Barbados

Turystyczna wyspa gorąca

Niewielka wyspa mająca 260 tys. mieszkańców, z czego prawie połowa zamieszkuje stolicę. Co roku ściąga mnóstwo turystów spragnionych słońca, pogody i karaibskiej zabawy. Barbados to ojczyzna słynnej wokalistki Rihanny.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Barbados?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Barbadosu w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Barbadosu dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Barbadosie?

Poznaj ciekawe informacje na temat Barbadosu. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Barbadosie.

Plaże Barbadosu

Barbados ma 100 kilometrów linii brzegowej. Sporo plaż należy do hoteli, ale niektóre z nich są publiczne i można znaleźć tam prawdziwe perełki. Plaże są nie tylko doskonałe dla wielbicieli słonecznych kąpieli, ale także dla surferów, bo fale są wprost idealne.

Słodka wyspa

Chociaż pierwsi na Barbados dotarli Portugalczycy, to jednak największy wpływ na jej rozwój mieli Anglicy, którzy przybyli tam w 1627 roku. Sprowadzili z Brazylii trzcinę cukrową i rozpoczęli jej uprawę na Barbadosie. Do dziś Barbados słynie z produkcji cukru i podobno najsłodszy cukier trzcinowy pochodzi właśnie z tej wyspy.

Stolica Bridgetown

W stolicy Barbadosu, w Bridgetown, odbyło się pierwsze posiedzenie parlamentu na półkuli zachodniej. Było to w 1639 roku. Niestety gmach nie doczekał dzisiejszych czasów, ale możemy podziwiać budynek Zgromadzenia Narodowego z XIX wieku. W Bridgetown znajdziemy sporo budynków starszych, z XVIII wieku, a także siedemnastowieczną Katedrę Św. Michała. W Bridgetown powstała także pierwsza na Karaibach synagoga - było to już w 1651 roku, a przybyli tam Żydzi pochodzili z Brazylii.

Otwarte rezydencje plantatorów

Po właścicielach ogromnych plantacji trzciny cukrowej zachowały się piękne, wiktoriańskie rezydencje. W wielu z nich nadal mieszkają potomkowie pierwszych właścicieli. Za niewielką opłatą możemy zwiedzać wnętrza z pięknymi mahoniowymi meblami i starymi mapami.

INFORMACJE O BARBADOSIE
  • Stolica: Bridgetown
  • Waluta: dolar barbadoski (BBD)
  • Głowa państwa: gubernator generalny Elliot Belgrave (monarchia Wielkiej Brytanii)
  • Liczba ludności: 284 200
  • Czas lokalny: 17:11:35
  • Dni bez opadów: 154
  • Temperatura: 28-30℃
POSIŁEK

Cena obiadu może wahać się od 10 do nawet 60 zł, zależnie od restauracji. Warto spróbować latającej ryby, rumu, pepperpot czy coucou.

ZAKUPY

Warto kupić tkaniny, rum, wyplatane kosze, drewniane przedmioty czy biżuterię.

TRANSPORT

Na terenie wyspy jeżdżą busy, minibusy czy minivany. Cena na przejazd autobusem to ok. 4 zł.

Zdjęcia z Barbadosu

Przed wyjazdem do Barbadosu obejrzyj zdjęcia przedstawiające ten kraj. Przeglądaj galerie zdjęć z Barbadosu i zainspiruj się przed podróżą.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Barbadosu

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Barbadosu.