taksówki to powszechny środek transportu w Albanii. O cenę trzeba się targować, bo taksówkarze najczęściej bardzo je zawyżają.

TRANSPORT

Pomiędzy miastami najlepiej poruszać się autobusem, bo transport kolejowy jest słabo rozwinięty. Koszt przejazdu z Tirany do Durrës wynosi ok. 4-5 zł w jedną stronę.

INFORMACJE O ALBANII
  • Stolica: Tirana
  • Waluta: lek
  • Głowa państwa: Bujar Nishani
  • Liczba ludności: 2 893 005
  • Czas lokalny: 20:26:46

Popularne miejscowości na Riwierze Albańskiej:

Riwiera Albańska na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek na Riwierę Albańską i zaplanuj wyjazd.

Inne popularne regiony w Albanii