Bangladesz

Kraj tygrysów i rzek

Jeden z najmniej popularnych kierunków turystycznych na świecie. Duże pole do popisu dla podróżników i odkrywców. Bogata fauna i flora oraz przyjaźni mieszkańcy to znaki rozpoznawcze Bangladeszu.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Bangladesz?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Bangladeszu w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Bangladeszu dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Bangladeszu?

Poznaj ciekawe informacje na temat Bangladeszu. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Bangladeszu.

Ucieczka od cywilizacji

Jeżeli szukasz miejsca, gdzie nie chcesz spotykać na codzień turystów, a większą radością jest dla Ciebie rozmowa z lokalnymi mieszkańcami i poznawanie nowych kultur to Bangladesz jest miejsce dla Ciebie. Przyjaźni mieszkańcy tego kraju będą próbowali zrobić dla Ciebie jak najwięcej i jak najlepiej potrafią, abyś dobrze zapamiętał lub zapamiętała pobyt w ich ojczyźnie. Problemem może być bariera językowa, ponieważ nie wszyscy bengalczycy mówią nawet podstawowym językiem angielskim.

Rzeczne wyprawy

Bangladesz znany jest z gęstej sieci rzek, które przecinają kraj wzdłuż. Stanowią one też istotny korytarz przewozu zarówno towarów jak i ludzi. Warto wybrać się w rejs łódką z miejscowymi lub statkiem parowym po jednej z większych rzek w kraju (na przykład po Gangesie), aby odkryć w jaki sposób żyją i radzą sobie lokalni mieszkańcy.

Subdurbany

To wyjątkowy region, leżący na południu Bangladeszu. Obejmuje on największe na świecie lasy namorzynowe, ktróre mają powierzechnię bliską 10 tysiącom kilometrów kwadratowych. Położone w delcie Gangesu, u ujść rzek Ganges Meghna do morza Bengalskiego lasy znane są także z występowania tygrysów bengalskich. Ten gatunek jest też symbolem całego kraju. W 1997 roku lasy zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, głównie w celu ochrony tygrysów, które żyją jako nieliczne w naturalnym środowisku.

Bangladesz - kraj rozwijający się

Podróżując do Bangladeszu należy pamiętać o tym, że kraj jest bardzo biedny i nie należy do najbardziej rozwiniętych na globie. Co to dla nas oznacza? Będąc poza Dhaką praktycznie mamy niewielkie szanse na pomoc medyczną. Nie wszyscy mieszkańcy kraju są też tak przyjaźni i uczciwi i zdarza się, że naciągają turystów.

INFORMACJE O BANGLADESZU
  • Stolica: Dhaka
  • Waluta: taka
  • Głowa państwa: prezydent Abdul Hamid
  • Liczba ludności: 156 119 000
  • Czas lokalny: 05:06:09
  • Dni bez opadów: 202
  • Temperatura: 15 - 31°C
POSIŁEK

Posiłek w niedrogiej restauracji nie powinien przekroczyć 10 złotych.

ZAKUPY

Najczęściej z Bangladeszu przywozi się herbatę, chusty oraz biżuterię.

TAKSÓWKA

Tuk-tuki, pomimo, że najszybsze nie są to jest ich bardzo wiele i ceny są niskie.

TRANSPORT

Autobusy międzymiastowe potrafią być bardzo zatłoczone. Do transportu wykorzystywane często są rzeki.

Zdjęcia z Bangladeszu

Przed wyjazdem do Bangladeszu obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Bangladeszu i zainspiruj się przed podróżą.

Bangladesz na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Bangladeszu i zaplanuj wyjazd.