Albania

Wybrzeże Jońskie

Połączenie greckiej i albańskiej tradycji

Wybrzeże Jońskie znajduje się w południowo-zachodniej części Albanii. Ten region jest swoistą mieszanką kultury greckiej i albańskiej i właśnie dlatego jest tak wyjątkowy. Małe, urocze miasteczka z wąskimi uliczkami, plaże i wiele antycznych zabytków oraz stanowisk archeologicznych. To właśnie czeka nas podczas wypoczynku na Wybrzeżu Jońskim. Ta część Albanii słynie z doskonałej kuchni, szczególnie z dań z owocami morza, których trzeba koniecznie spróbować.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Wybrzeże Jońskie?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Wybrzeże Jońskie w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Wybrzeże Jońskie dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Wybrzeże Jońskie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Wybrzeże Jońskie. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Wybrzeże Jońskie.

POSIŁEK

Ceny posiłków w albańskich restauracjach nie są wygórowane. Porcja spaghetti to koszt około 15 zł.

ZAKUPY

Ceny artykułów codziennego użytku i odzieży nie są wysokie, ale w miejscowościach typowo turystycznych zbliżone do cen polskich.

TAKSÓWKA

Taksówki to powszechny środek transportu w Albanii. O cenę trzeba się targować, bo taksówkarze najczęściej bardzo je zawyżają.

TRANSPORT

Pomiędzy miastami najlepiej poruszać się autobusem, bo transport kolejowy jest słabo rozwinięty. Koszt przejazdu z Tirany do Durrës wynosi ok. 4-5 zł w jedną stronę.

INFORMACJE O ALBANII
  • Stolica: Tirana
  • Waluta: lek
  • Głowa państwa: Bujar Nishani
  • Liczba ludności: 2 893 005
  • Czas lokalny: 01:44:04

Popularne miejscowości Wybrzeże Jońskie:

Wybrzeże Jońskie na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Wybrzeże Jońskie i zaplanuj wyjazd.

Inne popularne regiony w Albanii