Bahamy

Kraj tysięcy wysp

Większe wyspy i mniejsze wysepki - tak właśnie można opisać Bahamy, kraj położony między Kubą a Florydą w Ameryce Północnej. Charakteryzują go wspaniałe, jasne plaże, błękitna woda, ogromne pokłady rafy koralowej i ciekawa kultura.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Bahamy?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek na Bahamy w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki na Bahamy dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Bahamach?

Poznaj ciekawe informacje na temat Baham. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu na Bahamach.

Bahamy to określenie państwa obejmującego kilkaset wysp oraz tysiące mniejszych wysepek, położonego na Oceanie Atlantyckim, na wschód i południowy wschód od Florydy. Jednak niewiele, bo prawie 30 ze wszystkich wysp jest zamieszkałych. Czyni to Bahamy swego rodzaju rajem pełnym tajemnic i miejsc do odkrycia.

Jak większość miejsc nad Morzem Karaibskim, tak i Bahamy zostały odkryte w 1492 r. podczas wyprawy Krzysztofa Kolumba w poszukiwaniu Nowego Świata. Brytyjczycy zaczęli osiedlać się na wyspach w XVII wieku, a państwo przeszło pod władania Wielkiej Brytanii w 1717 r. Od 1973 r. są niepodległym członkiem Brytyjskiej Wspólnoty Narodów.

Najważniejszym sektorem gospodarki Bahamów jest turystyka. Właśnie dlatego co roku przyjeżdżają tu miliony turystów z całego globu ziemskiego. Wyspy hipnotyzują swoimi egzotycznymi krajobrazami, dzikimi plażami, lazurowymi wodami oraz gustowną architekturą z czasów kolonializmu. Przyjezdni uwielbiają tu przede wszystkim odpoczywać pod palmami i uprawiać przeróżne sporty wodne. Najbardziej popularnym jest nurkowanie do świata podwodnego, pełnego rafy koralowej i niesamowitych morskich stworzeń. Bez problemu również można zapisać się na zajęcia z nauki surfowania czy żeglarstwa.

Tym, co najbardziej przyciąga urlopowiczów na Bahamy, są urokliwe, jasne, piaszczyste plaże. Dodatkowo kilka wysp otacza niezwykła rafa koralowa, stanowiąca istotną atrakcję turystyczną (głównie przy Andros). Ponadto uroku dodaje dzika, tropikalna roślinność, kontrastująca z lazurowymi wodami. Jedną z wielu zachwycających plaż jest Pink Sands Beach (Plaża Różowych Piasków), rozciągająca się na niewielkiej wysepce Harbour Island. Jej cechą charakterystyczną jest właśnie niepowtarzalny różowy piasek, stanowiący mieszankę kamieni, muszelek oraz szczątek organicznych bezkręgowych organizmów morskich, w tym otwornic. Inną plażą, na którą z chęcią kierują się turyści, jest Plaża Świń zlokalizowana na bezludnej wyspie Big Major Cay, otoczona legendą o świniach, które ocalały na wyspie z zatonięcia statku je transportującego. Ile w tym prawdy, nie wiadomo. Faktem jest, że obecnie można cieszyć się ich obecnością, czy nawet karmić właśnie na tej plaży.

Centrum archipelagu Bahamów stanowi jego stolica – Nassau, którą zamieszkuje więcej niż połowa wszystkich mieszkańców kraju. Miasto będące niegdyś pod władzami piratów, dziś kryje w sobie pozostałości tamtych czasów, urzekając odwiedzających zachowaną architekturą i kulturą. Pełno tu luksusowych hoteli, restauracji, knajpek, klubów i innych miejsc dogodnych dla turystów. Elitarną częścią miasta jest Rajska Wyspa (Paradise Island). Innymi wyspami, na które warto się wybrać, są m.in. Exuma, Eleuthera i Cat, Abacos czy Wielka Wyspa Bahama.

INFORMACJE O BAHAMACH
  • Stolica: Nassau
  • Waluta: dolar bahamski
  • Głowa państwa: królowa Elżbieta II
  • Liczba ludności: 391 232
  • Czas lokalny: 20:05:24
  • Dni bez opadów: 230
  • Temperatura: 25-33 ℃
POSIŁEK

W niedrogiej restauracji obiad można zjeść za 60 zł. W droższej posiłek dla 2 osób może wynieść nawet 300 zł. Porcja w McDonaldzie kosztuje ok. 25 zł. Piwo można kupić na 11 zł, butelkę wody czy puszkę coli za 6-7 zł.

ZAKUPY

Bahamy pełne są drobnych pamiątek i lokalnych rękodzieł. Turyści często kupują wyrabiane ręcznie świece, olejki eteryczne, naturalne kosmetyki czy sole do kąpieli z solą pochodzącą właśnie z Bahamów. Pełno jest kapeluszy, ubrań, tkanin, biżuterii czy lokalnych produktów spożywczych.

TAKSÓWKA

Na wejściu za taksówkę należy zapłacić 15 zł, za każdy kolejny kilometr 18 zł, a za godzinę czekania na wynajmującego płaci się aż 110 zł.

TRANSPORT

Jednorazowy bilet na komunikację miejską kosztuje 5 zł. Jest możliwość kupienia biletu miesięcznego za ponad 120 zł.

Zdjęcia z Baham

Przed wyjazdem na Bahamy obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Baham i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki na Bahamy

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy na Bahamy.

Bahamy na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek na Bahamy i zaplanuj wyjazd.