Brazylia

Ojczyzna samby

Brazylia jest największym państwem Ameryki Południowej oraz piątym co do wielkości krajem na świecie. To ojczyzna samby i bossa novy oraz miejsce, w którym odbywa się najsłynniejszy karnawał świata. Brazylia to także kraj wyjątkowy pod względem przyrody. Przepływa przez nią Amazonka, rzeka o największym dorzeczu na świecie.

801 590 059 lub +48 58 326 20 00

Kiedy warto odwiedzić Brazylię?

Sprawdź na wykresie, jakie są średnie i najniższe ceny wycieczek do Brazylii w konkretnych miesiącach. Wybierz najkorzystniejszą ofertę wycieczki do Brazylii dla Ciebie i Twoich bliskich i spędź wymarzone wakacje.

Co warto wiedzieć o Brazylii?

Poznaj ciekawe informacje na temat Brazylii. Zanim zdecydujesz się na wyjazd przeczytaj jakie są ceny pamiątek, żywności i transportu w Brazylii.

Federacyjna Republika Brazylii  to państwo leżące w Ameryce Południowej. To największy kraj na kontynencie oraz piąty pod względem powierzchni na świecie. Brazylia leży nad  Oceanem Atlantyckim. Sąsiaduje z Argentyną, Boliwią, Gujaną Francuską, Gujaną, Kolumbią, Paragwajem, Peru, Surinamem, Urugwajem oraz Wenezuelą. Obecnie Brazylia dzieli się  26 stanów oraz jeden dystrykt federalny. Najważniejsze krainy geograficzne to Nizina Amazonki, Nizina La Platy, Wyżyna Brazylijska oraz Wyżyna Gujańska. Przez Brazylię przepływa Amazonka, której źródło w Andach odkrył Polak - Jacek Pałkiewicz.

Rio de Janeiro

Rio to obowiązkowy punkt na mapie turystów odwiedzających Brazylię. Tam znajduje się znany na całym świecie pomnik Chrystusa Odkupiciela. W Rio co roku odbywa się najsłynniejszy na świecie karnawał, podczas którego najlepsze szkoły samby pokazują swoje umiejętności. Pobyt w Rio to także okazja do wypoczynku na jednej z najbardziej znanych plaż na świecie: Copacabany.

Inne brazylijskie miasta, które warto odwiedzić to Belo Horizonte, Brasilię, Recife, São Paulo, Salvador i Vitória.

Klimat - kiedy lecieć do Brazylii?

Brazylia jest ogromnym krajem i leży w kilku strefach klimatycznych. Cały rok można się tam wybrać, ale wiadomo, że intensywne opady deszczu mogą pobyt popsuć.

Turyści wybierający się w region Amazonki, powinni zaplanować wyjazd między czerwcem i październikiem. Dotyczy to również podróży przez równinę Pantanal – tutaj najlepiej wybrać się między końcem kwietnia i wrześniem.

Pogoda na północnym wybrzeżu najlepsza jest w grudniu i styczniu, ponieważ pada wtedy mniej deszczu.

Brazylijskie wybrzeże południowe i Rio de Janeiro są od grudnia do lutego licznie odwiedzane przez krajowych turystów – to czas karnawału i brazylijskich wakacji. Temperatury wody umożliwiają kąpiel w morzu przez cały rok.

INFORMACJE O BRAZYLII
  • Stolica: Brasilia
  • Waluta: real brazylijski
  • Głowa państwa: Michel Temer
  • Liczba ludności: 207 848 000
  • Czas lokalny: 18:03:12
POSIŁEK

Cena obiadu w taniej restauracji to koszt 15-20 zł. Najlepiej jest pytać o danie dnia - zwykle jest to tradycyjna potrawa, tańsza od innych z karty.

ZAKUPY

Ceny pamiątek i ubrań zależą od tego, czy znajdujemy się w dużym mieście takim jak Rio, czy w małej miejscowości.

TAKSÓWKA

Na taksówki trzeba uważać: kierowcy potrafią oszukiwać turystów. Najlepiej zamówić taksówkę w "okienku" na dworcu autobusowym, ale i wtedy trzeba ustalić cenę z taksówkarzem.

TRANSPORT

Autobusy to najlepszy środek transportu. Są 3 klasy autobusów: convencional, executivo i leito. Cena biletu na trasę ponad 700 km to koszt ok. 100 zł za średniej klasy autobus.

Biura podróży, które oferują wycieczki do Brazylii

Dowiedz się, które biura podróży mają w swojej ofercie wyjazdy do Brazylii.

Brazylia na skróty

Przejrzyj oferty wycieczek do Brazylii i zaplanuj wyjazd.