Argentyna

Ojczyzna tanga

Argentyna, drugie co do wielkości państwo Ameryki Południowej, to prawdziwa skarbnica turystycznych atrakcji. Swoje apetyty zaspokoją tu zarówno amatorzy nadmorskich rozrywek, jak i miłośnicy białego szaleństwa, entuzjaści górskich wspinaczek czy fascynaci malowniczych krajobrazów i piękna dzikiej przyrody.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Argentynę?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Argentyny w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Argentyny dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Argentynie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Argentyny. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Argentynie.

Trudno nudzić się w tym drugim co do wielkości państwie w Ameryce Południowej. Piękno dzikiej przyrody, fantastyczny klimat Buenos Aires, malownicze góry i południowoamerykański temperament urzekną każdego. Często wyjazdy do Argentyny łączy się z objazdem po innych krajach Ameryki Łacińskiej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać jednak tylko Argentynę i zwiedzić boskie Buenos.

Główne atrakcje Argentyny

Wielbiciele słonecznego wypoczynku zrelaksują się na plażach w Mar del Plata, niegdysiejszym miejscu wypoczynku argentyńskiej arystokracji lub w nieco mniej zatłoczonym, gęsto porośniętym drzewami Pinamar. Turystów ceniących aktywny wypoczynek ucieszą doskonale przystosowane stoki Cerro Catedral czy strome zbocza Las Leñas w prowincji Mendoza. Z kolei piechurzy i amatorzy wspinaczki będą mogli spróbować sił wśród kanionów i dzikich, barwnych formacji Quebrada de Cafayate, pokonać Aconcagua - najwyższy szczyt Andów, zmierzyć się z wulkanem Lanin lub stawić czoła majestatycznej górze Fitz Roy. Ci, którzy cenią piękno przyrody nakarmią zmysły wśród unikalnych formacji skalnych Parku Narodowego Talampaya, gdzie stanowiska archeologiczne i paleontologiczne kryją ślady bytności dinozaurów, przemierzą rozległe i pełne egzotycznej flory i fauny Mokradła Ibera, popłyną wodami Kanału Beagle pośród wysp Ziemi Ognistej czy zachwycą się pięknem Wodospadu Iguazú. Miłośnicy historycznych ciekawostek odnajdą się w stolicy kraju, Buenos Aires, gdzie czekają na nich liczne muzea, galerie sztuki, kościoły i kolonialne zabytki. Ich uwagę zwróci też zapewne Cueva de las Manos, Jaskinia Dłoni, w której przed wieloma tysiącami lat mieszkańcy pozostawili na ścianach charakterystyczne malunki dłoni oraz scen z polowań na zwierzynę.    

Kiedy wybrać się do Argentyny?

Najlepszym czasem, w którym Argentynie jest najprzyjemniej, jest tamtejsza jesień, która trwa od marca do kwietnia. Równie przyjemnie jest w czasie południowoamerykańskiej wiosny (październik-listopad). Zimy są chłodne i wilgotne, więc wówczas w Argentynie jest najmniej przyjemnie.

INFORMACJE O ARGENTYNIE
  • Stolica: Buenos Aires
  • Waluta: peso argentyńskie
  • Głowa państwa: Mauricio Macri
  • Liczba ludności: 41 769 726
  • Czas lokalny: 05:10:36
POSIŁEK

Obiad w niedrogiej restauracji to koszt ok. 40 zł wzwyż. Jedzenie typu fastfood - 8-10 zł.

ZAKUPY

Najdrożej jest oczywiście w Buenos Aires, gdzie ceny są "turystyczne". W mniejszych miastach łatwiej o niedrogie zakupy.

TAKSÓWKA

Koszt przejazdu to ok. 10-15 zł za kwadrans jazdy. Należy zwrócić uwagę na to, czy kierowca włączył taksometr.

TRANSPORT

Po kraju najlepiej poruszać się autobusami. Są punktualne, zadbane i czyste. Koszt biletu na odcinek wynoszący 400 km to ok. 80 zł.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Argentyny

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Argentyny.

Argentyna na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Argentyny i zaplanuj wyjazd.